نکات برجسته از WordCamp Europe 2024 – WordPress News

نکات برجسته از WordCamp Europe 2024 – WordPress News

2584 شرکت کننده در دوازدهمین رویداد سالانه وردپرس در اروپا که در این نمایشگاه برگزار شد، شرکت کردند مرکز کنفرانس و نمایشگاه لینگوتو در تورینو ایتالیا

مول آنتونلیانا در تورینو، برای جشن WordCamp اروپا 2024 روشن شده است

از 13 تا 15 ژوئن 2024، علاقه مندان به وردپرس از سراسر جهان در تورینو گرد هم آمدند تا محبوب ترین پلت فرم وب جهان را کاوش و جشن بگیرند. یک تیم اختصاصی متشکل از 250 داوطلب، به رهبری کهنه‌کاران WordCamp، Wendie Huis in 't Veld، Juan Hernando و Takis Bouyouris، این رویداد را سازماندهی و تهیه کردند.

تأثیر در عمل در روز مشارکت‌کننده

Contributor Day 726 مشارکت کننده را گرد هم آورد که در 25 تیم کار می کردند تا از پروژه وردپرس پشتیبانی کنند. دستاوردهای آنها شامل ترجمه 79059 “رشته” برای رابط کاربری وردپرس به 29 زبان، به روز رسانی اسناد برای نسخه 6.6 آتی، ورود مشارکت کنندگان جدید برای انجمن های پشتیبانی و تیم های آزمایش، و شناسایی راه هایی برای بهبود امنیت افزونه بود.

گردهمایی مشارکت کنندگان در WCEU 2024 Contributor Day

منبع باز پایدار آینده است

مجریان اصلی، Joost de Valk و Juliette Reinders Folmer

Joost de Valk و Juliette Reinders Folmer سخنرانی افتتاحیه رویداد را در مورد حفظ پروژه های نرم افزاری منبع باز ارائه کردند. سخنرانی اصلی آنها تامین منابع مالی منبع باز، مشارکت فراتر از کد، و متقاعد کردن خریداران در شرکت های تجاری است که منبع باز جایگزین مناسبی برای پلتفرم های اختصاصی است.

دو روز جلسات جذاب

جمعه و شنبه شاهد 60 ارائه و کارگاه آموزشی در سه مسیر بودیم. موضوعات شامل توسعه وردپرس، دسترسی، طراحی، تجارت، جامعه، هوش مصنوعی و امنیت سایبری بود.

جلسه ساخت سرعت
سری اتصال

یک کارگاه آموزشی به شرکت کنندگان جوان فرصت‌هایی عملی داد تا وب‌سایت‌های وردپرسی بسازند، فناوری‌های جدید را کشف کنند و در مورد ایمنی اینترنت بیاموزند. در همین حال، یک مسیر با مضمون سلامتی شامل درس‌های یوگا و تورهای پیاده‌روی تورینو بود که شرکت‌کنندگان را تشویق می‌کرد تا از صفحه نمایش‌های خود دور شوند و زیبایی‌های شهر میزبان امسال را کشف کنند.

به روز رسانی پروژه میانسال

مت مولنوگ، یکی از بنیانگذاران وردپرس، به‌روزرسانی پروژه اواسط سال در وردپرس را به اشتراک گذاشت و با پرسش‌هایی از مخاطبان در مورد موضوعات مختلف، از فازهای گوتنبرگ تا زمین بازی وردپرس، و تأیید درخواست برای تشدید رفع اشکال به پایان رسید.

ارائه مت موفقیت برنامه راهنمایی مشارکت کنندگان و روز مشارکت کننده WCEU را برجسته کرد، Translate Live را به نمایش گذاشت و به روز رسانی در مورد ابتکار عمل آزادی داده را به اشتراک گذاشت.

مت همچنین آخرین نوآوری‌ها را با WordPress Playground پوشش داد، دستاوردهای عملکرد را برجسته کرد و ویژگی‌های پیش‌بینی‌شده در نسخه‌های آینده، مانند بازگشت به‌روزرسانی‌های خودکار و نمای کوچک‌نمایی را پیش‌نمایش کرد.

مت مولنوگ، بنیانگذار وردپرس

مولن‌ویگ با اذعان به یک روند جدید هیجان‌انگیز در جامعه وردپرس، «چالش‌های ساخت سرعت» را مورد بحث قرار داد، جایی که تماشاگران شاهد ساختن وب‌سایت‌های کارشناسان وردپرس در زمان واقعی هستند، نکات، میانبرها و بهترین شیوه‌ها را به نمایش می‌گذارند. یکی از این رویدادها در یک جلسه WCEU رخ داد، و در بخش پرسش و پاسخ مت، از او برای شرکت در یک دعوت شد – دعوتی که او پذیرفت!

مت در مورد رسیدن وردپرس به بیست و یکمین سالگرد آن از زمانی که او و مایک لیتل اولین نسخه را در سال 2003 راه اندازی کردند، فکر کرد. او 11 مورد را به اشتراک گذاشت تا اطمینان حاصل شود که وردپرس برای دهه های آینده پایدار می ماند:

 1. چیزهای ساده باید آسان و شهودی باشند و چیزهای پیچیده ممکن است.
 2. وبلاگ ها و سایت های پویا بهتر هستند.
 3. ویرایش اسناد باید آسان ویکی باشد.
 4. انجمن ها باید جلو و مرکز باشند.
 5. پلاگین ها و تم ها با زیرساخت های انجمن.
 6. پیش نمایش تم عالی و زیبایی شناسی متنوع.
 7. ما نمی توانیم دستورالعمل ها و الزامات را بیش از حد نمایه کنیم.
 8. حلقه های بازخورد بسیار مهم هستند.
 9. هسته باید صاحب نظر و دمدمی باشد.
 10. اگر وردپرس می سازید، از وردپرس استفاده کنید.
 11. به کاربران نهایی ما نزدیک باشید

به روز رسانی پروژه مت را در کانال وردپرس یوتیوب تماشا کنید

سخنان پایانی

در سخنان پایانی خود، برگزارکنندگان این رویداد از تأیید پارلمان اروپا، شهر تورینو و توریسمو تورینو، هیئت گردشگری منطقه قدردانی کردند. از تیم داوطلب به دلیل تلاش سختشان در تولید این رویداد تجلیل شد.

با پایان دادن به یک برنامه سه روزه قوی، تیم برگزارکننده اعلام کرد که WordCamp Europe 2025 در بازل، سوئیس، از 5 تا 7 ژوئن 2025 برگزار خواهد شد. این اعلامیه با تشویق های صمیمانه مواجه شد و برنامه هایی برای برگزاری یک سال دیگر برگزار می شود.

شرکت کنندگان برای عکس گرفتن در WCEU در تورینو گرد هم می آیند

در ارتباط باش

رویدادهای وردپرس به فن‌آوران، علاقه‌مندان به منبع باز و اعضای جامعه در سرتاسر جهان امکان ملاقات، به اشتراک گذاشتن ایده‌ها و همکاری برای پیشبرد وردپرس و وب باز را می‌دهد.

تقویم های خود را برای WordCamp ایالات متحده (پورتلند، اورگان، ایالات متحده)، State of the Word (توکیو)، و WordCamp آسیا در سال آینده در مانیل علامت گذاری کنید!


این پست یک همکاری بین مشارکت کنندگانی است که برای wordpress.org/news محتوا تولید می کنند و تیم WordCamp Europe Communications.

منبع: https://wordpress.org/news/2024/06/highlights-from-wordcamp-europe-2024/