WordCamp Asia 2024 Unwrapped – WordPress News

Inside the Interactivity API – WordPress News

WordCamp Asia 2024 یک جشن سه روزه پویا از همکاری، تنوع و نوآوری در پروژه وردپرس بود. این هفته، جوزفا هدن چامفوسی، مدیر اجرایی، بینش و تجربیات خود را از این رویداد، که یکی از بزرگترین روزهای مشارکت در منطقه، سخنرانان مختلف، بحث‌های پانل جذاب و کارگاه‌های آموزشی بود، به اشتراک می‌گذارد. جوزفا نظرات خود را در مورد آخرین موضوعاتی که در جامعه مورد بحث قرار می گیرد و آینده وردپرس را شکل می دهد، ارائه می دهد.

وام

مجری: جوزفا هدن چامفوسی
تدوینگر: داستین هارتزلر
لوگو: خاویر آرس
تهیه کننده: برت مک شری
آهنگ: اول بی باک از کوین مک لئود

نمایش یادداشت ها

رونوشت

(00:00:00) جوزفا: سلام، به همه، و به پادکستی که در آن می توانید توضیحات سریعی درباره ایده های پروژه منبع باز وردپرس، اطلاعاتی در مورد جامعه ای که از آن پشتیبانی می کند، دریافت کنید و لیست کوچکی از چیزهای بزرگی را که در آینده در راه است دریافت کنید، خوش آمدید. دو هفته آینده من میزبان شما جوزفا هدن چامفوسی هستم. در اینجا ما می رویم.

(00:00:29) (موسیقی مقدماتی)

(00:00:40) جوزفا: من از وردکمپ آسیا بازگشته‌ام و در یک جت لگ واقعاً تهاجمی تلاش کردم، بنابراین این بدان معناست که وقت آن رسیده است که کمی وردکمپ را جمع‌بندی کنیم. من با چند صد نفر در این رویداد صحبت کردم و چند موضوع را که به نظر می رسید در ذهن همه بود، مطرح کردم. این موضوعات عبارتند از: ایجاد کسب و کار در وردپرس، کسب و کار ساخت وردپرس، و نحوه برقراری ارتباط بهتر با هر دو طرف.

(00:01:04) جوزفا: بنابراین ابتدا بیایید با ایجاد کسب و کار در وردپرس شروع کنیم. این در هر رویدادی مطرح می شود، و صادقانه بگویم که منطقی است. وردپرس ابزاری است که مردم برای تقویت کسب و کار خود در اقتصاد جهانی ما از آن استفاده می کنند، و گاهی اوقات این مشاغل ارتباط نزدیکی با خود وردپرس دارند. آنها در حال ایجاد تم ها یا افزونه های سفارشی هستند، سایت های تجاری مبتنی بر وردپرس را برای مشتریان ایجاد می کنند، یا هر تعداد خدمات آژانس را ارائه می دهند. اما مشاغلی نیز وجود دارند که کمی کمتر به هم نزدیک هستند: رستوران ها، موزه ها، دولت های محلی، مدارس. اما واضح بود که همه آنها به اندازه دیگری به نرم افزار متکی هستند.

بنابراین، دیدن برخی جلسات که به طور خاص بر روی مسائل تجاری در وردپرس متمرکز شده بودند، خوب بود. و شنیدم که بسیاری از مردم در مورد مکالمه‌ای که در اوایل روز با کسی داشتند به من گفتند که به آنها کمک کرد تا قیمت خود را تعیین کنند یا به آنها در مورد اشتباهات اولیه در سفر تجاری خود توصیه کرده و به طور کلی به آنها کمک کرد که احساس کمتری از دست بدهند.

من همیشه عاشق دیدن این هستم. شنیدن اینکه چگونه مردم به دلیل ارتباطاتی که در یکی از رویدادهای ما ایجاد کردند، به اهداف خود دست می‌یابند، کافی است تا سال‌ها به من بازگردم.

(00:02:10) جوزفا: مورد بعدی که زیاد مطرح شد، کسب و کار ساخت وردپرس بود. نمی‌دانم به خاطر انواع مکالماتی که این روزها مردم مایلند برای من بیاورند یا به این دلیل که علاقه شدیدی به دانستن اینکه چگونه همه این قطارها را در مسیرشان نگه می‌داریم، زیاد مطرح شد. اما در هر صورت، این که بتوانیم گفتگوهای زیادی در مورد کار نامرئی که در پروژه ای مانند این انجام می شود، با طراوت بود. اگر درست به خاطر بیاورم، یک روز مشارکت‌کننده میزبان بیش از 600 نفر بود، که آن را به بزرگترین روز مشارکت‌کننده در منطقه تا به امروز تبدیل می‌کند. 35 درصد از این افراد قبلاً هرگز در روز مشارکت کننده شرکت نکرده بودند، بنابراین افراد زیادی بودند که برای اولین بار جامعه وردپرس را کشف کردند.

