17 تکنیک افزایش سرعت سایت وردپرسی

افزونهی News Ticker for Elementor به شما این امکان را میدهد تا با استفاده از المنتور، تیکر خبری به وبسایت خود اضافه کنید. قالب وردپرس اهورا که توسط تیم میهن وردپرس طراحیشده است از افزونه ویرایش صفحه وردپرس المنتور (Elementor) استفاده میکند که خود دارای المانهایی بسیار مدرن و خاص است. درواقع بهروزرسانیهای نظمی که توسط وردپرس انجام میشوند بهشدت از میزان آسیبپذیری سایت شما مقابل هکرها کم میکند. این موضوع به شما بستگی دارد که به چه میزان برای حفظ امنیت وردپرس تلاش کردهاید تا سدی قوی در مقابل عوامل مخرب ایجاد کنید. رفع سریع این مشکل با افزایش میزان حافظه PHP امکان پذیر است. همچنین این افزونه کاملا ریسپانسیو میباشد و صفحات ساخته شده توسط این افزونه در دستگاههای مختلف مانند موبایل، تب لت، کامپیوتر و لپتاپ به خوبی نمایش داده میشود.

افزایش سرعت وردپرس

المنتور (Elementor) دارای رابط کاربری بسیار سادهای میباشد و این امکان را برای شما فراهم میکند که با استفاده از قابلیت کشیدن و رها کردن یا drag and drop بتوانید بهراحتی صفحات سایت خود را طبق سلیقه خود طراحی کنید. در ادامه از ابزار صفحهساز Elementor روی قالب Hello Elementor استفاده کردهایم که با این ابزار سازگار است. ویژگی Popup Builder: این ویژگی به طراحی پنجرهها مانند طراحی پنجرههای عضویت در خبرنامه و یا پنجرههای دریافت ایمیل از کاربر و … بعنوان مثال افزونه های سئو مثل رنک مث یا یواست سئو، برای هر نوع وبسایتی لازم است یا مثلا افزونه های افزایش امنیت سایت که بنظر من بهترینش all in one wp securty است یا افزونه های فرم ساز و… یکی از راه های بهینه سازی کش سایت، استفاده از افزونه WP Rocket است. بهینه سازی جداول دیتابیس: در این روش جدول های ذخیره شده در دیتابیس وردپرس را بهینه سازی کرده تا سرعت سایت را بالا ببریم و زمان واکشی اطلاعات از دیتابیس را کم کنیم.

اما امنیت یک مسئله نسبی است و هیچوقت صد در صد نخواهد بود. پس وردپرس مطمئن و با امنیت بالا است. پس وردپرس امروز میتواند برای شما هر نوع سایتی راهاندازی کند. درواقع به دلیل همین متن باز بودن وردپرس سیستم مدیریت محتوایی است که قابلیت انعطافپذیری خیلی زیادی دارد، به این معنی که شما با کمک این سیستم مدیریت محتوا قادر هستید هر نوع سایتی را از قبیل: سایت شرکتی، فروشگاهی، خبری و … متن باز یا Open Source بودن یک نرمافزار به این معنی است که هر فردی این امکان را دارد که این نرم افزارها را بعد از بررسی ویرایش کند و تغییراتی را روش به وجود بیاره و توسعه بده! وردپرس در مقایسه با دیگر سیستمهای مدیریت محتوا از ایمنی بیشتری برخوردار است؛ اما این به معنی این نیست که امنیت بسیار بالایی دارد. امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقعشده باشد شاد و پیروز باشید.

گزارش تست سرعت سایت شما توصیه هایی برای بهبود ارائه می دهد. ارتقا نسخه وردپرس به بهبود عملکرد سایت شما کمک خواهد کرد. با استفاده از این CMS میتوانید بدون دانش برنامهنویسی از صفر تا صد یک سایت را راهاندازی کنید، همچنین بدون نیاز به تغییر کدهای برنامهنویسی شده سایت، به سایتتان محتوا اضافه کنید و محتوا را بهراحتی آب خوردن مدیریت کنید. این افزونه کاملا فارسی و راستچین سازی شده است به همین دلیل کاربران فارسی زبان میتوانند بهراحتی از ان استفاده کنند.

