Tonya Mork – اخبار وردپرس


در این مجموعه، ما برخی از داستان های الهام بخش را به اشتراک می گذاریم که چگونه وردپرس و شبکه جهانی مشارکت کنندگان آن می توانند زندگی مردم را برای بهتر شدن تغییر دهند. در این ماه، یک توسعه‌دهنده و مهندس وب‌سایت از ایالات متحده را معرفی می‌کنیم که دریافته است که نرم‌افزار و انجمن آن انگیزه‌ای برای ادامه راه او هستند.

وردپرس به تونیا مورک انرژی جدیدی پس از یک بحران سلامتی که نزدیک به مرگ بر اثر آن بود، داد. او دو دهه را به عنوان مهندس برق و نرم افزار در تولید خودکار با فناوری پیشرفته گذرانده بود. اما زمانی که او نرم افزار وردپرس را کشف کرد، آموزش آن به دیگران هدف جدید او شد. از طریق این کشف، او به هزاران توسعه‌دهنده کمک کرده است تا کد را با عمق زیاد درک کرده و بسازند.

به عنوان بخشی از سفر خود در وردپرس، او مهارت‌های خود را در نقش‌های Release Coordinator و Core Tech Editor برای جدیدترین نسخه اصلی وردپرس، 5.9 Joséphine، به اشتراک گذاشته است.

تصویر تونیا در اتاق کارش

زندگی چرخشی غیرمنتظره می گیرد

در 22 سال اول زندگی تونیا، او از پرسنل استخدام شده در نیروی دریایی ایالات متحده به یک مهندس ارشد در یک شرکت مهندسی اتوماسیون صنعتی چند میلیون دلاری رسید.

با این حال، زمانی که او در مهندسی کار می کرد، زندگی او به طور چشمگیری تغییر کرد. در سال 2007، تونیا شروع به مواجهه با چالش‌های سلامتی کرد که بر همه چیزهایی که او می‌شناخت تأثیر گذاشت.

“حرفه من مرا مشخص کرد. این بوم و هنر من بود. وقتی رفت، خودم را نشناختم.

تونیا مورک

یک روز، او در خانه از خواب بیدار شد و آماده بازدید از مرکز مشتری بود، جایی که شرکت او در حال ساخت یک سیستم روباتیک بود. او گفت: “هنگامی که به سمت در می رفتم، به زانوهایم افتادم، زیرا این موج درد روی سینه ام فرو رفت.”

پزشکان او را به یک بیماری قلبی بسیار نادر تشخیص دادند که باعث اسپاسم عروق خونی او شد و خون را به هر چیزی که در پایین دست انسداد بود قطع کرد.

چند ماه بعد، او با دومین بیماری نادر و جدی‌تر تشخیص داده شد که مربوط به میگرن بود که از آن رنج می‌برد. همراه با بیماری قلبی او، هر حمله میگرنی را تهدید کننده زندگی می کرد.

برای نزدیک به هفت سال، تغییرات غیرمنتظره در سلامتی او باعث شد که او بیشتر در خانه بماند و دائما تحت نظر باشد. این بدان معنا بود که او باید شرکت مهندسی خود را تعطیل می کرد و با کارکنان و مشتریان خداحافظی می کرد.

“حرفه من مرا مشخص کرد. این بوم و هنر من بود. وقتی رفت، گم شدم. من خودم را نشناختم.»

اما در تاریک ترین ساعت زندگی، او قدرت خود را پیدا کرد. تونیا انتخاب کرد که به جلو برود و از زندگی خود نهایت استفاده را ببرد.

“وقتی در پایین ترین سطح هستید، باید تصمیم بگیرید وگرنه شما را از بین می برد. تصمیم من این بود که خوشحال باشم.»

یکی از اولین قدم های تونیا شروع به نوشتن وبلاگ با استفاده از وردپرس بود. در این بین او در مورد چگونگی یافتن آرامش و شادی در هر موقعیتی به اشتراک گذاشت. او در مورد مهربانی و کمک به یکدیگر نوشت.

