Kickstart (یا سطح بالا) سفر مشارکت کننده شما – اخبار وردپرس

Inside the Interactivity API – WordPress News

تاثیری که می‌توانید بدون کدنویسی روی وردپرس داشته باشید را در این قسمت خلاصه وردپرس که توسط مدیر اجرایی Josepha Haden Chomphosy میزبانی شده است، کاوش کنید. او شما را از طریق مشارکت‌های غیر کدنویسی متنوع و مناسب برای تمام سطوح مهارت، از جمله ترجمه محتوا، ارسال عکس، سازمان‌دهی رویداد و تست نرم‌افزار راهنمایی می‌کند. گوش کنید و کشف کنید که چگونه می توانید جامعه وردپرس را به روش هایی که با علایق و تخصص شما همسو می شود، ارتقا دهید.

وام

مجری: جوزفا هدن چامفوسی
تدوینگر: داستین هارتزلر
لوگو: خاویر آرس
تهیه کننده: برت مک شری، کلوئه برینگمن
آهنگ: اول بی باک از کوین مک لئود

نمایش یادداشت ها

متن

(00:00:00) جوزفا: سلام، به همه، و به پادکستی که در آن می توانید توضیحات سریعی درباره ایده های پروژه منبع باز وردپرس، اطلاعاتی در مورد جامعه ای که از آن پشتیبانی می کند، دریافت کنید و لیست کوچکی از چیزهای بزرگی را که در آینده در راه است دریافت کنید، خوش آمدید. دو هفته آینده من میزبان شما جوزفا هدن چامفوسی هستم. در اینجا ما می رویم.

(00:00:29) (موسیقی مقدماتی)

(00:00:40) جوزفا: در پایان این هفته، WordCamp Asia برگزار می شود. این یکی از بزرگترین رویدادهای ما است که به وردپرس اختصاص داده شده است و طیف گسترده ای از موضوعات را پوشش می دهد. از مفاهیم پیشرفته مانند راه اندازی مشاغل پر رونق گرفته تا چیزهای مبتدی تر مانند ساختن اولین تم خود، مطمئناً چیزی برای شما در این رویداد وجود خواهد داشت.

برای افرادی که فرصت حضور حضوری را دارند، ممکن است به اولین روز مشارکت کننده خود نیز بروید. حالا، همان‌قدر که می‌خواهم چیزی برای همه در آنجا وجود داشته باشد، می‌دانم که این اتفاق کمی دیوانه‌کننده‌تر از رویداد معمولی وردپرس شما است. این رویداد کمتر از رویدادی که دارای برنامه، آهنگ و اتاق است، خوشایند نیست.

(00:01:19) جوزفا: اما در تجربه من از هر گروهی از مشارکت کنندگان منبع باز، زمانی که با هم مشکلات را حل می کنند، واقعا هیجان زده می شوند. و این بیشتر چیزی است که در روز مشارکت‌کننده اتفاق می‌افتد. این می تواند کمی دشوار باشد که ببینید چگونه می توانید به آن بپیوندید. اما هرگز نترسید. خدمه در جلسه توجیهی وردپرس شما را تحت پوشش قرار داده است. ما چند راه داریم که می‌توانید فوراً کمک کنید، بدون نیاز به کد، و چند قدم بعدی خوب زمانی که احساس راحتی می‌کنید و آماده هستید تا سطح خود را ارتقا دهید.

برای مبتدیان، بنابراین شما یک سایت وردپرس دارید، یا می دانید، در شرف راه اندازی یک سایت هستید. و شما اینجا هستید تا یاد بگیرید و با مردم ملاقات کنید و امیدوارم کسی را بیابید که به سوالاتی که شما خجالت می‌کشید به آن‌ها در جمع اشاره کنید پاسخ دهد.

بنابراین این دو راه مشارکت برای شماست. ابتدا می توانید عکس ها را به اشتراک بگذارید. وردپرس دارای یک فهرست عکس برای عکس های دارای مجوز آزاد است که در جستجوهای Openverse گنجانده شده است. کاربران می توانند عکس هایی را ارسال کنند تا توسط مردم در سراسر جهان استفاده شود. برخی از دستورالعمل های اساسی وجود دارد، مانند عدم وجود چهره یا ویژگی های شناسایی. نمی توان آن را بیش از حد ویرایش یا پردازش کرد، اما حتی عکس های گرفته شده با گوشی هوشمند نیز پذیرفته می شوند. زیرا ما می دانیم که بهترین دوربین دوربینی است که روی خود دارید.

