10 پلاگین برتر وردپرس برای بهبود وبسایت

در حالی که خود هسته ی وردپرس بسیار امن است و صدها توسعه دهندگان آن را به طور مرتب بررسی می کنند، می توان امنیت وردپرس را قوی تر کرد. شاید برای شما سوال شود، مگر وردپرس امن نیست، چه نیازی به خدمات امنیت است؟ به یاد داشته باشید، هیچ چیز 100٪ امن نیست. خوب اگر کسی مبتدی باشد و صرفا نحوه تنظیم وردپرس را یاد گرفته باشد این کار برای او سخت خواهد بود. خوب چند مورد از معایب وردپرس را در ادامه تشریح میکنیم. اما خوب طبیعتا انتقاداتی نیز به این CMS وارد است. با یک API سایت خود را به بخشی از سایت مرجع که این اطلاعات را نمایش میدهد وصل میکنید و همان اطلاعات در سایت شما نیز نمایش داده خواهد شد.

ابتدا به منوی “بهینه سازی فایل” بروید.

در سرور مجازی میتوانید بصورت قابلیت سفارشی سازی بیشتری, بی تم تنظیمات امنیتی را تغییر دهید و به همین دلیل از امنیت بالاتری برخوردار هستید; اگر سایت شما به نحوی استفاه میشود که قرار است در آن اطلاعات مهم و خاصی میان شما و کاربر رد و بدل شود بهتر است از سرور مجازی استفاده کنید. اگر هم چنین نباشد، مطمئنا در دیدگاههای سایر کاربران و در امتیازدهی آن قالب و افزونه این موضوع بازتاب منعکس میشود. با چندبار کار کردن میتوانید به آسانی از آن استفاده کنید. همچنین یک سری دکمه در بالای کد نویسی وجود دارد که به شما برای انجام کارهایی مانند ذخیره، جستجو، جایگزین کردن و…

در بخش بالای متن موضوع را مشاهده میکنید و زیر آن بخشی که باید ترجمهها وارد شوند. آمار و ارقام مربوط به بهینه کردن سایت را به شما میدهد. در کدنویسی اختصاصی، برای هک کردن هر سایتی تلاش جداگانهای نیاز است. همچنین اگر یک وردپرسکار برای شما سایتی طراحی کرده باشد بعد از آن شما براحتی میتوانید در سایتتان محتوا قرار دهید. به کمک این روش هم میتوانید قالب هر وب سایتی را پیدا کنید. مثلا افزونه معروف یوآست سئو Yoast SEO امکان نوشتن توضیحات متا و انتخاب کلمات کلیدی را به شما میدهد.

افزونه وردپرس

اگر تعداد زیادی از افراد یک برنامه را استفاده کنند یعنی آن برنامه پرطرفدار است. هرچقدر باتجربهتر باشید راحتتر منشاء مشکلات را تشخیص میدهید. شما هر زمان حتی بعد از ده سال خرید قالب هم اگر به پشتیبان مورد نظر پیام بدهید و در مورد مشکلات قالب و یا تغییراتی که قصد دارید در قالب داشته باشید، سوال بپرسید، سریعا به شما جواب داده میشود و مشکل شما برطرف میشود. ساختار درست و منظم هم باعث افزایش سرعت سایت میشود و هم مورد علاقه گوگل است. با فونتهای گوگل سازگار است. این عامل به عنوان یک امتیاز مثبت تلقی شده و توجه موتورهای هوشمند گوگل را جلب می کند. منبع باز بودن برای این افراد جذاب است و آنها را ترغیب به ارتقاء وردپرس میکند. همانطور که شما پلاگین را فعال کردید به شما بهصورت اتوماتیک کمک میکند که نقشه XML را برای سایتتان ایجاد کرده و شاخصبندی آن را ساده کنید.

ممکن است مشکلی رخ دهد که چندین روز یا هفته به دنبال راه حل آن باشید. زمان تحویل سایت آماده در کمتر از یک روز انجام میشود. اما در عین حال یک ایراد نیز محسوب میشود. این مساله در مورد افزونهها و قالبهای وردپرس نیز صدق میکند. بروزرسانی مدام هسته وردپرس، قالبها و افزونهها نشان از در جریان بودن و روند رو به رشد این CMS دارد. مورد بعدی در رابطه با افزایش سرعت سایت المنتوری است که خیلی از افراد دنبال روش هایی هستند که با وجود استفاده از افزونه المنتور سرعت لود سایت خود را بالا ببرند .

