WordPress 6.0 Release Candidate 1 – WordPress News

آیا به زبان دیگری غیر از انگلیسی صحبت می کنید؟ به ترجمه وردپرس به بیش از 100 زبان کمک کنید. این نسخه همچنین نقطه انجماد رشته سخت چرخه انتشار 6.0 را مشخص می کند.

اطلاعات بیشتر در مورد چرخه کامل انتشار 6.0 در اینجا موجود است.

وبلاگ Make WordPress Core را برای یادداشت های توسعه دهندگان مربوط به 6.0 در هفته های آینده بررسی کنید که همه تغییرات آینده را به تفصیل شرح می دهد.

وردپرس 6.0 برای انتشار رسمی در 24 می 2022، سه هفته از امروز برنامه ریزی شده است.

انتخاب 1: افزونه وردپرس بتا تستر را نصب و فعال کنید (کانال «Bleeding Edge» و «فقط Beta/RC» را انتخاب کنید).

شما می توانید WordPress 6.0 RC1 را به سه روش آزمایش کنید:

از زمان بتا 4 به موارد مختلفی پرداخته شده است، از جمله (اما نه محدود به):

 • به‌روزرسانی‌های بکپورت آزمایش‌های بلوک‌های نظر (#55643)
 • پس‌پورت یک رفع اشکال صفحه‌بندی بلوک الگوی نظر (#55658)
 • ویرایشگر: رفع اشکال Backport برای وردپرس 6.0 از گوتنبرگ (#55567)

با تشکر از همکاران زیر برای همکاری در این پست: @دانسوشین، @webcommsat و @annezazu.


منبع: https://wordpress.org/news/2022/05/wordpress-6-0-release-candidate-1/

اولین نامزد انتشار (RC1) برای وردپرس 6.0 اکنون در دسترس است!

WordPress 6.0 دومین نسخه اصلی برای سال 2022 است، پس از نسخه 5.9 که در ژانویه به طور کلی در دسترس قرار گرفت. این نسخه شامل نزدیک به 1000 اصلاح و بهبود است که بیشتر مناطق پلت فرم وردپرس را در بر می گیرد. برخی از نکات کلیدی در مجموعه ویژگی های ایجاد محتوا و سایت سازی عبارتند از:

 • تغییر سبک: ظاهر و احساس سایت خود را تغییر دهید، همه در یک تم بلوک. بدون نیاز به تغییر تم!
 • گزینه های بیشتر الگو: از بلوک‌ها برای ویرایش پنج الگوی دیگر (نویسنده، تاریخ، دسته‌ها، برچسب‌ها و طبقه‌بندی) استفاده کنید.
 • چند انتخابی: به راحتی متن را در چندین بلوک انتخاب کنید. به دلخواه خود ویرایش کنید.
 • حفظ سبک ها: سبک های سفارشی خود را در جای خود نگه دارید، چه تغییر شکل بین بلوک ها یا ایجاد دکمه های جدید.
 • الگوهای بیشتر در مکان های بیشتر: Quick Inserter الگوهایی را نشان می‌دهد که ممکن است برای شرایطی که در آن هستید به خوبی کار کنند، و الگوهای مربوطه را برای قطعات قالب و صفحاتی که روی آن کار می‌کنید آماده می‌کند.
 • بهبودهای نمایش لیست: میانبرهای صفحه کلید جدید (shift + کلیک) به شما امکان می دهد چندین بلوک را برای اصلاح به صورت انبوه انتخاب کنید (تغییر موقعیت، حذف و غیره)، محتوای خود را در یک نگاه با نمای پیش فرض جمع شده و موارد دیگر مشاهده کنید.
 • ابزار طراحی تصفیه شده: کاوش کنید یک پنل رنگی جدید، گزینه‌های شفافیت، تنوع بیشتر بلوک‌های گروهی برای ایجاد گزینه‌های طرح‌بندی جدید (پشته، ردیف)، امکان تنظیم تصویر برجسته در یک بلوک پوششی، کنترل اندازه دقیق تصویر برجسته، پشتیبانی از شکاف برای بلوک گالری ، و بیشتر.
 • بلوک های جدید: نظرات مختلف پست، ادامه مطلب، بدون نتیجه در حلقه کوئری، بیوگرافی نویسنده پست، بلوک های آواتار.
 • قفل کردن بلاک: غیرفعال کردن گزینه حذف یک بلوک، انتقال آن یا هر دو را مستقیماً در ویرایشگر انتخاب کنید.
 • صادر کردن تم های بلوک: ابزار صادرات قالب بلوک بهبودیافته را کاوش کنید، زیرا وردپرس به ساخت تم بلوک بصری بدون کد نزدیک می شود.

کاندیدای انتشار
سفر ما تقریباً تمام شد
آماده باش، وردپرس


این یک نقطه عطف مهم در سفر چرخه انتشار 6.0 است. “Release Candidate” به این معنی است که این نسخه از وردپرس آماده انتشار است! قبل از تاریخ انتشار رسمی، زمانی برای انجمن برای انجام بررسی های نهایی و آزمایش کمک در نظر گرفته شده است. از آنجایی که اکوسیستم وردپرس شامل هزاران افزونه و تم است، مهم است که همه افراد جامعه وردپرس بررسی کنند که آیا چیزی در این مسیر از قلم افتاده است یا خیر. این بدان معناست که پروژه از کمک شما خوشحال خواهد شد.

بررسی کنید راهنمای فیلد وردپرس 6.0، برای جزئیات بیشتر در مورد آنچه در این نسخه موجود است.

همه توسعه دهندگان پلاگین و تم باید افزونه های مربوطه خود را در برابر WordPress 6.0 RC1 آزمایش کنند و به روز رسانی “تست شده تا” نسخه در فایل readme آنها به 6.0. اگر مشکلی در سازگاری پیدا کردید، لطفاً اطلاعات دقیقی را در تالارهای گفتمان پشتیبانی پست کنید، تا قبل از تاریخ انتشار نهایی در 24 می، این موارد را بیشتر بررسی کنید.