11 روش برای افزایش سرعت وردپرس

هشدار: اگر از افزونه های پولی و خریداری شده استفاده می کنید ، آن هارا بروز نکنید و نسخه بروز شده آن را از وبسایتی که خریداری کردید دریافت نمائید. یکی از اصلیترین بخشهای هر وبسایت، قالب و ظاهر آن وبسایت است؛ خوشبختانه، یکی از ویژگیهای وردپرس متنوع بودن قالبها و ظاهر آن است. این افزونه در کنار امکاناتی که برای بهینه سازی دیتابیس دارد، بر خلاف افزونه های قبلی قابلیت های مثل بهینه سازی کد ها و فایل های قالب را ندارد و در زمینه کش از تنظیمات حداقلی بهره می برد که می تواند یکی از ضعف های آن محسوب شود. بنابراین بعد از ایجاد کوچکترین تغییرات، سریعا بخش های مختلف سایت مثل ظاهر گرافیکی صفحات، عملکرد دکمه های خرید و… افزونهها و پلاگینها ابزارهایی هستند که میتوانید با استفاده از آنها، مختلف را طراحی کنید و به راحتی قسمتهای مختلف سایت را مدیریت کنید.

افزونه وردپرس

سفارشیسازی: از طریق این بخش میتوانید تغییرات ظاهری روی قالب ایجاد کنید. بسیاری از افراد میتوانند کارهای زیادی را با وردپرس انجام دهند، بدون آنکه کدنویسی بلد باشند. اما راه اندازی و مدیریت سایتهای مختلف بدون نیاز به کدنویسی چطور امکان پذیر است؟ همچنین اگر وبسایت شما کاربرمحور است و نیاز به ثبتنام کردن کاربران دارید، در بخش عضویت، تیک گزینۀ «هر کسی میتواند نامنویسی کند» را بزنید. البته فراموش نکنید که در این مرحله باید مرتب تکرار و تمرین داشته باشید، پس از امتحان کردن پلاگینهای مختلف، قطعا متوجه میشوید که برخی پلاگینها برای شما مناسبتر هستند، حتما آنها را لیست کنید. نکته مهمی که در یادگیری سطح پایه وجود دارد این است که شما برای اینکه وردپرس را اصولی یادبگیرید باید حتما از سطح پایه شروع کنید. مانند: یوتیوب و سایتهای داخلی که اطلاعات بسیار خوبی را در اختیار شما قرار میدهند.

بهرحال، در فایل راهنمای قالب می توان نحوه نصب قالب و افزونه ها را مشاهده کرد. بعد از نصب قالب وردپرس برای ویرایش هر بخش از این قالب باید با زبان php اشنایی داشته باشید تا بتوانید در بخشهای مختلف آن تغییرات لازم را ایجاد کنید. بیش از31000 قالب وردپرسی در دسته های شرکتی، فروشگاهی، شخصی، آموزشی، حتی رزومه و عکاسی در دسترس کاربران هستند. یک فرد حرفهای در دانش وردپرسی باید بر تمام ابزارها و بخشهای مختلف وردپرس مسلط باشد تا بتواند پروژههایی در سطح حرفهای انجام دهد. شما در سطح پایه نیاز دارید مفاهیم اولیه وردپرس را یادبگیرید مانند: آپلود کردن محتوا، تصاویر و ویدیوهای مختلف که نیاز شما را به عنوان کاربر پایه برطرف کند. فعال کردن ssl کار سختی نیست.

که امروزه با وجود سایت های معتبری که انواع خدمات وردپرس را ارائه می دهند به راحتی می توانید بهترین قالب را برای سایت خود انتخاب کنید . اما برای انتخاب یک قالب فروشگاهی علاوه بر سرعت، باید امکانات موردنیاز را شامل شده یا حداقل با افزونههای betheme.ir مشابه سازگار باشد. علاوه بر ظاهر، به امکانات و سرعت بارگذاری آن نیز توجه کنید. پس هرچه برای حفظ سایتتان بیشتر تلاش کنید میتوانید در کسبوکارتان نیز موفقتر باشید. هنگامی که کار سایتتان تمام نشده و در حال طراحی و ساخت وبسایت وردپرسی خود هستید، میتوانید این گزینه را فعال کنید، تا موتورهای جستجو مانند گوگل سایت شما را نبینند و صفحات خراب شما را وارد پایگاه داده خود نکنند.

پلاگین وردپرس

افزونه Perfmatters همچنین این امکان را نیز در اختیار شما قرار می دهد که تمامی افزونه های مورد استفاده خود را غیر فعال کنید. وردپرس به تنهایی یک مدیریت کننده وبلاگ شماست یعنی وردپرس برای سایت شما یک خانه ایمن و سریع است ولی مت مولنویگ سازنده ی این هیولای بی شاخ و دم ، پلن یا برنامه ای برای یک سایت فروشگاهی ندارد به عبارتی دیگر این بنیان گذار یک خانه خالی برای نشر محتوای شما در اختیار شما قرار داده است اما تهیه مایکروویو ، اجاق گاز و مبل را به عهده شما گذاشته است.