وردپرس یک نرمافزار ارائه محتوا بهصورت متن باز است که بر اساس سادگی در کارکرد و سرعت و تجربه کاربری عالی متمرکزشده است. یکی از مهمترین عواملی که باعث جذب کاربر و بازدیدکننده بیشتر برای سایت شما میشود داشتن یک سایت با صفحات زیبا و کاربرپسند است که امروزه به لطف افزونه ویرایش صفحه وردپرس بدون داشتن علم کدنویسی میتوانید بهراحتی صفحات سایت خود را بسازید و آنها را بهصورت حرفهای طراحی کنید. المنتور یک افزونه ویرایش صفحه وردپرس محبوب و پرطرفدار است که قالبها و طرحهای بسیاری را برای طراحی صفحات در اختیار شما میگذارد و شما با استفاده از این افزونه بهراحتی میتوانید صفحات سایت خود را بسیار زیبا و کاربرپسند طراحی کنید. Beaver builder یکی دیگر از افزونههای ویرایش صفحه وردپرس است این افزونه از افزونههای بسیار قدرتمند برای ویرایش و ساخت صفحهات وردپرس میباشد که توسط آن شما میتوانید صفحات بسیار زیبا و کاربرپسند را طراحی کنید.

خوشبختانه منابع فارسی مثل میهن وردپرس وجود دارند؛ که با فعالیت درزمینه سیستم مدیریت محتوا “وردپرس” این امکان را برای شما فراهم کردهاند، تا با آموزش در این زمینه بتوانید سایتهای قدرتمندی را به وجود بیاورید. البته لازم به ذکر است که مدیران وردپرس در این زمینه راهکارهای زیادی ارائه کردهاند. در ادامه لیستی از بهترین افزونه های وردپرس در زمینه تامین امنیت و ویژگی های هرکدام را خواهید دید که در سال ۲۰۲۰ عملکرد خوبی داشته اند. کاربران اینترنت از سایتی که سرعت خوبی ندارد استقبال نمی کنند و تمام تلاش های تولید محتوا و بازاریابی و تبلیغات به در خواهد رفت. بیش از 40% از سایت های موجود در بستر اینترنت توسط وردپرس طراحی شده است. WooCommerce SEO برای همه فروشگاه های آنلاینی که می خواهند در نتایج جستجو و رسانه های اجتماعی بهتر عمل کنند. نسخه رایگان المنتور امکان استفاده از همه قابلیتها و ابزارها را به شما نمیدهد و اگر قصد دارید از تمام امکانات و ابزارهای المنتور استفاده کنید باید نسخه غیر رایگان و PRO آن را تهیه کنید.

در واقع اگر کاربر بتواند به سادگی از سایت شما استفاده کند، قطعا شما بهینه سازی (سئو) خوبی را نیز انجام داده اید و در صورتی که کاربر رضایت از سایت شما نداشته باشد، طراحی یا ارائه خدمات توسط سایت شما خوب نبوده است. این افزونه یک افزونه صفحه ساز زنده است و اینبهاین معناست که شما همانطور که در حال ویرایش و ادیت صفحهای از سایت خود هستید میتوانید بهصورت زنده تغییراتی را که اعمال میکنید را ببینید. در نتیجه دارای کیفیت بهتری است با این حال حجم زیادی دارد. این افراد در طول کار خود با مشکلات عمدهای را به را میشوند. همینطور این امکان را دارید که کار با این سیستم را در زمان بسیار کوتاهی یاد بگیرید، چراکه استفاده از این سیستم بسیار راحت میباشد. وردپرس دارای تعاریف بسیاری است اما به صورت ساده وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا سایت ساز است که از طریق آن شما میتوانید خیلی راحت با صرف هزینهی بسیار پایین و همچنین در زمان کم صاحب وبسایت شخصی خود شوید.

وردپرس با یک جامعه فعال و قلبی متن باز شروع به کار کرده و میتواند به شما کمک کند یک وبسایت عالی راهاندازی کنید. برای راه­اندازی یک وبسایت سیستم­های مدیریت محتوای زیادی در دسترس هستند که برخی از آن­ها نسبت به بقیه برتری­هایی دارند، وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا متشکل از قالب­ها و پوسته­های بسیار متنوع است که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می­گیرد، شما با استفاده از این سیستم بدون داشتن مهارت در برنامه­نویسی می­تونید سایت خود را راهاندازی کنید. معمولاً کسانی که با وردپرس سروکار دارند و یا یک کسبوکار اینترنتی با کمک وردپرس راهاندازی کردهاند، به دنبال این هستند که قابلیتها و امکانات بیشتری را به سایت خود اضافه کنند، شاید خود شما هم بهمحض ورود به یک سایت وردپرسی کنجکاو افزونه یا قالبی شدهاید که آن سایت استفاده کرده است و بخواهید آن را بر روی سایت خود نیز نصب کنید.

