5 افزونه ترجمه وردپرس برای چند زبانه کردن سایت شما

روشهای مختلفی مثل استفاده از قالبهای حرفهای وردپرس در سایت تم فارست و دیگر سایتهای وردپرسی جزء بهترین و اصولیترین روشهای پیدا کردن قالب وردپرس مناسب کسبوکار شما است. قالبهای رایگان وردپرس را به سادگی آب خوردن میتوانید نصب و ره اندازی کنید. اما اگر با این مقوله آشنا نیستید و یا مایلید که این کار به صورت صحیح انجام شود می توانید از سرویس دهنده خود درخواست کنید تا این ماژول را برای شما نصب و راه اندازی کنند. در آموزش طراحی سایت با وردپرس نیز تمام آن چیزی که برای راه اندازی و مدیریت سایت نیاز دارید به صورت آموزش رایگان وردپرس در اختیار شما قرار گرفته است. این یک ویژگی برای فروش دوره های آنلاین یا مطالب آموزشی بسیار مفید است.

پلاگین وردپرس

منطبق بر ووکامرس طراحی شده است و هیچ مشکلی بابت درگاه های پرداخت آنلاین نخواهید داشت. Easy Social Share Buttons یکی از افزونه های ضروری وردپرس برای شبکه های اجتماعی و کسب و کار های آنلاین وردپرس است. میانگین جهانی زمان بارگذاری یک سایت 5.2 ثانیه است. چرا که گوگل از سرعت سایت در رتبه بندی استفاده می کند، به همین دلیل بسیاری از وبمستران به سرعت سایت و بارگذاری آن در مرورگر کاربران خود اهمیت وافری می دهند. شما با کمک این ابزار می توانید با یک فرم ساده، سایت خود را از چندین موقعیت بررسی کنید. اگر بخواهید از چندین ابزار برای بهینه سازی سرعت سایت خود استفاده کنید و دوست داشته باشید برای همه آنها امتیاز بالای بهینه سازی دریافت کنید، دچار مشکل خواهید شد. در لیست ارائه شده نیز دسته بندی قالب ها بر اساس نوع سایت انجام شده تا بهترین قالب های بیزنس خود را بشناسید.

موقعیت مکانی میزبانی و سرورهای هاست تاثیر زیادی در سرعت لود شدن سایت دارد؛ مثلا اگر سرورهای هاست شما در فرانسه باشد و کاربران شما اکثرا از ایران باشند، سایت شما برای کاربران داخل ایران کندتر باز میشود و برای کاربرانی که داخل فرانسه هستند خیلی سریعتر لود میشود؛ یعنی هر چه فاصله کاربران از موقعیت مکانی سرورهای هاست بیشتر باشد، سایت را کندتر میتوانند لود کنند. روی هر کدام که کلیک کنید جزئیات آن ها را مشاهده میکنید. درخواست بارگذاری آدرس اینترنتی توسط کاربر در مروگر صادر میشود، این درخواست سمت سرورها ارسال میشود، سپس سرورها عملیاتی روی درخواست دریافت شده انجام میدهند و آنها را سمت دیتابیس منتقل میکند، در ادامه دیتابیس درخواست را بررسی کرده و پاسخ درخواست را میدهد و آن را دوباره سمت سرور ارسال میکند و در نهایت سرورها، پاسخ دیتابیس را سمت مرورگر ارسال میکنند و چیزی میشود که کاربران در صفحه نمایش مشاهده میکنند.