اگر میخواهید برای دستهبندیهای وبسایتتان آدرس متفاوتی جز Category تعیین کنید، میتوانید از «مبنای دسته» استفاده کنید. شما می توانید از .netو .org نیز استفاده کنید، در برخی از کشور های خاص دامنه هایی مانند .co.uk، .huو .me هم استفاده می شود. مدت زمان یادگیری وردپرس در سطح پایه به طور میانگین 10 ساعت است که باید 10 ساعت را به 5 روز آموزش 2 ساعته تقسیم کنید تا یادگیری شما بهتر انجام شود ولی باید به نکته نیز توجه کنید که زمان اعلامی به طور میانگین است و مدت زمان یادگیری شما ممکن است کم یا زیاد شود.

به طور متوسط هروزه 44 مرتبه سایت های وردپرسی و غیره مورد حمله قرار می گیرند. ما در این مقاله به صورت کامل سطحهای مختلف یادگیری وردپرس را بررسی کردیم و مدت زمانی که شما نیاز دارید تا هر سطح را یاد بگیرید به طور تقریبی توضیح دادیم. البته همواره در کلاس آموزش وردپرس به شما عزیزان گفته ایم که صرف تکیه بر افزونه ها برای امور تخصصی کافی نمی باشد و حتما باید قالب ها و تصاویر را نیز به صورت جداگانه از بهترین افزونه های افزایش سرعت وردپرس بررسی کرد.

یک وردپرس کار حرفهای باید بر تمام بخشهای مختلف سایت تسلط داشته باشد و با توجه به تجربهای که به دست آورده است بتواند مشکلات احتمالی سایت را برطرف کند. پس این کار را نکنید و بعد از اینکه طراحی سایت تمام شد، این گزینه را غیرفعال کنید و سایتتان را به موتورهای جستجو نشان دهید. چالش های مختلف طراحی سایت با وردپرس را بشناسد و برای هر چالش راه حل مطمئنی داشته باشد. فرض کنید که صفحه اصلی سایت شما، هنگامی که آدرس وبسایتتان را در آدرس بار مرورگر میزنید A است؛ حالا شما صفحهای دیگر مطابق با نیازهای خودتان طراحی میکنید و میخواهید که از آن صفحه به عنوان صفحه اصلی وبسایت نمایش دهید؛ در اینجا باید روی لیست بازشو صفحهای را که طراحی کردید انتخاب کنید.

اگر با آموزش سئو بتوانید سایت خود را بهینه سازی کنید، مخاطب زیادی روانه سایت شما شده و در قبال آن نیز درآمد بیشتری به دست خواهید آورد. در این بخش میتوانید ساعت، تاریخ، زبان سایت، ایمیل مدیر اصلی و عنوان سایت را مشخص کنید. بنابراین مطمئن باشید که از نسخه های اصلی و امن استفاده میکنید. • مورد بعدی که از موارد ابتدایی ولی اصلی در تامین امنیت وردپرس می باشد، رمز عبور یا Password می باشد. هشدار: تغییر نام قالب، بروزرسانیهای خودکار آن را متوقف میکند و بروزرسانیهای بعدی باید به صورت دستی انجام شوند. اگر حتی اندکی سرعت آن ها را کاهش دهید، احتمالاً از تجربه خود متنفر خواهند بود و سایت شما را ترک می کنند.

اگر طراحی سایتتان را به یک تیم متخصص هم بسپارید، برای شروع باید مبلغ زیادی را خرج کنید که این مورد هم با توجه به شرایط، شاید برای شروع خیلی منطقی نباشد. در ادامه، از قدم اول که نصب وردپرس است شروع میکنیم و بعد به نصب افزونه و انتشار پست در وردپرس میپردازیم. اگر هاست ندارید و فعلاً میخواهید وردپرس را روی کامپیوترتان داشته باشید و یاد بگیرید، مقالۀ آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست را بخوانید. به این ترتیب میتونید اندازه تصویری که میخواهید ظاهر بشه رو وارد کنید. روشن نگه داشتن پينگ بک و پيگيري نيز ميتواند فشار نامطلوبي بر روي منابع سرور شما وارد کند.

در سطح پایه شما نباید درگیر مسائل جزئی وردپرس شوید و همین که بتوانید با وردپرس کار کنید و سایت خودتان را بروزرسانی کنید به سطح پایه وردپرس رسیدهاید. مثلا این امکان وجود دارد که نرخ امروز ترافیک سایت شما خوب باشد اما هفته بعد این امتیاز برای شما یک فاجعه به حساب بیاید. تغییر پیشوند جدول پایگاه داده باعث افزایش امنیت وب سایت میشود زیرا هدف قرار دادن آن از طریق حملات تزریق SQL توسط هکرها دشوارتر میشود. شما برای راهاندازی سایت با وردپرس، نیازی به داشتن تخصص برنامهنویسی ندارید؛ مگر آنکه بخواهید خودتان آن را توسعه دهید و افزونههای جدیدی بنویسید.