امکان ایجاد نقشه سایت XML نیز در این سیستم مدیریت محتوا وجود دارد. سیستم مدیریت محتوا چیست؟ بعد از بارگزاری فایل در هاست باید به پنل مدیریت وردپرس خود بخش افزونهها » افزونههای نصب شده بروید و افزونه مورد نظر را فعال نمائید. با انتخاب آنها امکانات و طرحهای متناسب با آن کاربرد را خواهید داشت. اما در صورتی که امکانات خاصی مد نظر شما باشد و امکان افزودن آن با استفاده از افزونه وجود نداشته باشد، خدمات طراحی سایت اختصاصی و نیمه اختصاصی سایت ساز زرین میتواند به شما کمک کند.

خوب چند مورد از معایب وردپرس را در ادامه تشریح میکنیم.

آمار استفاده از کلمات کلیدی در نوشته و مواردی از این قبیل باعث میشود راحتتر روی سئو سایتتان کار کنید. طراحی سایت با وردپرس و با چیدن المانها آماده کنار هم باعث ایجاد یک ساختار منظم میشود. البته در کنار این مزایا معایب وردپرس را نیز در نظر بگیرید. اما فعال بودن این قابلیت ها می تواند سرعت سایت را کم کند. نسخه رایگان این افزونه از قابلیت های کمتری برخوردار است. اگر یک تیم بزرگ از نویسنده مهمان دارید، قبل از افزودن حساب های کاربری و نویسندگان جدید به سایت وردپرس خود، مطمئن شوید که نقش ها و قابلیت های کاربر را در وردپرس درک کرده اید.

UpdraftPlus این امکان را به شما میدهد تا از سایت نسخه پشتیبان تهیه کنید و با خیال راحت آنها را در مکانهایی مانند Google Drive، Dropbox، FTP، ایمیل و… پس هرچه سرعت سایت شما بیشتر باشد بر روی سئو هم تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. پس از نصب و فعالسازی این افزونه مطابق با تصویر ذیل، زیر منوی جدیدی به نوار ابزار بالای صفحه مدیریت وردپرس افزوده خواهد شد. ابتدا به منوی “بهینه سازی فایل” بروید. پس از فعال سازی افزونه منوی جدیدی به نام WP Fastest Cache در قسمت پیشخوان وردپرس اضافه شده و در نوار بالایی پنل وردپرس شما منوی جدیدی به نام “حذف کش” اضافه خواهد شد. پس برای بهره مندی از خدمات پشتیبانی، بهتر است قالبی را انتخاب کنید که دارای فایل راهنمای کاملی باشد و از پاسخگویی فروشنده محصول نیز اطمینان داشته باشید.

یکی از مشکلات امنیتی در وردپرس حملاتDDoS است. در کدنویسی اختصاصی برای نوشتن کد هر بخش زمان بسیار زیادی نیاز است. طبق آمار W3techs حدود 40 درصد از کل سایتهای اینترنت چه آنهابب که با کد اختصاصی نوشته شدهاند و چه آنهایی که از سیستم مدیریت محتوا بهره میبرند، از وردپرس استفاده میکنند. بقیه کسب و کارها که درصد بالایی از آنها نیز شامل این دو حالت نمیشوند، بهتر است سایت خود را با وردپرس راهاندازی کنند و از امکانات زیاد و ارزان آن استفاده کرده و برای خودشان کسب درآمد کنند. در طراحی اختصاصی سایت از صفر و به صورت پایهای فقط برای شما و متناسب با نیازها و امکانات درخواستی شما طراحی میشود. به همین دلیل است که وردپرس روز به روز بهینه میشود.

اما در عین حال یک ایراد نیز محسوب میشود.

و در قسمت آخر این پنجره شما می توانید کد های Css خود را که قصد دارید بر روی ویدئو تاثیر بگذارند را در این قسمت وارد نمایید. مهم این است که شما بعنوان کسی که میخواهد یک سایت داشته باشد و یا طراح سایت باشد به این مزایا و معایب آگاه باشید. در این مقاله از سئوف به مزایا و معایب استفاده از وردپرس خواهیم پرداخت. راحتترین کاری است که میتوانید برای برقراری امنیت کامل در وردپرس انجام دهید. همانطور که میدانید راه های افزایش امنیت وردپرس، به موارد بالا محدود نمی شود.