افزایش سرعت وردپرس

در انتها وقت آن است که پاسخ سرور به کاربر ارسال شود. با توجه به حجم زیاد درخواستهایی که توسط کاربران ارسال میشود، اگر سرورهای هاست شما توان پردازش و پاسخدهی را نداشته باشند، صفحات سایت کند باز میشود و حتی گاهی اوقات خطا میدهد و صفحههای سایت لود نمیشود چون هیچ پاسخی از سمت دیتابیس و سرور دریافت نمیکنند. سیستم مدیریت محتوا وردپرس نیز با توجه به اینکه منابع خاصی نیاز دارد و از آن سو استفاده از اکستنشن های خاصی بر روی کنترل پنل هاست میتواند امکان برخورداری از امنیت بالاتر ، سرعت بسیار بیشتر و بهینه تر بودن سایت را برای بازدیدکنندگان تامین کند، پس قطعا استفاده از هاست وردپرس را برای سایت های نوشته شده با CMS وردپرس پیشنهاد میکنیم. امتیاز یا اسکور Score هر سایتی از 0 تا 100 تعیین می شود، اگر سرعت سایت شما بالاتر از 80 یا 85 است، یک سایت سریع دارید و اگر بالاتر از 90 است نیازی به افزایش سرعت ندارید مگر اینکه بزرگ ترین سایت کشور خودتان را در دست داشته باشید.

شما می توانید عرض و ارتفاع عکس ها و همچنین تعداد تصاویری که در یک زمان می توانید در سایت شما نمایش داده شوند را تغییر دهید. می باشد. در این قسمت شما می توانید آدرس سایت یا ایمیل خود را تغییر داده یا بخش ثبت نام را به سایت خود اضافه کنید و امکان تعریف انواع نقش های کاربری و محدود کردن نقش آن ها را خواهید داشت. قبل از انجام مراحل بالا ابتدا باید به قسمت افزونهها بروید و در قسمت افزونههای نصب شده (Installed Plugin)، نسخه قدیمی پلاگین را پیدا کنید و بر روی گزینه غیرفعالکردن (Deactivate) کلیک و سپس آن را حذف کنید.

Removes extra Font Awesome styles: اگر از مجموعه فونتآیکون Font Awesome در وردپرس خود استفاده میکنید احتمالا لزومی به لود استایل آن نخواهید داشت، بنابراین با فعال کردن این گزینه در صورتی که استایلهای مربوط به این نوع فونت توسط افزونههای مختلف لود شود صرفا میتوانید آنها را محدود به یک فایل کرده و از لود باقی استایلها جلوگیری کنید. اگر با مشکل نداشتن بازدید سایت روبرو هستید یا رتبه شما افت کرده بهتر است منابع کسب ترافیک خود را عوض کنید. تیم ادمینسایت برای انجام این کار دو روش به شما نشان خواهذ داد که شما میتوانید روشی را انتخاب کنید که برای شما بهتر است.

دستوراتی که میتواند به سرعت لود صفحات شما کمک کند .

خب این ابزار بسیار معروف، شناخته شده و حرفه ای است، توسط شرکت اینترنتی بزرگی توسعه یافته که کارش تجزیه و تحلیل ترافیک اینترنت و لوکیشن های آنلاین است. با گسترش حملات سایبری و هک وب سایت ها در سال 2018، امنیت وب سایت مهم تر از همیشه است. از احراز هویت دو مرحله ای برای جلوگیری از حملات brute-force استفاده کنید. CDNها همچنین میتوانند از حملات مخربی مانند حملات DDOS جلوگیری کنند. CDNها سرورهایی هستند که در کشورهای مختلفی قرار دارند و کارشان انتقال سریع محتوای سایت است. در واقع این ابزار یک ابزار تخصصی و دقیق برای بررسی هر چه موشکافانه تر سایت است. شاید هر کسی در فهرست ابزارهای خود به شما چند ابزار پیشنهاد کند که هیچکدام از آنها دقیقا توضیح داده نشده اند یا کاربرد صحیحی ندارند. بخشی در صفحه به شما نمایش داده میشود که میتوانید فایل افزونه را انتخاب کرده و آن را داخل سایت خود آپلود کنید.