افزایش سرعت وردپرس

در شرایطی که گزینههای متفاوتی در انتخاب هاست برای سایت وردپرسی دارید، میتوان گفت که هیچکدام از آنها قرار نیست شما را ورشکسته کنند. در هر دقیقه بیش از ۹۰.۰۰۰ سایت وردپرسی مورد حمله هکر ها قرار میگیرند. برای اینکه به عنوان یک توسعه دهنده وردپرس همیشه دانش وردپرسی بالایی داشته باشید، باید مدام در حال یادگیری باشید و از ترفندها و ابزارهای جدید استفاده کنید. برای مثال، فرض کنید در حال نوشتن مقالهای در رابطه با پیراهن قرمز هستید؛ این مقاله باید در دسته پیراهن قرمز قرار گیرد، اما شما فراموش میکنید که دسته آن را مشخص کنید و پست را منتشر میکنید؛ وردپرس بهصورت پیشفرض دستهبندی مقاله را روی «دستهبندی نشده» میگذارد. اگر موتورهای جستجو هنگامی که در حال طراحی سایتتان هستید صفحات خراب و نیمهتمام را وارد پایگاه داده خود کنند، در آینده که بخواهید عملیات سئو را روی وبسایتتان پیاده کنید، دچار مشکلات زیادی خواهید شد.

با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس، میتوانید یک وبسایت بسازید و آن را بهراحتی مدیریت کنید. ساخت سایت با وردپرس، راحت و کمهزینه است. افزونه های امنیتی با توجه به قابلیت هایی که در خود دارند می توانند تاثیر زیادی در محافظت از سایت وردپرس شما بگذارند. علاوه بر دو مورد بالا که بر امنیت سایت شما تاثیر دارند، مورد دیگری که میتوان از آن نام برد، عدم امکان دریافت پشتیبانی از توسعه دهنده افزونه و قالب خواهد بود. انتخاب قالب رایگان و یا پولی وردپرس معمولاً به بودجه، ویژگیهای موردنیاز، نوع کسب و کار و موارد دیگر بستگی دارد.

توجه: در بخش ایمیل، یک ایمیل فعال که به آن دسترسی دارید وارد کنید، تا در زمان فراموشی رمز عبور و دیگر موارد مدیریتی که نیاز به تایید ایمیل باشد، بتوانید از ایمیلتان اقدامات لازم را انجام دهید. غالباً قیمت آنها تفاوت چندانی ندارد ممکن است هزینه آنها از 20 دلار شروع شود و تا 100 دلار هم برسد اما برای این که بتوانید خدمات خوبی را بگیرید شرکت طراحی سایتی را انتخاب کنید که به اصول طراحی Frontend تسلط کافی داشته باشد. نگران نباشید. در مرجع آموزش وردپرس آموزش جامعی برای شروع کار با وردپرس تهیه و تدوین نموده ایم. با استفاده از افزونه های وردپرس که در مخزن وردپرس موجودند، می توانید ویژگیهای جدیدی به سایتتان اضافه کنید. به همین دلیل سعی کنید که از به کاربردن واژههای رایج مانند admin یا نام سایتتان خودداری کنید.

یک وب سایت هک شده می تواند به تجارت، درآمد و شهرت شما ضربه شدیدی وارد کند. این کار باعث افزایش سرعت سایت وردپرسی شما میشود. همینطور میتوانید با عقب انداختن لود کدهای JS، باعث افزایش سرعت سایت شوید. در این مطلب شما را با دستورالعملهای اجرای امنیت وردپرس از OWASP آشنا میکنیم. یادگیری یک مقوله بسیار زمانبر است و اگر بخواهید یادگیری شما به صورت کامل و عمیق باشد، آن چیزی را که یاد میگیرید باید به صورت روزانه تمرین کنید تا ملکه ذهنتان شود. کد های سایت بهتر است که فشرده شوند تا زمانی که ربات ها یا مرورگر قصد بارگذاری صفحه را دارند دیگر زمان زیادی را صرف بارگذاری کد ها نکنند و در یک خط آن ها را ببینند. این روشها هم به وردپرس راه باز کردند که استفاده کردن ازشون میتواند حسابی سایت را ایمن کند. با این کار، احتیاجی به خرید دامنه و هاست و اضافه کردن قالب و افزونههای مورد نیاز به سایت وردپرسی ندارند اما امکانات این سایت سازها معمولاً محدود بوده و تنها جوابگوی کارهای معمولی و مناسب سایتهای کوچک هستند.