زمانی که به فکر طراحی سایت و اجرای آن برای کسبوکارمان هستیم مهمترین اصل امنیت سایت است، که به آن اهمیت زیادی میدهیم. به همین دلیل بسیار مهم است که شما به بخش امنیت سایتتان توجه ویژهای داشته باشید. البته توجه داشته باشید، برخی از این Plugin ها، کدنویسی ضعیفی دارند و نه تنها سرعت سایت را پایین می آورند، بلکه مشکلات فنی و ناسازگاری هایی را هم به همراه دارند. در غیر این صورت نه تنها امنیت سایت را بالا نمیبرید بلکه صدمات زیادی را به سایت خود وارد میکنید. شما بدون داشتن علم کدنویسی و تنها با درگ و دراپ کردن توسط این افزونه میتوانید صفحات سایت خود را طراحی کنید. شما میتوانید توسط این افزونه تنها با کشیدن و رها کردن المانهای مختلف صفحه دلخواه خود را طراحی کنید همچنین Themify این امکان را به شما میدهد تا در بخش ظاهری و مدیریت سایت طرحهای خود را ایجاد کنید.

افزونه وردپرس

طبق آخرین آمارها بیش از 30% از سایتهای جهان از وردپرس استفاده میکنند که این آمار خوبی است و نشاندهنده محبوبیت این سیستم مدیریت محتوا در بین سایتهای جهان سایت بی تم است. علاوه بر تیم وردپرس، برنامهنویس های زیادی در جهان هستند که روی امنیت وردپرس کار میکنند. به زبان ساده می توان گفت که این تکنیک به شما اجازه می دهد تا چندین تصویر (معمولاً تصاویر آیکون و فرمت های PNG) را در یک فایل PNG ادغام کنید. برخی سایتها هستند که علاوه بر مدیر اصلی، چند نویسنده در آن فعالیت میکنند که کارشان قرار دادن محتوا و مقاله در وبسایت است، برای افزایش امنیت در این سایتها بهتر است که فقط مدیر اصلی سایت به پیشخوان وردپرس دسترسی داشته باشد و افراد با نقشهای کاربری دیگر نتوانند به پیشخوان وردپرس دسترسی داشته باشند. این سایت که در بین 500 سایت برتر ایران قرار دارد به طور تخصصی بر روی ورد پرس کار میکند و این امکان را به شما میدهد که با هر خواستهای و در هر کسب و کاری که هستید، قالبهای مورد نظرتان را از سایت خریداری کنید.

پلاگین وردپرس

افزونه SiteOrigin Page Builder یکی از بهترین و محبوبترین افزونههای ویرایش صفحه وردپرس است. همچنین دانستیم که بهترین و محبوبترین افزونه صفحه ساز افزونه المنتور است زیرا دارای قابلیتها و امکانات فراوان است. در برخی موارد ممکن است امکانات کاملی در اختیار کاربر قرار ندهد. صفحه ساز گرافیکی Visual Composer وردپرس 40 بخش محتوایی را در اختیار شما قرار می دهد مانند بلوک های متنی، گالری های عکس و بسیاری از موارد دیگر که میتوانید از آنها در صفحه های وب سایت خود استفاده کنید. در اکثر موارد بله، با این حال وردپرس معمولا ذاتا یک پلتفرم امن نمی باشد. اکثر کسانی که قصد طراحی یک سایت را دارند و یا اینکه بهتازگی وارد دنیای طراحی وبسایت شدهاند و میخواهند این مهارت را یاد بگیرند احتمالاً تا به حال بسیار نام وردپرس را شنیدهاند. حافظه پنهان با پردازش اطلاعات متداول درخواست شده و سپس ذخیره آنها در یک حافظه موقت این مسئله را حل می کند این فرایند اجازه می دهد تا رایانه ها به سرعت به آن پرونده دسترسی پیدا کنند.