اگر می خواهید تصاویر را به روشی پویاتر ارائه دهید، می توانید از اسلایدر استفاده کنید. زمانچند برابر سریعتر بارگذاری کل وبسایت شما، به دلیل روشی نوآورانه برای مدیریت دادهها در وردپرس. مهمترین کد های افزایش سرعت وبسایت در بخش htaccess یا wp-config.php هسته وردپرس نوشته میشه, betheme.ir دستوراتی که میتواند به سرعت لود صفحات شما کمک کند . اما دیگر بخش ها از مرورگر کاربر فراخوانی شده اند و این سرعت سایت را (هنگام بارگذاری در دستگاه مرورگر) افزایش میدهد. زمانی که نشانی وبسایتی در مرورگر وارد میشود چند فرآیند اجرا میشود تا سایت بهطور کامل در صفحه مرورگر به کاربر نمایش داده شود. معیار FCP (به انگلیسی: FCP Metric) مربوط به جزئیات در اولین نمایش First Paint است، این معیار مطمئن می شود که هر کدام از ارائه دهنده ها (رندر Render) در مرورگر به طور کامل محاسبه شده باشند (مثلا تغییر یک رنگ و زمان تغییر و پردازش آن).

پلاگین یا افزونه چیست ؟

و این به معنی از دست دادن امتیاز سئو و متعاقبا کاهش فروش وب سایت است. یکی از دلایل اصلی دیده شدن سایتها و فروش بالای آن بهبود رتبه سایت در گوگل است که به این کار سئو گویند. البته اگر می دانید افزونه ناهماهنگ کدام است که خب کار راحت است، می توانید مستقیما و به راحتی آن را غیر فعال کنید. امکان دارد شما یک پلاگین را برای موردی خاص روی وبسایت خود نصبکرده باشید و انتظاری که از پلاگین مربوطه داشتهاید برآورده نشده باشد و سازنده افزونه آن مورد مدنظر شمارا در افزونه پیادهسازی نکرده باشد. این ابزار همچنین تاریخچه عملکرد وبسایت شما را نیز به صورت نمودار به شما نمایش می دهد تا به راحتی متوجه تغییرات مثبت یا منفی شوید.

قالب استادیار مخصوص فروش دوره های آموزش آنلاین است. ما ابتدا مشکل سرعت را بررسی کرده و پیش بینی های لازم را در نظر میگیریم، سپس از ابزارهای تست سرعت سایت استفاده میکنیم تا ببینیم آیا وردپرس سایت ما کند است؟ سپس مشکل را حل میکنیم. این موضوع میتواند بر روی نرخ پرش وبسایت شما تاثیر بسیار زیادی را داشته باشد. به گزارش وبسایت BleepingComputer، در مجموع 40 قالب و 53 پلاگین متعلق به وبسایت AccessPress در این حمله تغییر پیدا کردند. از همانجا میتوانید به صفحه تنظیمات دسترسی داشته باشید، کش را پاک کرده و دسترسی به دیگر اطلاعات مفید پلاگین داشته باشید. به همین دلیل شرکتهای ارائه دهنده، افزونه درگاه پرداخت ووکامرس را برای وردپرس پیاده سازی کردهاند.

اینها مواردی هستند که ما به عنوان برتری های GTmetrix می شناسیم و معرفی میکنیم. همچنین دو اصطلاح ویژه این ابزار به نام time to above-the-fold load و time to full page load معرفی شده اند و برخی معنی و کاربرد آن را نمیدانند اما در همان مقاله لینک شده آن را تعریف کرده ایم. در این بخش میتوانید موجودی کیف پول تان را چک کنید، به لینک دانلود محصولات خریداری شده دسترسی داشته باشید و… وردپرس یار در سال ۱۳۹۳ با هدف ارائه خدمات متمایز و با کیفیت در عرصه وردپرس شروع به کار کرد و از ابتدا تمام تلاش خود را بر روی ارائه محصولات اورجینال و با کیفیت قرار داد و در کنار این مهم ، پشتیبانی سریع و با کیفیت را نیز سرلوحه خود قرار داد. پس از نصب آن شما یک سایت آماده با طراحی از پیش ساخته شده دارید و می توانید محتوای خود را جایگزین محتوای آزمایشی کنید.

