Huanyi Chuang – اخبار وردپرس


در این ماه، Huanyi (Eric) Chuang، یک توسعه‌دهنده فرانت‌اند از تایوان را معرفی می‌کنیم که به اتصال گروه‌های محلی به وردپرس و جامعه منبع باز جهانی کمک می‌کند. او بخشی از تیمی است که به موفقیت اولین WordCamp آسیا در سال 2023 کمک می کند.

مجموعه مردم وردپرس برخی از داستان‌های الهام‌بخش را به اشتراک می‌گذارد که چگونه زندگی مردم می‌تواند از طریق وردپرس و شبکه جهانی مشارکت‌کنندگان آن برای بهتر شدن تغییر کند.

Huanyi تصویر نشسته در داخل یک سازند صخره ای.

کشف وردپرس و مزایای تم های کودک

اولین قدم های Huanyi در وردپرس در سال 2017 شروع شد، زمانی که او برای شرکتی کار می کرد که وبلاگ می ساخت و محتوای تبلیغاتی را برای مشتریان تولید می کرد.

او پس از ساختن چند سایت با استفاده از این پلتفرم، تم های کودک را کشف کرد و از طریق آنها دنیایی از امکانات را برای مشتریانش گشود. تا به امروز، او از تم های کودک برای ارائه طرح ها و عملکردهای واقعاً سفارشی برای مشتریان استفاده می کند.

بعدها در حرفه خود، Huanyi وارد بازاریابی دیجیتال شد و سایت ها را با پلتفرم های تبلیغاتی عظیم مانند گوگل و فیس بوک ادغام کرد. این باعث شد تا او یاد بگیرد که با کد رهگیری و جاوا اسکریپت کار کند. او همچنین سفر یادگیری خود را در HTML، CSS و PHP آغاز کرد تا بتواند مهارت های توسعه خود را بهبود بخشد و تم های کودک را سفارشی کند.

Meetups کاربران نرم افزار را گرد هم می آورد تا با هم یاد بگیرند

هوانی و یک کوالا
تصویر Huanyi در استرالیا در یکی از سفرهایش با یک خرس کوالا ملاقات می کند.

هنگامی که Huanyi با سایت مشتری مشکل داشت، به جلسات وردپرس نزدیک محل زندگی خود نگاه کرد. تایپه برای کمک به یافتن راه حل ها

«وقتی با مشکلی در صفحات آرشیو سفارشی مواجه شدم، یک اطلاعیه ملاقات محلی در داشبورد وردپرس من نشان داده شد.

هوانی چوانگ

در جلسه، او با کاربران و توسعه دهندگان باتجربه وردپرس در آنجا ملاقات کرد که به سوالات او پاسخ دادند و به او در یادگیری کمک کردند.

«وقتی با مشکلی در صفحات آرشیو سفارشی مواجه شدم، یک اطلاعیه ملاقات محلی در داشبورد وردپرس من نشان داده شد. این ارتباط اولیه من با جامعه محلی بود.

جامعه وردپرس به Huanyi فرصتی داد تا با مردم ارتباط برقرار کند، کنجکاوی خود را در مورد نرم افزار تغذیه کند و به حلقه افرادی بپیوندد که می تواند این علاقه را به اشتراک بگذارد.

در ابتدا، او فکر می کرد که ملاقات ها فرصتی برای یافتن مشتریان جدید است و کارت ویزیت خود را به هر رویدادی می برد. با این حال، او به زودی متوجه شد که این رویدادها به او فرصتی برای دوستیابی و به اشتراک گذاشتن دانش را می دهد.

از آن زمان به بعد، Huanyi شروع به تمرکز بیشتر روی آنچه می تواند به این رویدادها و شبکه ها بدهد، دوستان جدید پیدا کرد و به صحبت های مردم گوش داد. این باعث شد که او به عنوان سخنران جلسه، تجربه مدیریت وب سایت تجاری خود را به اشتراک بگذارد.

جاده وردکمپ

رفتن به اولین جلسه او و سپس درگیر شدن با WordCamps بود که کل رابطه Huanyi با وردپرس را تغییر داد.

Huanyi که در یک گردش تصویر شده است، در کنار یک ماشین سفید ایستاده است.

در سال 2018، او با پیوستن به Taoyuan Meetup در تایوان، به عنوان یک سازمان دهنده قدم برای کمک گذاشت. او چندین نقش را در تیم برگزارکننده بازی کرد و احساس استقبالی که در هر موقعیتی داشت، او را تشویق کرد که بیشتر درگیر شود.

او به یاد می آورد که با دوستان جدیدی از زمینه های مختلف و کشورهای دیگر ملاقات کرده است که به او احساس موفقیت زیادی می دهد و اشتیاق او را برای شرکت در اجتماع تقویت می کند.

هنگامی که تیم این جلسه را شروع کرد، تعداد بسیار کمتر از گروه در شهر تایپه بود، اما آنها ناامید نشدند و به تدریج جامعه محلی وردپرس را رشد دادند.