این که چرا کند می شود وابستگی زیادی به نوع سایت و همچنین روش کار دارد. با قابلیت درگ و دراپ می توانید قالب را ویرایش کنید و هر تغییری را روی پوسته انجام دهید. اینکار را برای هر دو پوشه قالب و فرزند انجام دهید. به علاوه، می توانید برای جلوگیری از مشکلات امنیتی، اسکن بدافزار را انجام دهید. حتی صفحات داخلی سایت مانند صفحه تماس با ما را می توانید به راحتی با این افزونه بسازید. هر دوره آموزشی دارای اهدافی است، این دوره آموزشی به هدف آموزش نیروی متخصص در طراحی قالب وردپرس است که به تنهایی توانایی طراحی قالب وردپرسی را به داشته باشد و بتواند به راحتی کسب و درآمد کند. اگر بخواهید یک نسخه جدید از افزونه را منتشر کنید مطلع کردن کاربران کار بسیار سختی است اما با ثبت افزونه در مخزن وردپرس با استفاده از SVN و به راحتی میتوانید تمامی کاربران را از انتشار نسخه تازه آگاه کنید.

4. تمامی المانهای این افزونه دارای قابلیت واکنش گرا یا ریسپانسیو بودن است و بهراحتی در موبایل، تب لت، لپتاپ و دیگر دستگاهها قابل مشاهده میباشد. با استفاده از این افزونه میتوان بهراحتی با کشیدن و رها کردن المانها هر نوع صفحهای را بهراحتی طراحی کرد. پلاگین های مستقل دیگری هم وجود دارد که این عملکرد را اجرا می کنند اما از آنجایی که WP Rocket این قابلیت را دارد ما نیازی نمی بینیم که وردپرس را با پلاگین های بیشتر، پر کنیم. بررسی های این پلاگین می تواند به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه انجام شود.

اینکار را برای هر دو پوشه قالب و فرزند انجام دهید.

از ویژگیها و قابلیتهای خوب وردپرس میتوانیم به موارد زیر بهصورت خلاصه اشارهکنیم: امنیت بالا، سئوی قوی، رسپانسیو یا همان واکنش گرا بودن سایت (یعنی سایت شما در صفحهنمایشهای مختلف و در ابعاد مختلف بهدرستی نمایش داده میشود و کاملاً با همهی گوشیهای هوشمند سازگار میباشد)، سازگار بودن با زبان فارسی، بهروزرسانیهای پیدرپی برای رفع باگها و مشکلات امنیتی، قابلیت بکآپ گیری (گرفتن نسخه پشتیبان از سایت) و انتخاب کردن قالب دلخواه با توجه به حجم بسیار زیاد قالبها اشاره کرد. تصاویر از مهم ترین لوازم با کاربرد بسیار عالی برای پست ها یا صفحات شما هستند که به راحتی توجه کاربران را به خود جلب می کنند. استفاده کرد. همچنین این قالب علاوه بر ارائه دموهای بسیار زیاد و مختلف به شما کمک می کند تا هر طرحی را به راحتی اجرا کنید. علاوه بر اینکه وردپرس بهخودیخود تا حد زیادی ایمن است، افزونههایی نیز برای ایمنتر کردن سایت وجود دارد.

اولا کاربر پسند نیست که کاربر از طریق URL وارد سیستم شود تا به گزینه ثبت نام راه پیدا کند، ثانیا به عنوان دارندهی وب سایت شما نمیتوانید انتظار دریافت اطلاعات بیشتری از یک فرم محدود که کابر فقط اجازهی وارد کردن نام کاربری و ایمیل را دارد، داشته باشید. دو روش برای ساخت سایت وجود دارد که شما به دلخواه می­توانید از آن­ها استفاده کنید. بعد از نصب و فعال سازی این افزونه، از قسمت تنظبمات، روی گزینه Easy Hide Login کلیک کنید. برای پستها و صفحاتی که تصاویر یا ویدیوهای زیادی دارند، این امر برای کاهش تعداد درخواستهایی که بلافاصله انجام میشوند بسیار مهم است. یکی از مهمترین صفحاتی که شما در وبسایتتان نیاز دارید صفحه تماس با ماست. در ادامه درباره اینکه چه افزونهای بهترین افزونه صفحه ساز وردپرس است صحبت خواهیم کرد. بیشتر از 75% مراجعه کنندگان سایتها و مشتریان فروشگاههای آنلاین، به محض اینکه تأخیر و سرعت پائین یک سایت را ببینند به سایتهای رقیب مراجعه می کنند.