هر چیزی زیر نظر ابزارهای آنها و بخشی از داده های آنهاست. توصیه میکنیم ویدیوی یوتیوب زیر را هم ببینید. گزینه custom language این امکان را به شما میدهد که زبان جدیدی را برای ترجمه انتخاب کنید. افزونه ها راهی آسان برای توسعه سایت های کاربردی هستند. پلاگین یا افزونه چیست ؟ به ششمین افزونه از بهترین پلاگین های افزایش سرعت سایت رسیدیم. اون پلاگین هایی که یه بک گراند سفید دارن، همونهایی هستن که نصب شدن ولی فعال نشدن!

این داده ها تمام جزئیات را در ستون بندی های اکسل Sheet مانند برای آنالیزور نمایش میدهند. یکی از مهم ترین معیارهای کاربران برای انتخاب قالب، قالبی است که سئو آن خوب باشد و استانداردهای سئو داخل قالب رعایت شده باشد من از آنجایی که یکی از تخصص ها و علایقم سئو است قالب های زیادی رو بررسی کردم و یکی از ریزه کاری هایی که کدنویس های قالب رعایت نمی کنند، رعایت نکات سئو داخل طراحی قالب است اما در این دوره شما این مشکل رو نخواهید داشت چرا که ما استانداردهای سئویی که در دوره آموزش جامع سئو گفتیم رو در این دوره برای طراحی قالب وردپرس رعایت کردیم و شما بدون هیچ نگرانی می تونید یک قالب سئو شده برای خودتان یا مشتریان طراحی کنید. راز موفقیت فروشگاههای اینترنتی استفاده از قالبهای منحصربهفرد با ویژگیهای خارقالعاده است.

اقدامات امنیتی مشخصی وجود دارد که باید در هنگام ورود به وردپرس رعایت کنید تا از امنیت وردپرس تان حفاظت کنید. یک قالب خوب از کدهای html و css و php به درستی استفاده می کند و پروتکل های امنیتی و شخصی خوبی دارد. این تصویر امنیتی به صورت خودکار به فرم ارسال دیدگاه ، فرم عضویت ، فرم ورود و … سایتهایی وجود دارند که وبسایتها را آنالیز میکنند و گزارش آن را به شما نمایش میدهند؛ مثلا مدت زمان لود شدن سایت، حجم تصاویر موجود در صفحات سایت، تعداد درخواستهایی که از سایت شما سمت سرور ارسال شده، بهینه بودن فایلهای CSS و JS و دیگر مواردی که به افزایش سرعت سایت مرتبط هستند. افزایش سرعت سایت دلایل بسیار متفاوتی میتونه داشته باشه که تک تک مواردی که تاثیر گذار هستند میپردازیم اما بهتره قبل از هر چیزی بررسی کنیم چه دلایلی باعث میشه تا وبسایت شما بهتر و سریعتر برای کاربر بارگذاری شود .

افزونه وردپرس

کل حجم برگه Total Page Size – این قسمت کل حجم قابل دانلود برگه را بر حسب مگابایت نمایش میدهد. البته من برای بهینه سازی برگه اول سایت راهی جز غیر فعال کردن تصاویر اینستاگرام نداشتم، چون این تصاویر درون سایت نیستند که آنها را بهینه سازی کرد. من با regex باید کاری کنم که یک کلاس fix-ltr به آن اضافه شود. همانطور که بیان شده هسته افزونه رایگان است اما می توانید اشتراک سالانه آن را خریداری کنید. کافی است تا نشانی سایت خود را در یکی از وبسایتهای زیر وارد کنید و کار تست سایت خود را شروع کنید و منتظر بمانید گزارش نهایی به شما داده شود. کار این شرکت اینست که به آژانس های بزرگ آنلاین دنیا کمک می کند اطلاعاتی از اینترنت در مورد داده های خود بدست بیاورند که دیگر ابزارهای موجود چنین کاری را انجام نمیدهند یا نمیتوانند در این سطح خدمات ارائه کنند.

سپس مشکل را حل میکنیم.