WordPress 6.6 RC1 – WordPress News

Inside the Interactivity API – WordPress News

اولین کاندید انتشار (RC1) برای وردپرس 6.6 آماده دانلود و آزمایش است!

این نسخه از نرم افزار وردپرس در حال توسعه است. لطفاً این نسخه از وردپرس را در وب‌سایت‌های تولیدی یا مأموریت‌های حیاتی نصب، اجرا یا آزمایش نکنید. در عوض، لطفاً RC1 را در یک سرور آزمایشی یا یک محیط محلی ارزیابی کنید.

رسیدن به این مرحله از چرخه انتشار یک دستاورد ارزشمند است. در حالی که نامزدهای انتشار آماده برای انتشار در نظر گرفته می شوند، آزمایش هنوز حیاتی است تا مطمئن شوید همه چیز در WordPress 6.6 بهترین است.

شما می توانید وردپرس 6.6 RC1 را به چهار روش آزمایش کنید:

پلاگین افزونه WordPress Beta Tester را در نصب وردپرس نصب و فعال کنید. (کانال “Bleeding Edge” و “Beta/RC Only” را انتخاب کنید).
دانلود مستقیم نسخه RC1 (زیپ) را دانلود کنید و آن را در یک وب سایت وردپرس نصب کنید.
خط فرمان از این دستور WP-CLI استفاده کنید:
wp core update --version=6.6-RC1
زمین بازی وردپرس از نمونه 6.6 RC1 WordPress Playground (در عرض 35 دقیقه پس از آماده شدن در دسترس است) برای آزمایش مستقیم نرم افزار در مرورگر خود بدون نیاز به سایت یا راه اندازی جداگانه استفاده کنید.
لطفاً وردپرس 6.6 RC1 را به یکی از این چهار روش آزمایش کنید.

هدف فعلی برای انتشار وردپرس 6.6 است 16 جولای 2024. یک مرور کلی از چرخه انتشار 6.6 دریافت کنید و برای جزئیات بیشتر، وبلاگ Make WordPress Core را برای پست های مرتبط با 6.6 در چند هفته آینده بررسی کنید.

دو یادداشت در مورد تغییرات در دوره RC

انجماد رشته سخت: از هم‌اکنون تا 16 ژوئیه، یک سیم سخت در جای خود ثابت است—هیچ رشته‌ای ممکن است تغییر کند و هیچ رشته جدیدی ممکن است متعهد نشود. این به تیم Polyglots زمان می دهد تا وردپرس 6.6 را قبل از انتشار نهایی به هرچه بیشتر زبان های ممکن ترجمه کند.

امضای دو کامیتتری: commit ها در دوره RC همچنین به دو committer Core نیاز دارند که در هر ادغام امضا کنند. از آنجایی که قرار است نامزدهای انتشار آماده حضور باشند، فقط رفع مشکلات اصلی و کارهای مبارک باید در این تاریخ دیرهنگام ادغام شوند.

در وردپرس 6.6 RC1 چیست؟

با تشکر از آزمایش شما و بسیاری از همکاران دیگر تاکنون، این نسخه شامل بیش از 40 رفع اشکال برای ویرایشگر و بیش از 40 بلیط برای هسته وردپرس است.

خلاصه ای از ویژگی های برجسته وردپرس 6.6 را در اطلاعیه بتا 1 دریافت کنید. برای اطلاعات فنی بیشتر در رابطه با مسائلی که از نسخه بتا 3 به آن پرداخته شده است، می توانید پیوندهای زیر را مرور کنید:

آیا می خواهید به جزئیات و نکات فنی این نسخه نگاه کنید؟ این پست های اخیر برخی از آخرین به روز رسانی ها را پوشش می دهند:

چگونه می توانید کمک کنید

وردپرس یک نرم افزار متن باز است که توسط جامعه پرشوری از افرادی که در توسعه آن همکاری می کنند و به آن کمک می کنند، امکان پذیر شده است. منابع زیر طیف گسترده‌ای از راه‌های کمک به محبوب‌ترین پلتفرم وب منبع باز جهان را مشخص می‌کنند، خواه تخصص فنی داشته باشید یا نداشته باشید.

در آزمایش شرکت کنید

آزمایش مشکلات برای اطمینان از سریع و پایدار بودن وردپرس بسیار مهم است. همچنین این یک راه حیاتی برای هر کسی برای مشارکت است. این راهنمای دقیق شما را از طریق ویژگی های تست در وردپرس 6.6 راهنمایی می کند. اگر در تست کردن تازه کار هستید، برای جزئیات بیشتر در مورد راه اندازی، این راهنمای آزمایش عمومی را دنبال کنید.

اگر با مشکلی مواجه شدید، لطفاً آن را به منطقه آلفا/بتای انجمن پشتیبانی گزارش دهید. اگر برای نوشتن یک گزارش اشکال قابل تکرار راحت هستید، می توانید آن را در وردپرس Trac نیز گزارش دهید. قبل از اینکه هر دو را انجام دهید، ممکن است بخواهید مشکل خود را با لیستی از اشکالات شناخته شده بررسی کنید.

به طور کلی در مورد آزمایش نسخه ها کنجکاو هستید؟ ابتکارات تست را در Make Core دنبال کنید و به کانال #core-test در ساخت وردپرس Slack بپیوندید.

آسیب پذیری ها را جستجو کنید

از هم اکنون تا نسخه نهایی وردپرس 6.6 (برنامه ریزی برای 16 جولای)، پاداش پولی برای گزارش آسیب پذیری های امنیتی جدید و منتشر نشده دو برابر می شود. لطفاً شیوه‌های افشای مسئولانه را که در رویه‌ها و خط‌مشی‌های امنیتی پروژه که در صفحه HackerOne و در کاغذ سفید امنیتی مشخص شده است، دنبال کنید.

تم یا افزونه خود را به روز کنید

اگر تم، پلاگین، بلوک یا الگو بسازید، محصولات شما نقش مهمی در گسترش عملکرد و ارزش وردپرس برای همه کاربران دارند.

از اینکه همچنان به آزمایش مضامین و افزونه‌های خود با نسخه‌های بتای WordPress 6.6 ادامه می‌دهید، متشکریم. با RC1، می خواهید آزمایش خود را به پایان برسانید و به روز رسانی کنید “تست شده تا” نسخه 6.6 در فایل readme افزونه شما.

اگر مشکلات سازگاری پیدا کردید، لطفاً اطلاعات دقیق را در انجمن پشتیبانی ارسال کنید.

به ترجمه وردپرس کمک کنید

آیا به زبان دیگری غیر از انگلیسی صحبت می کنید؟ اسپانیا؟ فرانسه؟ Русский? 日本? हिन्दी? বাংলা? شما می توانید به ترجمه وردپرس به بیش از 100 زبان کمک کنید.

هایکو را رها کنید

ما قبلا اینجا هستیم؟
RC1 یعنی سه هفته باقی مانده است.
از آن لذت ببرید – بیایید تست کنید!

لوازم جانبی به @مهر، @audrasjb برای همکاری در این پست.

منبع: https://wordpress.org/news/2024/06/wordpress-6-6-rc1/