(00:02:30) جوزفا: شما همچنین می توانید در ترجمه ها مشارکت داشته باشید. اگر به زبانی غیر از انگلیسی صحبت می کنید، می توانید از آن بازدید کنید translate.WordPress.org و به ترجمه نه تنها نرم افزار وردپرس بلکه افزونه ها، تم ها و سایر بخش های پروژه وردپرس به زبان مادری شما کمک کنید. از آنجایی که بیش از نیمی از نصب های وردپرس به زبان های غیر انگلیسی هستند، افزودن یا بهبود ترجمه ها واقعا تاثیرگذار است. ما در واقع در WordCamp آسیا هستیم و در حال آزمایش یک فرآیند روز ترجمه خود خدمت جدید هستیم. بنابراین مکان بسیار خوبی برای تأثیرگذاری مضاعف است.

(00:03:03) جوزفا: بنابراین، این دو روش کاملاً بدون کد شما هستند که می‌توانید در آنها مشارکت کنید، روش‌های کاملاً مبتدی برای مشارکت در Contributor Day که اواخر این هفته برگزار می‌شود. و سپس برای مراحل بعدی خود، بنابراین بگویید که مدتی است که سایت خود را داشته اید، شما یک متخصص مطلق در مدیریت هستید، باید به چند سوال سخت برای خود پاسخ دهید، آموزش های زیادی را تماشا کرده اید. ، و بنابراین اکنون به روش هایی فکر می کنید که بتوانید آن دانش را به اشتراک بگذارید.

(00:03:29) جوزفا: در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید دانش جدید خود را اعمال کنید و واقعاً آن را در مغز خود تقویت کنید.

اول، شما می توانید کمک کنید. حمایت از سایر کاربران وردپرس یک راه عالی برای بازگشت به وردپرس است. این می تواند شامل پاسخ دادن به سوالات، ارائه راهنمایی یا حتی ارائه منابع مناسب به کاربران باشد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید انجمن‌های پشتیبانی وردپرس را بررسی کنید، و آنها در واقع یک تیم پشتیبانی اختصاصی دارند که در جهت اطمینان از اینکه کاربران وردپرس به سؤالاتی که می‌پرسند پاسخ دارند کار می‌کنند. می توانید به WordPress.org/support/forums بروید و فقط یک منطقه مناسب را برای خود انتخاب کنید، چیزی که در حال حاضر در آن متخصص هستید، و شروع به پاسخ دادن به سوالات کنید. شروع به مشارکت کنید.

(00:04:10) جوزفا: دومین کاری که می توانید انجام دهید این است که بتوانید الگوها را به اشتراک بگذارید. بنابراین وردپرس یک دایرکتوری اختصاصی Patterns دارد که لیستی از الگوهای Block را ذخیره می کند. بنابراین طرح‌های سفارشی که با استفاده از بلوک‌هایی در گوتنبرگ ایجاد شده‌اند و سپس می‌توانند در هر سایت وردپرس، سایت وردپرس هر کسی استفاده شوند. می‌توانید آن الگوها، هر الگوی را که ساخته‌اید، به دایرکتوری ارسال کنید، و سپس می‌توان از آن‌ها توسط مردم سراسر جهان استفاده کرد. اساساً، مانند هر چیزی با وردپرس، اگر آن را در آنجا قرار دهید، می‌تواند توسط هر کسی در سراسر جهان استفاده شود.

سومین چیز این است که شما می توانید در رویدادها مشارکت کنید. این یکی از روش های مورد علاقه من برای مشارکت است. سازماندهی رویدادهای حضوری تا حدی نیازی به کد ندارد، اما به نوعی مستلزم آن است که شما درک خوبی از جامعه محلی خود داشته باشید و تمایل داشته باشید که به آنجا بروید و شبکه خود را بسازید.

وردپرس به لطف جامعه عالی و همه رویدادهای حضوری دوست داشتنی که در سراسر جهان اتفاق می افتد، امروز جایی است. آنها جامعه ما را گرد هم می آورند و هر کسی می تواند با کمک به سازماندهی یک گردهمایی کوچک یا حمایت از یک رویداد حضوری کمک کند.

(00:05:13) جوزفا: راه چهارمی که می‌توانید مشارکت‌های خود را ارتقا دهید این است که با شکستن چیزها مشارکت کنید. می دانم که عجیب به نظر می رسد، اما آزمایش نرم افزار برای اینکه ببینید کجا خراب می شود، در واقع کمک بسیار ارزشمندی است. دانلود افزونه آزمایش کننده بتا وردپرس و افزونه گزارش های آزمایشی برای نصب وردپرس، ترجیحاً آزمایشی، نه پلاگینی که در حال حاضر به صورت عمومی در حال استفاده است، آسان است. اما می توانید جدیدترین نسخه وردپرس را قبل از انتشار آزمایش کنید و بازخورد مفیدی را به تیم توسعه ارائه دهید.

و پنجمین راه که می توانید سهم خود را ارتقا دهید، کمک به یادگیری است. نه اینکه شما به عنوان یک مشارکت یاد می گیرید، بلکه آنچه را که یک نفر می تواند از طریق یک آموزش یا مستندات یاد بگیرد، شخص دیگری باید از طریق بحث و یادگیری عملی یاد بگیرد.