همچنین افزونه­ای که خریداری نمودید شامل یک فایل فشرده(.zip) است. دومین نکته در خصوص افزایش سرعت بارگذاری سایت وردپرس ، استفاده از یک قالب باکیفیت و سبک وزن می باشد. بنابراین می توان گفت این قالب ها به نوعی پایدار تر هستند و به سادگی از دسترس خارج نمی شوند، زیرا ارائه دهندگان این قالب ها برای اهداف مختلفی آنها را طراحی و در دسترس قرار داده اند. از آنجایی که این تم در نسخههای رایگان و پولی موجود است، میتوانید ویژگیهای اصلی سیدنی را قبل از تصمیمگیری در مورد سرمایهگذاری در نسخه پریمیوم این تم امتحان کنید.

افزایش سرعت وردپرس

نامک را تغییر دهید. اما در وردپرس، المان یا آن بخش آماده است و فقط کافی است آنرا مطابق میل خود تغییر دهید. برای نوشتن اینکه این کد چه کاری انجام میدهد و دلیل افزودن آن به وبسایت خود چیست؟ اگر میخواهید در مورد اعتبار یک سایت تحقیق کنید، کافیست نام دامنه را داخل کوتیشن در گوگل جستجو کنید و ببینید که افراد دیگر در مورد اعتبار این سایت چه چیزهایی گفته اند. قالب شما باید به گونهای کدنویسی شده باشد تا خزندههای وب بتوانند به راحتی آن را مرور و نمایهسازی کنند.

کیان تم با مشاوره رایگان و پشتیبانی های بی نهایت خود تمام تجربه مورد نیاز را در اختیار مخاطبان خود قرار میدهد. چون برای هر کاربردی بیشمار تم و پلاگین وجود دارد و براحتی میتوانید جایگزین بهتری برای آن پیدا کنید. چون هرچه جلوتر میرویم امکانات وردپرس بهبود یافته و ایرادات آن نیز کاهش مییابد. همانطور که گفتیم امکانات بسیار زیادی را در وردپرس میتوانید بیابید. در هر بروزرسانی وردپرس یا قالبی که روی آن نصب کردهاید ممکن است مشکلاتی به وجود بیاید که شما را مجبور کند قبل از بروزرسانی از سایت خود بکاپ بگیرید. شما میتوانید Drop Caps را تقریبا در هر جایی که به طور عادی میتوان در آن متن نوشت اضافه کنید.

برای اینکه بهتر تصمیم بگیرید بهتر است درباره مزایای وردپرس و مزایا و معایب وردپرس در برابر کدنویسی آگاه باشید. بدین ترتیب بهترین تصمیم را خواهید گرفت. سپس تصمیم بگیرید که کدام برای سایت شما مناسبتر است. فایل خود را انتخاب کنید و سپس گزینه هم اکنون نصب کن را کلیک کنید. دیگه لازم نیست برای یک به روز رسانی و آپدیت ساده منتظر طراح سایت باشید ، با وردپرس، شما تقریبا کنترل هر جنبه ای از سایت خودتونو دارید و می تونید به راحتی به روز رسانی های خود را انجام بدید. این به روز رسانی وردپرس برای حفظ امنیت وردپرس و ثبات سایت وردپرسی بسیار ضروری است. در سال 2004 نسخه توسعه یافته تری از وردپرس منتشر شد که در آن کاربران می توانستند پلاگین های خودشان را بنویسند و همین ویژگی که تا آن روز توسط هیچ سیستم دیگری ارائه نشده بود نقطه عطفی برای وردپرس بود تا کاربران بسیاری را به سمت سیستم خودش بکشاند.

پلاگین وردپرس

وجود داده ها و اطلاعات اضافی در دیتابیس سایت، به جز بالا رفتن حجم آن و مصرف منابع cpu و در نهایت افزایش زمان لود سایت، کار دیگری انجام نمیدهد. 87% از کاربران در سایتهایی که لود آنها بیش از 2 ثانیه طول بکشد سبد خرید خود را رها میکنند و از سایت بیرون میروند. اما یکی از امکانات بسیار منحصربهفرد وردپرس، پلاگینها هستند که کار طراحی، زیباسازی و سفارشیسازی یک وبسایت را آسان و سریع میکنند. در طراحی نیمه اختصاصی امکانات با استفاده از کدنویسی به سایت وردپرسی شما اضافه میشود. ایرادها رفع میشود. سازگاری آن با سایر پلاگینها و تمها بیشتر میشود. اما جالبه بدونید که خیلی از بروزرسانی ها شامل رفع مشکلات امنیتی می باشد.