WordPress 6.5 Beta 1 – WordPress News

WordPress 6.5 Beta 1 – WordPress News

WordPress 6.5 Beta 1 آماده دانلود و تست است!

این نسخه بتا از نرم افزار وردپرس در حال توسعه است. لطفاً این نسخه از وردپرس را در وب‌سایت‌های تولیدی یا مأموریت‌های حیاتی نصب، اجرا یا آزمایش نکنید. در عوض، شما باید بتا 1 را در یک سرور یا سایت آزمایشی ارزیابی کنید.

وردپرس 6.5 بتا 1 را به چهار روش تست کنید:

پلاگین افزونه WordPress Beta Tester را در نصب وردپرس نصب و فعال کنید. (کانال “Bleeding Edge” و “Beta/RC Only” را انتخاب کنید).
دانلود مستقیم نسخه بتا 1 (زیپ) را دانلود کنید و آن را در یک وب سایت وردپرس نصب کنید.
خط فرمان از دستور WP-CLI زیر استفاده کنید:
wp core update --version=6.5-beta1
زمین بازی وردپرس از نمونه 6.5 بتا 1 وردپرس Playground استفاده کنید تا نرم افزار را مستقیماً در مرورگر خود بدون نیاز به سایت یا راه اندازی جداگانه آزمایش کنید.

تاریخ هدف فعلی برای انتشار نهایی وردپرس 6.5 است 26 مارس 2024. کمک شما برای آزمایش این نسخه برای اطمینان از پایداری همه چیز در نسخه کلیدی است.

یک نمای کلی از چرخه انتشار 6.5 دریافت کنید و برای جزئیات بیشتر، وبلاگ Make WordPress Core را برای پست های مرتبط با 6.5 در هفته های آینده بررسی کنید.

چگونه به آزمایش این نسخه کمک کنیم

آزمایش برای مشکلات بخش مهمی از توسعه هر نرم افزاری است، و این یک راه معنادار برای هر کسی است که در آن مشارکت داشته باشد – خواه تجربه داشته باشید یا نداشته باشید.

اگر با مشکلی مواجه شدید، لطفاً آن را در قسمت آلفا/بتای انجمن پشتیبانی به اشتراک بگذارید. اگر از ارسال یک گزارش اشکال تکرارپذیر راحت هستید، می توانید این کار را از طریق وردپرس Trac انجام دهید. شما همچنین می توانید مشکل خود را در برابر لیستی از اشکالات شناخته شده بررسی کنید.

کنجکاو در مورد آزمایش نسخه ها به طور کلی و نحوه شروع؟ ابتکارات تست را در Make Core دنبال کنید و به کانال #core-test در ساخت وردپرس Slack بپیوندید.

وردپرس 6.5 شامل بسیاری از ویژگی های جدید خواهد بود که قبلاً فقط از طریق افزونه گوتنبرگ در دسترس بودند. در مورد به‌روزرسانی‌های گوتنبرگ از وردپرس 6.4 در پست‌های تازه‌های گوتنبرگ برای نسخه‌های 16.8، 16.9، 17.0، 17.1، 17.2، 17.3، 17.4، 17.5، 17.6 و 17.7 اطلاعات بیشتری کسب کنید.

وردپرس 6.5 بتا 1 شامل تقریباً 681 پیشرفت و 488 رفع اشکال برای ویرایشگر، از جمله حدود 229 بلیط برای WordPress 6.5 Core است.

پاداش آسیب پذیری در طول بتا 1 دو برابر می شود

انجمن وردپرس برای گزارش آسیب‌پذیری‌های امنیتی جدید و منتشر نشده، یک پاداش پولی حمایت می‌کند. این پاداش در طول دوره بین نسخه بتا 1 در 13 فوریه و نامزد انتشار نهایی (RC) که برای 19 مارس برنامه ریزی شده است، دو برابر می شود. لطفاً از شیوه های افشای مسئولانه همانطور که در رویه ها و خط مشی های امنیتی پروژه در صفحه HackerOne و در کاغذ سفید امنیتی توضیح داده شده است، پیروی کنید. .

آنچه در راه است در وردپرس 6.5 کشف کنید

اولین نسخه اصلی امسال، ظرافت و تنظیم دقیقی را به نحوه کنترل تجربه ساخت سایت خود اضافه می کند، با موارد زیادی که به طور خاص برای توسعه دهندگان باید کاوش کنید. راه‌های بیشتری برای مدیریت فونت‌ها و سبک‌های خود، ارتقاهای قابل توجه الگوهای همگام‌سازی شده، مجموعه‌ای از ویرایشگر سایت و به‌روزرسانی‌های عملکرد برای کمک به انجام کارها و راه‌های جدید برای استفاده از ابزارهای طراحی در تم‌های کلاسیک پیدا خواهید کرد.

