وردپرس 6.5.5 – اخبار وردپرس

Inside the Interactivity API – WordPress News

وردپرس 6.5.5 اکنون در دسترس است!

این نسخه دارای سه اصلاح امنیتی است. از آنجا که این یک نسخه امنیتی است، توصیه می شود بلافاصله سایت های خود را به روز کنید. این نسخه کوچک همچنین شامل 3 رفع اشکال در Core است.

می‌توانید وردپرس 6.5.5 را از WordPress.org دانلود کنید، یا از داشبورد وردپرس خود دیدن کنید، روی «به‌روزرسانی‌ها» کلیک کنید و سپس روی «اکنون به‌روزرسانی» کلیک کنید. اگر سایت‌هایی دارید که از به‌روزرسانی خودکار پس‌زمینه پشتیبانی می‌کنند، فرآیند به‌روزرسانی به‌طور خودکار آغاز می‌شود.

وردپرس 6.5.5 یک نسخه کوتاه مدت است. نسخه اصلی بعدی نسخه 6.6 خواهد بود که برای 16 جولای 2024 برنامه ریزی شده است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد WordPress 6.5.5، لطفاً از سایت HelpHub دیدن کنید.

به روز رسانی های امنیتی در این نسخه گنجانده شده است

تیم امنیتی از افراد زیر برای گزارش مسئولانه آسیب‌پذیری‌ها و اجازه رفع آنها در این نسخه تشکر می‌کند:

  • یک آسیب‌پذیری اسکریپت بین سایتی (XSS) که بر API HTML تأثیر می‌گذارد که توسط دنیس اسنل از تیم اصلی وردپرس، همراه با الکس کونچا و گرزگورز (گرگ) زیولکوفسکی از تیم امنیتی وردپرس گزارش شده است.
  • یک آسیب‌پذیری اسکریپت بین سایتی (XSS) که بر بلوک قالب قالب به طور مستقل توسط Rafie Muhammad از Patchstack و طی یک ممیزی امنیتی شخص ثالث گزارش شده است.
  • یک مشکل پیمایش مسیر که سایت‌های میزبانی شده در ویندوز را تحت تأثیر قرار می‌دهد به طور مستقل توسط Rafie M & Edouard L از Patchstack، David Fifield، x89، apple502j و mishre گزارش شده است.

با تشکر از این مشارکت کنندگان وردپرس

این نسخه توسط Aaron Jorbin رهبری شد.

وردپرس 6.5.5 بدون مشارکت افراد زیر امکان پذیر نبود. هماهنگی ناهمزمان آنها برای ارائه تعمیرات و تعمیرات امنیتی در یک نسخه پایدار گواهی بر قدرت و توانایی جامعه وردپرس است.

آرون جربین، الکس کونچا، اندرو اوز، برنهارد رایتر، کالین استوارت، دیوید باوموالد، دنیس اسنل، گرانت ام. کینی، گرگ زیولکوفسکی، جی بی آئودراس، جاناتان دسروسیرز، ماتیاس ونتورا، میگل فونسکا، پیتر وار ویلسون، راجین ، تونیا مورک

نحوه مشارکت

برای مشارکت در توسعه هسته وردپرس، به Trac بروید، یک بلیط انتخاب کنید و به گفتگو در کانال #core Slack بپیوندید. کمک خواستن؟ راهنمای اصلی Contributor را بررسی کنید.

قبلاً وردپرس 6.6 را تست کرده اید؟ نسخه بتای چهارم اکنون در دسترس است (زیپ) و حاوی این اصلاحات امنیتی است. برای اطلاعات بیشتر در مورد 6.6، پست اعلامیه بتا 3 را ببینید. درباره تست وردپرس 6.6 در اینجا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

برای بازبینی به پل کوان، احتشام صدیقی، الکس کونچا، تونیا مورک و آنجلا جین پیشنهاد می شود.

منبع: https://wordpress.org/news/2024/06/wordpress-6-5-5/