آنها الگویی از “سازمان دهندگان متعدد” ایجاد کردند که حجم کار را گسترش داد و دوستی ها را افزایش داد.

«ارتباط با جلسات و از جلسات با ارزش ترین بخش جامعه است. داشتن این دوستان باعث می شود اطلاعات بیشتری جمع آوری کنم. ما اطلاعات را به اشتراک می گذاریم و از اطلاعات دیگران بهره می بریم و به این ترتیب اعتماد بیشتری نسبت به یکدیگر پیدا می کنیم. با چنین اعتباری، ما عمیق‌تر به اشتراک می‌گذاریم و روابط عمیق‌تری ایجاد می‌کنیم.»

هوانی چوانگ

قبل از همه‌گیری، جلسه هر ماه برگزار می‌شد و به دومین گردهمایی بزرگ در تایوان تبدیل می‌شد. Huanyi همچنین به عنوان سازمان دهنده WordCamp Taipei 2018 در تیم سخنران و سازمان دهنده اصلی به جامعه وردپرس کمک کرد. WordCamp تایوان 2021.

پس چرا باید به جامعه بپیوندید؟

به گفته Huanyi، همیشه چیزی برای بردن به خانه با خود خواهید داشت. ممکن است اطلاعات یا تجربیات جدیدی باشد. ممکن است پلاگین ها یا ایده های تم باشد. اما بیشتر از همه، این فرصتی است که با افراد جذاب ملاقات کنید و دوستان جدیدی پیدا کنید.

پیام Huanyi به سایر مشارکت کنندگان:
به مشارکت ادامه دهید، و بیشتر از آنچه انتظار دارید می توانید به دست آورید.

او افزود که مشارکت طولانی مدت به شما اجازه می دهد که انسانیت پشت پروژه را احساس کنید.

محلی سازی: جاده پیش رو برای وردپرس

Huanyi در یک ساحل شنی ایستاده است.

Huanyi معتقد است وردپرس قدرت شکستن موانع بین طراحان، مدیران پروژه، توسعه دهندگان، بازاریابان، نویسندگان و ناشران را دارد. در تایوان، او گفت وردپرس «یک پروتکل مشترک» است که به افراد همه این رشته‌ها اجازه می‌دهد راحت‌تر از همیشه با هم کار کنند و با هم ارتباط برقرار کنند.

به همین دلیل است که او امروز روی پلاگین ها کار می کند و دیگران را تشویق می کند تا پلاگین ها را بومی سازی کنند. او معتقد است بومی‌سازی نرم‌افزار پایه و اساس گسترش جامعه وردپرس است، زیرا به مردم امکان می‌دهد به زبانی که به آن صحبت می‌کنند، آزادی خود را منعطف کنند!

او به سازماندهی رویدادهای آنلاین در مورد قبلی کمک کرده است روز ترجمه وردپرس مناسبت ها.

Huanyi گفت: “من فکر می کنم بومی سازی وردپرس مهم است، زیرا مفهوم “متن باز” آن به این معنی است که مردم می توانند آزادانه به آن دسترسی داشته باشند. به گونه ای دیگر فارغ از انحصار علم و گفتار. برای دستیابی به آن، مهم است که مردم بتوانند با زبان خود به آن دسترسی داشته باشند.

“محلی سازی پایه و اساس گسترش جامعه وردپرس است زیرا به افرادی که از زبان های مختلف استفاده می کنند برای دسترسی به پروژه کمک می کند و مانع درک نحوه کارکرد کارها را کاهش می دهد.”

داستان ها را به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری این داستان های مشارکت کنندگان منبع باز کمک کنید و به رشد جامعه ادامه دهید. در مجموعه افراد وردپرس با وردپرس‌سازان بیشتری آشنا شوید.

مشارکت کنندگان

با تشکر از شما @no249a002 برای به اشتراک گذاشتن ماجراهای خود در وردپرس.

با تشکر از ابها تاکور (@webcommsat)، مری باوم (@مریباوم)، مهر بالا (@مهر)، کلویی برینگمن (@سیبرینگمن)، سورندرا تاکور (@استاکور)، ادیب مالک (@adeebmalik) برای تحقیق، مصاحبه و مشارکت در این مقاله ویژه.

را افراد وردپرس سریال با تشکر جوزفا هادن (@چانتابون) و تافر دروزیا (@topher1kenobe) برای پشتیبانی آنها.

لوگوی HeroPress

این ویژگی People of WordPress از مقاله ای الهام گرفته شده است که در ابتدا در آن منتشر شده است HeroPress.comیک ابتکار اجتماعی که توسط Topher DeRosia ایجاد شده است. این افراد در جامعه وردپرس را برجسته می کند که بر موانع غلبه کرده اند و در غیر این صورت ممکن است داستان های آنها شنیده نشود. #HeroPress


منبع: https://wordpress.org/news/2022/11/people-of-wordpress-huanyi-chuang/