و برای افرادی که برای مدت طولانی اینجا بوده‌اند، فراموش کردن چیزهای زیادی برای یادگیری در ابتدا برای ما بسیار آسان است. حتی اگر با مجموعه مهارت‌هایی که دقیقاً با نیازهای تیم مشارکت‌کننده مطابقت دارد ظاهر شوید، هنوز باید بدانید که ما کجا همکاری می‌کنیم، مشارکت توزیع‌شده چگونه کار می‌کند و همه این قوانین و دستورالعمل‌ها درباره آزادی‌های منبع باز و کپی‌لفت.

(00:03:10) جوزفا: و سپس باید با این واقعیت کنار بیایید که ما همه فضاها و برنامه های خود را با در نظر گرفتن تعلق تعریف و طراحی می کنیم. منظورم این است که به ازای هر سوالی که پاسخ می‌گیرید، شش سوال جدید وجود دارد که هنوز نمی‌دانستید دارید. بنابراین از بسیاری از این مکالمات با یادآوری این نکته دور شدم که از بسیاری جهات برای ما مهم است که در مورد کاری که انجام می‌دهیم صحبت کنیم، حتی زمانی که خسته کننده است، حتی زمانی که فکر می‌کنیم واقعاً مهم نیست، زیرا خیلی چیزها از مردم در مورد نحوه کارکرد، نحوه اجرای آن و اینکه چگونه می توانند بخشی از اطمینان از اینکه در درازمدت وجود دارد، سؤالاتی دارند.

و آخرین چیزی که هفته گذشته در همه جا مطرح شد، نحوه برقراری ارتباط بهتر با این موارد بود. به راحتی می توان فراموش کرد که افرادی که به این پادکست گوش می دهند، در واقع مانند صد درصد افرادی که از وردپرس استفاده می کنند، نیستند. این بر عهده من است بنابراین فقط به این دلیل که من در اینجا گفتم که، می دانید، سازمانی فضای بزرگ بعدی ما برای توسعه biz یا آن است، بازارهای رشد اولیه ما APAC هستند، یا رویدادها بهترین ابزار ما برای بیان برند هستند.

(00:04:08) جوزفا: فقط به این دلیل که گفتم به این معنی نیست که همه آن را شنیده اند. و ما قطعاً باید آن پیام ها را به افراد بیشتری، مکرر و با اطمینان بیشتر برسانیم. شما اغلب از کارشناسان وردپرس می شنوید که جزر و مد بالا همه قایق ها را بلند می کند، و هر چه پای بزرگتر باشد، برش ها بیشتر می شود. ما کاملاً به روحیه همکاری در اینجا اعتقاد داریم که همه با هم بهتر هستیم.

اما نمی‌توانم از این احساس خلاص شوم که ما بیشتر داریم در مورد آن با خودمان صحبت می‌کنیم. خارج شدن از حباب کوچک خودمان سخت است، اما من کاملاً معتقدم که انجام این کار بهترین کار برای پروژه ما در دراز مدت است. نه تنها برای اینکه بتوانیم به رشد خود ادامه دهیم و به فرصت هایی که می دانیم ارائه می دهیم دسترسی داشته باشیم، بلکه همچنین برای اینکه بتوانیم برای وقار حرفه خود کارهای بیشتری انجام دهیم.

توسعه دهندگان وردپرس جدی گرفته نمی شوند، و با این حال همه شما از باهوش ترین و دلسوزترین افرادی هستید که من تا به حال در زندگی حرفه ای خود ملاقات کرده ام. و من می خواهم ببینم چگونه می توانیم این تصور را با هم اصلاح کنیم. و پس همین است. اینها موضوعات بزرگ، بزرگ، غول پیکر و قدیمی هستند که در گفتگوهای هفته گذشته زیاد مطرح شدند.

(00:05:14) جوزفا: فراموش نکنید که می‌توانید همه جلسات را از طریق پخش جریانی زنده دنبال کنید، یا اگر برای مشارکت الهام گرفته‌اید، با تیم انجمن تماس بگیرید و ببینید که چه نوع رویدادهای ملاقات را می‌توانید میزبانی کنید.

(00:05:24) (اینترلود موسیقی)

(00:05:32) جوزفا: که اکنون ما را به فهرست کوچکی از چیزهای بزرگ می رساند. من دو چیز بزرگ و یک چیز کمی کوچکتر دارم، اما همه آنها نسبتاً بزرگ هستند.