لذت ایجاد راه حل از طریق وردپرس راهی برای تونیا شد تا زندگی جدید خود را بپذیرد و احساس کند که به دلیل سلامتی خود محدود نیست. او هدف می‌خواست و در وردپرس دقیقاً همین را پیدا کرد.

تونیا احساس کرد که می تواند در دنیای مجازی کار ارزشمندی انجام دهد.

پرتو امید برای تونیا

در سال 2013، سلامتی تونیا بیشتر بدتر شد. او در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد و به سومین بیماری نادر مبتلا شد که این بار مربوط به خودایمنی او بود. انتظار نمی رفت او این بار زنده بماند.

پس از آنچه که او به عنوان “بهبودی معجزه آسا” توصیف می کند، قوی تر شد و توانست تکیه بر ویلچر را متوقف کند. او از انرژی حاصل از کار بر روی وب سایت ها برای ادامه کار استفاده کرد. تونیا گفت: «وردپرس ذهن من را زنده نگه داشت.

او ابتدا از وردپرس برای اینترانت شرکت مهندسی خود استفاده کرده بود. اما زمانی که او پتانسیل کامل نرم افزار و فرصت های مشترک منبع باز را کشف کرد، دنیای جدیدی را گشود.

“یافتن وردپرس به من کمک کرد تا دوباره خودم را پیدا کنم”

تونیا مورک

در طول سال‌های بعد، او وقت خود را برای ساخت برخی از وب‌سایت‌ها و افزونه‌های وردپرس اختصاص داد. او گفت: «با وقت گذاشتن، توانستم کاری غیر از انزوا انجام دهم.»

تونیا از اشتراک گذاری در متن باز به طور کلی و در وردپرس به طور خاص شگفت زده شد. او گفت: “از اینکه دیدم مردم این همه اطلاعات را آزادانه با یکدیگر به اشتراک می گذارند شگفت زده شدم. در دنیای مهندسی سابق من، اطلاعات اختصاصی بود. در طول زندگی حرفه‌ای‌ام، برای شکستن آن سیلوها و کمک به هر کسی برای درک سیستم‌های پیچیده کار کرده بودم. من به این جامعه باز کشیده شدم.»

او همچنین متوجه شد که توسعه دهندگان وردپرس تشنه کسب اطلاعات بیشتر در مورد توسعه هستند. او می خواست با اشتیاق خود به تدریس و دانشی که در صنعت به دست آورده بود، بخشی از راه حل باشد.

او گفت: «یافتن وردپرس به من کمک کرد تا دوباره خودم را پیدا کنم. اینجا در این جامعه، توانستم دوباره احساس کنم که یک فرد هستم، نه یک بیمار، بلکه یک حرفه ای که چیزی برای دادن دارد.»

با افزایش علاقه او به این نرم افزار، تونیا تصمیم گرفت یک غیرانتفاعی راه اندازی کند و در آنجا به وردپرس روی آورد تا وب سایت ها را بسازد. این موضوع دوباره علاقه او را به برنامه نویسی برانگیخت. او گفت: «من می‌خواستم واقعاً کد را بدانم و بفهمم چه چیزی باعث شده است که علامت بزند.»

تحقق این امر باعث شد تا تونیا باشگاه توسعه دهندگان WP را راه اندازی کند که به نوبه خود ایجاد شد کد را بشناسید، برای کمک به آموزش توسعه دهندگان فردی، و هنوز هم استفاده می شود.

از کمک به شرکت های وردپرس گرفته تا کار بر روی هسته وردپرس

عکس تونیا با سگش

تونیا به همکاری با شرکت های بزرگ و متوسط ​​وردپرس ادامه داد تا به توسعه دهندگان خود کمک کند و از آنها در افزایش اهرم شرکت خود با وردپرس حمایت کند.

در اواخر سال 2020، او می دانست که می خواهد کارهای بیشتری با وردپرس انجام دهد.

در فوریه 2021، تونیا به یک شرکت بین المللی در اکوسیستم پیوست و شروع به کار نزدیک روی WordPress Core کرد.