این تیم، مردمی در learn.WordPress.org، آنها تیم رسمی و پلت فرم آموزشی رسمی و منبع وردپرس هستند. آنها میزبان آموزش های ویدئویی هستند. بله، اما همچنین میزبان کارگاه ها، دوره های آنلاین زنده و حتی ارائه طرح های درسی در مورد موضوعات مختلف مرتبط با وردپرس است. بنابراین اگر شما یک مربی هستید یا واقعاً دوست دارید به گسترش دانش در اطراف کمک کنید، دانشی را که به سختی به دست آورده اید را به دیگران منتقل کنید، این یک فرصت عالی است.

(00:06:28) جوزفا: و البته، اگر شجاع هستید و از هیچ چیز نمی ترسید، می توانید فقط به روز مشارکت کننده بروید و از جدولی به میز دیگر حرکت کنید تا جایی که چیزی برایتان جالب به نظر برسد. لازم نیست برنامه داشته باشید تمام برنامه شما می تواند این باشد که تا زمانی که پیدا شوید سرگردان باشید.

(00:06:45) (اینترلود موسیقی)

(00:06:52) جوزفا: این ما را به لیست کوچکی از چیزهای بزرگ می رساند. در واقع امروز یک لیست بسیار کوچک است. من دو چیز در مورد آن دارم.

(00:07:00) جوزفا: اولین مورد این است که چند هفته پیش، ما نتایج نظرسنجی سالانه 2023 را منتشر کردیم. بنابراین، هر سال، ما برخی از داده‌های سطح بالا در مورد روندها و مضامین در سراسر این اکوسیستم وسیع از کاربران و سازندگان سایت، افرادی که هسته وردپرس را گسترش می‌دهند، و مشارکت‌کنندگانی که هسته وردپرس را می‌سازند جمع‌آوری می‌کنیم تا به تصمیم‌گیری‌ها و ارائه بازخورد ارزشمند در مورد وضعیت پروژه. من به نتایج آخرین نظرسنجی خود نگاه کردم. تعداد پاسخ دهندگان کمی افزایش داشتیم، نه به اندازه ای که می خواستیم، اما هنوز هم کمی بیشتر از تعداد پاسخ دهندگان در دو سال گذشته بود. و من خودم سوالات زیادی در مورد کاری که انجام می دهیم در مقایسه با آنچه از ما خواسته می شود دارم و بنابراین به پست وبلاگ نگاهی بیندازید که نکات برجسته آن را دارد. چند قطعه از اطلاعات متنی نیز در آن وجود دارد، و با سؤالات خود به WordCamps در سراسر جهان می آیند یا در جلسات انجمن از آنها سؤال می کنند.

(00:07:58) جوزفا: و سپس دومین مورد این است که ما یک نوع برنامه آزمایشی در حال انجام داریم. در حال حاضر یک پیشنهاد در مورد GatherPress وجود دارد. این گروهی از رهبران جامعه هستند که ابزاری ساخته اند، یک افزونه انجمن، برای کمک به جمع آوری رویدادهای وردپرس کمی بهتر و کمی “متن باز” بیشتر. در حال حاضر برای هر کسی که یک گروه ملاقات وردپرس را اجرا می کند که علاقه مند به یادگیری بیشتر در مورد چگونگی ظاهر اولین ابزار گردآوری انجمن اول وردپرس و منبع باز است، باز است.

(00:08:32) جوزفا: من پیوندی به پروپوزال در یادداشت‌های نمایش خواهم داشت که به شما اطلاعات دقیق‌تری می‌دهد و به شما فرصتی می‌دهد تا بفهمید چگونه می‌توانید به آن آزمایشی بپیوندید و به ما کمک کند بفهمیم که آیا در نهایت برای وردپرس کار می‌کند یا خیر.

و این، دوستان من، لیست کوچک شما از چیزهای بزرگ است. فراموش نکنید که ما را در برنامه پادکست مورد علاقه خود دنبال کنید یا مستقیماً در آن مشترک شوید WordPress.org/news. هر زمان که قسمت جدیدی وجود داشته باشد، یک یادآوری دوستانه دریافت خواهید کرد. اگر از چیزی که امروز شنیدید خوشتان آمد، آن را با یکی از وردپرس‌سازان یا دوستان جدید WordCamper به اشتراک بگذارید. اما اگر در مورد آنچه شنیدید سؤالی داشتید، می‌توانید آن‌ها را در اینجا با من در میان بگذارید wpbriefing@WordPress.org. من میزبان شما جوزفا هدن چامفوسی هستم.

(00:09:13) جوزفا: مجدداً از اینکه امروز در جلسه توجیهی وردپرس تنظیم شدید متشکرم و تا چند هفته دیگر دوباره شما را می بینم.

منبع: https://wordpress.org/news/2024/03/episode-74-kickstart-or-level-up-your-contributor-journey/