بنابراین، اولین نکته در لیست این است که آخرین نسخه وردپرس، وردپرس 6.5، برای انتشار در 26 مارس در نظر گرفته شده است. فکر می‌کنم این چند هفته دیگر است. بنابراین مراقب آن باشید. در این صورت، منظورم این است که ما در همه جا به‌روزرسانی‌های خودکار داریم، و احتمالاً شما در یک هاست مخصوص وردپرس هستید و بنابراین لزوماً نیازی به انجام کاری نخواهید داشت. اما اگر تمایل یا نگرانی در مورد دیدن نرم‌افزار کمی زودتر از موعد دارید، همیشه می‌توانید بروید و نسخه بتا را دانلود کنید، یک تست سریع بدهید یا کاندید انتشار، یک تست سریع بدهید. ببینید آیا چیزی وجود دارد که همانطور که انتظار داشتید کار نمی کند، و اگر اینطور نیست به ما اطلاع دهید. اما بله، به روز رسانی خودکار وجود دارد. اگر نمی خواهید مجبور نیستید بیرون بروید و فعالانه کاری انجام دهید، این فقط در صورتی است که بخواهید. این در 26 مارس است.

(00:06:27) جوزفا: نکته بعدی این است که من می خواهم به همه یک فراخوان عمومی برای مشارکت در رویداد بدهم. بنابراین، رویدادهای وردپرس جایی است که من وارد جامعه شدم. این یکی از مؤیدترین و متحول‌کننده‌ترین نوع مشارکتی است که تا به حال انجام داده‌ام، زیرا می‌بینید که گروهی از افراد به دلیل چیزی که می‌توانید به آنها بگویید در اهداف خود موفق می‌شوند. مثل تدریس است، اما با افرادی که انتخاب کرده اند آنجا باشند. بنابراین، ما فرصت‌های زیادی برای مشارکت با داوطلب شدن در رویدادها داریم، چه به صورت داوطلبانه در خود رویداد یا برای سازماندهی آن. ما جلسات در مقیاس کوچک و آسان برای انجام داریم، اما همچنین WordCamp های کمی بزرگتر داریم که می توان آنها را انجام داد. اگر امیدی به انجام آن دارید یا فقط به نوعی علاقه مند هستید. من یک لینک برای شما در یادداشت های نمایش می گذارم.

(00:07:19) جوزفا: و سپس آخرین نکته در اینجا این است که ما در حال حاضر یک پیشنهاد بسیار اساسی داریم. این برای فوترهای غیر قابل ویرایش در تمام صفحات وب سایت رویداد است. این ممکن است برای شما جالب به نظر نرسد، اما در واقع به نوعی جالب است. بنابراین، پیشنهاد شده است که یک پاورقی غیرقابل ویرایش به تمام صفحات وب سایت رویداد اضافه شود. بنابراین این همه چیزهایی است که در WordCamp یا هر یک از سایت‌های رویداد قالب‌بندی‌شده جدیدی که داریم نمایش داده می‌شود. این پیشنهاد در نظر دارد به دو هدف برسد. یکی، هر گونه الزامات قانونی را که یک سایت یا کشور ممکن است در مورد نمایش خط مشی رازداری و موارد دیگر داشته باشد را تکمیل می کند. و دوم، برای وب سایت رویدادهای جدید.WordPress.org قابل مشاهده است، جایی که یک عضو جامعه می تواند رویدادهای بیشتری را در منطقه خود بیابد. آخرین روز برای پاسخ به آن پیشنهاد 20 مارس است که فکر می کنم دو روز دیگر است. فکر کنم چهارشنبه باشه و دوشنبه پخش میشه. بنابراین، اگر نظری در مورد آن داشته باشید، در یادداشت های نمایش نیز پیوندی به آن خواهم داشت.

(00:08:15) جوزفا: و این، دوستان من، لیست کوچک شما از چیزهای بزرگ است. فراموش نکنید که ما را در برنامه پادکست مورد علاقه خود دنبال کنید یا مستقیماً در WordPress.org/news مشترک شوید. هر زمان که قسمت جدیدی وجود داشته باشد، یک یادآوری دوستانه دریافت خواهید کرد. و اگر آنچه را که امروز شنیدید دوست دارید، آن را با یکی از وردپرس‌سازان به اشتراک بگذارید. یا، اگر در پایان با سؤالاتی در مورد آنچه شنیده اید، می توانید آنها را با من در WPBriefing@WordPress.org به اشتراک بگذارید. من میزبان شما جوزفا هدن چامفوسی هستم. از اینکه امروز برای جلسه توجیهی وردپرس هماهنگ کردید متشکریم، و من تا چند هفته دیگر شما را دوباره می بینم.

(00:08:43) (موسیقی بیرونی)

منبع: https://wordpress.org/news/2024/03/episode-75-wordcamp-asia-2024-unwrapped/