در آن زمان، هسته وردپرس در حال جمع آوری یک تیم جدید Triage بود. تونیا شروع به داوطلب شدن در آن تیم برای یافتن راه حل های مشترک و کمک به دیگران در انجام این کار کرد. در سال 2020 برای وردپرس 5.6 Simone، او رهبر نسخه Triage و دوباره برای WordPress 5.7 Esperanza شد.

در سال 2021، او نماینده تیم آزمایشی شد و به گسترش تیم کمک کرد و مدافع ارزش آزمایش و بازخورد در فرآیند توسعه انتشار است.

فصل جدید و موفق با وردپرس 5.9

تونیا یکی از مشارکت کنندگان قابل توجه در انتشار وردپرس 5.9 بود که در این تصویر نشان داده شده است.

اشتیاق تونیا به نرم افزار و مشارکت دادن مردم در رشد آن ادامه یافت. برای انتشار وردپرس 5.9 در سال 2021، او نقش رهبر فناوری هسته و هماهنگ کننده انتشار را بر عهده گرفت. از آنجایی که این یک نسخه بزرگ بود و شامل اولین اجرای اصلی ویرایش کامل سایت بود، بخش های متحرک بسیاری و صدها مشارکت کننده داشت. او می‌توانست مهارت‌هایی را که در ارتباط و مدیریت پروژه از روزهایی که برای ساده‌سازی و مستندسازی نرم‌افزارها و فرآیندهای مهندسی آموخته بود، به اشتراک بگذارد.

در 24 ساعت اول فرود وردپرس 5.9، بیش از 10 میلیون بار دانلود و 17 اشکال به طور رسمی گزارش شد.

بازگشت به منبع باز

اکنون در آنچه تونیا به عنوان فصل سوم خود توصیف می کند. او گفت: «من با مهندسي كه قبلاً مي شناختم، شخصي بسيار متفاوت هستم. چیزی که واقعاً در این دنیا اهمیت دارد این است که وقتی دست درازی می‌کنید و در زندگی کسی تغییر ایجاد می‌کنید.»

او احساس می کند هدف خود را در این زندگی پیدا کرده است. “من در یک ماموریت هستم که پس بدهم و تفاوت ایجاد کنم. آموزش این است که چگونه آن را انجام خواهم داد. و در وردپرس خانه حرفه ای خود را پیدا کرده ام و تمام این دانش نرم افزاری را دارم که فقط می خواهم به اشتراک بگذارم.

داستان ها را به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری این داستان های مشارکت کنندگان منبع باز کمک کنید و به رشد جامعه ادامه دهید. در مجموعه افراد وردپرس با وردپرس‌سازان بیشتری آشنا شوید.

مشارکت کنندگان در این ویژگی

با تشکر از تونیا مورک (@hellofromtonya) برای به اشتراک گذاشتن داستان خود.

مصاحبه ها و ویژگی های ابها تاکور (@webcommsat) و مری باوم (@ماریبام). بررسی شده توسط Chloe Bringmann (@سیبرینگمن)، نالینی تاکور (@nalininonstopnewsuk)، مهر بالا (@مهر)، و آنجانا واسان (@انجاناسان). ویرایش عکس Reyez Martínez (@rmartinezduque) و Jean Baptiste Audras (@stormsjb).

با تشکر از Josepha Haden Chomphosy (@chanthaboune) و Topher DeRosia (@topher1kenobe) و دیگران برای حمایتشان این ابتکار عمل

لوگوی HeroPress

این ویژگی People of WordPress از مقاله ای الهام گرفته شده است که در ابتدا در آن منتشر شده است HeroPress.comیک ابتکار اجتماعی که توسط Topher DeRosia ایجاد شده است. این افراد در جامعه وردپرس را برجسته می کند که بر موانع غلبه کرده اند و در غیر این صورت ممکن است داستان های آنها شنیده نشود. #HeroPress


منبع: https://wordpress.org/news/2022/02/people-of-wordpress-tonya-mork/