وردپرس 6.5 شامل API های اساسی است که شروع به تغییر نحوه استفاده از بلوک ها برای ایجاد تجربیات به یاد ماندنی می کند. این نسخه از شما دعوت می‌کند تا در این چارچوب‌های مرحله اولیه جستجو کنید، کشف کنید که چگونه می‌خواهید تکامل آن‌ها را ببینید و بر پیشرفت‌ها و قابلیت‌های آینده آن‌ها تأثیر بگذارید.

هنوز هیجان زده اید؟ برای برخی از نکات برجسته به خواندن ادامه دهید.

با کتابخانه فونت آشنا شوید

کتابخانه فونت که در ابتدا برای انتشار در وردپرس 6.4 برنامه ریزی شده بود، یکی از آن چیزهای عالی است که ارزش انتظار را دارد. این به شما قابلیت های جدیدی را برای مدیریت کارآمد بخش حیاتی طراحی سایت شما – تایپوگرافی – بدون کدنویسی یا مراحل اضافی می دهد.

با استفاده از Font Library، می‌توانید بدون در نظر گرفتن موضوع فعالتان، فونت‌ها را در سرتاسر سایت خود مدیریت کنید، مانند نحوه مدیریت دارایی‌ها در کتابخانه رسانه. می‌توانید فونت‌های محلی یا فونت‌های Google را نصب کنید، و به راحتی قابل گسترش است، با قابلیت افزودن مجموعه‌های تایپوگرافی سفارشی خود.

الگوهای همگام‌سازی شده ارتقا پیدا می‌کنند

الگوهای همگام‌سازی شده کارایی فرآیند طراحی را به ارمغان می‌آورند و به شما امکان می‌دهند با کمترین تلاش، تغییرات کلی در چیدمان‌های خاص ایجاد کنید. با این حال، اغلب نیاز به ایجاد تغییرات زمینه ای در مورد محتوا وجود دارد.

WordPress 6.5 پیشرفت‌های جدیدی را برای الگوهای همگام‌سازی شده معرفی می‌کند که به شما امکان می‌دهد محتوا را در هر نمونه خاص لغو کنید. می‌توانید انتخاب کنید که چه محتوایی را می‌توان در یک الگوی همگام‌سازی شده به‌روزرسانی کرد – در حالی که طرح و طرح‌بندی را که قبلاً ایجاد کرده‌اید حفظ می‌کنید. از آن برای قطعات قالبی مانند دستور العمل ها، توصیفات یا مطالعات موردی استفاده کنید که از عناصر تکرارشونده برای قالب بندی محتوای منحصر به فرد استفاده می کنند.

این نسخه اصلی لغوهایی را برای بلوک‌های پاراگراف، تصویر، عنوان و دکمه معرفی می‌کند، با پشتیبانی از بلوک‌های بیشتری که کار روی الگوهای همگام‌سازی شده ادامه دارد.

اتصال بلوک ها و فیلدهای سفارشی یا سایر محتوای پویا

وردپرس 6.5 در نهایت اتصال ویژگی های بلوک اصلی را به فیلدهای سفارشی ممکن می کند. این قابلیت به شما امکان می دهد از مقدار یک فیلد سفارشی بدون ایجاد بلوک های سفارشی استفاده کنید. برای مثال، یک نشریه دیجیتال می‌تواند از فیلدهای سفارشی با بلوک‌های پاراگراف و تصویر استفاده کند. این می‌تواند اطلاعاتی را از پروفایل‌های نویسندگان کارکنان خود برای نمایش پویا در صفحه تیم خود، مانند عکس‌ها و نام‌ها، استخراج کند.

Block Bindings API این قابلیت را تقویت می کند و به گونه ای طراحی شده است که به اندازه کافی قابل توسعه باشد تا توسعه دهندگان بتوانند بلوک ها را به هر محتوای پویا و نه فقط فیلدهای سفارشی متصل کنند. اگر داده‌های شما در جای دیگری ذخیره می‌شوند، می‌توانید به راحتی بلوک‌ها را تنها با چند خط کد به منبع جدید نشان دهید.

این اولین قدم در یک پروژه بزرگتر برای ساده کردن نحوه مدیریت فیلدهای سفارشی و سایر محتوای پویا است.

Interactivity API در Core ساخته می شود

چیزی که به عنوان یک طعم در وردپرس 6.4 با ویژگی لایت باکس برای تصاویر آغاز شد، رسما راه خود را به Core باز می کند. Interactivity API یک چارچوب جدید است که به توسعه دهندگان یک روش استاندارد ارائه می دهد تا تجربیات یا تعاملات تعاملی را به بلوک ها بیاورند. هدف آن ساده‌سازی فرآیند با وابستگی کمتر به ابزارهای خارجی و در عین حال حفظ عملکرد بهینه است.

