WordPress 6.5 Beta 2 – WordPress News

WordPress 6.5 Beta 2 – WordPress News

وردپرس 6.5 بتا 2 اکنون برای آزمایش آماده است!

این نسخه بتا از نرم افزار وردپرس در حال توسعه است. لطفاً این نسخه از وردپرس را در وب‌سایت‌های تولیدی یا مأموریت‌های حیاتی نصب، اجرا یا آزمایش نکنید. در عوض، توصیه می شود بتا 2 را در یک سرور و سایت آزمایشی ارزیابی کنید.

شما می توانید وردپرس 6.5 بتا 2 را به چهار روش آزمایش کنید:

پلاگین افزونه WordPress Beta Tester را در نصب وردپرس نصب و فعال کنید. (کانال “Bleeding Edge” و “Beta/RC Only” را انتخاب کنید).
دانلود مستقیم نسخه بتا 2 (زیپ) را دانلود کنید و آن را در یک وب سایت وردپرس نصب کنید.
خط فرمان از دستور WP-CLI زیر استفاده کنید:
wp core update --version=6.5-beta2
زمین بازی وردپرس از نمونه 6.5 بتا 2 وردپرس Playground استفاده کنید تا نرم افزار را مستقیماً در مرورگر خود بدون نیاز به سایت یا راه اندازی جداگانه آزمایش کنید.

تاریخ هدف فعلی برای انتشار نهایی وردپرس 6.5 است 26 مارس 2024. یک نمای کلی از چرخه انتشار 6.5 دریافت کنید و برای اطلاعات بیشتر، وبلاگ Make WordPress Core را برای پست های مرتبط با 6.5 در هفته های آینده بررسی کنید.

با موارد جدید وردپرس 6.5 آشنا شوید: اطلاعیه بتا 1 را برای جزئیات و نکات برجسته بخوانید.

نحوه تست این نسخه

کمک شما برای آزمایش نسخه 6.5 بتا 2 WordPress برای اطمینان از اینکه همه چیز در نسخه به بهترین شکل ممکن باشد، کلیدی است. در حالی که آزمایش فرآیند ارتقا ضروری است، آزمایش ویژگی های جدید به همان اندازه مهم است. این راهنمای دقیق شما را از طریق ویژگی های تست در وردپرس 6.5 راهنمایی می کند.

اگر با مشکلی مواجه شدید، لطفاً آن را به منطقه آلفا/بتای انجمن‌های پشتیبانی یا مستقیماً به وردپرس Trac گزارش دهید، اگر برای نوشتن یک گزارش اشکال قابل تکرار راحت هستید. شما همچنین می توانید مشکل خود را در برابر لیستی از اشکالات شناخته شده بررسی کنید.

به طور کلی در مورد آزمایش نسخه ها کنجکاو هستید؟ ابتکارات تست را در Make Core دنبال کنید و به کانال #core-test در ساخت وردپرس Slack بپیوندید.

پاداش آسیب پذیری در طول بتا 2 دو برابر می شود

بین نسخه بتا 1 که در 13 فوریه منتشر شد و نامزد نهایی انتشار (RC) که برای 19 مارس برنامه ریزی شده است، پاداش پولی برای گزارش آسیب پذیری های امنیتی جدید و منتشر نشده دو برابر می شود. لطفاً شیوه‌های افشای مسئولانه را که در رویه‌ها و خط‌مشی‌های امنیتی پروژه که در صفحه HackerOne و در کاغذ سفید امنیتی مشخص شده است، دنبال کنید.

به روز رسانی ها و نکات برجسته بتا 2

WordPress 6.5 Beta 2 حاوی بیش از 50 به روز رسانی برای ویرایشگر از زمان انتشار بتا 1 است که شامل بیش از 40 بلیط برای هسته وردپرس است.

هر چرخه بتا بر رفع اشکال تمرکز دارد. بیشتر با کمک شما از طریق آزمایش در راه است. با استفاده از این پیوندها می‌توانید جزئیات فنی را برای همه مشکلاتی که از نسخه بتا 1 مورد بررسی قرار گرفته است مرور کنید:

هایکوی بتا ۲

در آزمایش کمک کنید
مشارکت! تاثیر بگذارد
بیایید همه آن اشکالات را پیدا کنیم

با تشکر از همکاران زیر برای همکاری در این پست: @دانسوشین، @حذیفعلمصباح، @راجین شروار، @سوئیس اسپایدی، @courane01.

منبع: https://wordpress.org/news/2024/02/wordpress-6-5-beta-2/