فعل و انفعالات تجربیات کاربر جذابی را ایجاد می کند، خواه نمایش نظرات جدید یا واکشی نتایج جستجو بدون بارگیری مجدد صفحه، به بازدیدکنندگان اجازه می دهد با محتوا در زمان واقعی تعامل داشته باشند، یا دارای جلوه هایی مانند شمارش معکوس و انیمیشن های انتقالی که شگفت زده و خوشحال می شوند. این سایت دمو را بررسی کنید تا مزه کارهایی که این فریم ورک می تواند انجام دهد را بشناسید.

6.5 تنها آغازی برای آوردن این تجربه توسعه دهنده به Core است. دریابید که چگونه می توانید کار را دنبال کنید یا کمک کنید و ویژگی های بیشتری را آزمایش کنید.

از بازنگری های خود بیشتر دریافت کنید

بازنگری ها نشانگر پیشرفت هستند. برای پروژه‌های خلاقانه، هنگامی که در حال کار بر روی یک طرح یا مفهوم جدید هستید، آن‌ها یک بازگشت خوب هستند. این نسخه جزئیات بیشتری را به تاریخچه ویرایش سبک شما در ویرایشگر سایت می‌آورد.

ویرایش‌های سبک در 6.5 تصویر دقیق‌تری از کار شما ارائه می‌کند، با به‌روزرسانی‌های طراحی مانند زمان‌بندی، خلاصه‌های سریع که تغییرات را مشخص می‌کند، و امکان مشاهده فهرست کامل ویرایش‌های انجام‌شده – نه فقط 100 نسخه قبلی. بازبینی‌ها را از Style Book مشاهده کنید. برای مشاهده تغییراتی که در قالبی که روی آن کار می کنید منعکس نمی شوند. ویرایش‌های سبک نیز به‌تازگی برای قالب‌ها و بخش‌های قالب در دسترس است و به شما دید وسیع‌تری از تغییرات سایتتان می‌دهد.

انتظار می رود کارهای بیشتری برای گسترش و بهبود ویرایش ها در سراسر تجربه وردپرس انجام شود. این بخش اساسی از ویرایش مشترک و تمرکز جریان کار فاز 3 پروژه گوتنبرگ است.

تم های کلاسیک می توانند از ابزارهای ظاهری استفاده کنند

با پیشرفت و بهبود تجربه طراحی در تم‌های Block، بسیاری از این ارتقاها برای تم‌های کلاسیک نیز در دسترس هستند. نویسندگان طرح زمینه می توانند انتخاب کنند که از ابزارهای ظاهری پشتیبانی به هر طرح زمینه کلاسیک اضافه کنند – حتی بدون استفاده از theme.json. انتخاب کردن به طراحان و سازندگان سایت با استفاده از طرح‌های زمینه کلاسیک به مجموعه‌ای از گزینه‌های طراحی، از فاصله و کنترل‌های مرزی گرفته تا تایپوگرافی و گزینه‌های رنگ، دسترسی پیدا می‌کند.

تغییر تم‌ها می‌تواند کاری بزرگ به نظر برسد، و برای افرادی که آمادگی ورود به انعطاف‌پذیری تم‌های Block را ندارند، این مسیرها برای پذیرش می‌توانند به کاهش این تنش کمک کنند. هنگامی که یک تم کلاسیک از ابزارهای ظاهری پشتیبانی اولیه دریافت می کند، گزینه های طراحی بیشتری به صورت خودکار به محض در دسترس شدن اضافه می شوند.

ابزارهای طراحی بیشتری در راه است

هر نسخه وردپرس فکر و توجه بیشتری را به روشی که می توانید با ویرایشگر سایت ایجاد کنید، به همراه دارد. آخرین پیشرفت‌ها در تجربه طراحی به شما کمک می‌کند تا دیدگاه خلاقانه شما را زنده کنید:

ویرایشگر سایت به روز رسانی می شود تا گردش کار شما را ساده کند

با آخرین پیشرفت‌ها در قابلیت‌های ویرایشگر سایت، از بهبودهای مهم رابط گرفته تا ابزارهای ارتقا یافته، سهولت و سادگی را به فرآیند ساخت سایت خود بیاورید.

فراتر از بلوک‌های گروهی، اکنون می‌توانید نام هر بلوک را در نمای فهرست تغییر دهید. همچنین می‌توانید الگوهای فردی را تغییر نام دهید یا تکرار کنید تا به سازماندهی آنها کمک کنید. سایر بهبودهای قابل توجه رابط کاربری دسترسی به تنظیمات بلوک شما را با کلیک راست سریع از نمای فهرست، تنظیم تنظیمات برگزیده با تنظیمات تلفیقی در پانل تنظیمات برگزیده ویرایشگر، و توانایی استفاده از نوار ابزار بلوک در حالت شناور هنگامی که در حالت Distraction Free هستید، اضافه می کند.

همچنین شاهد یک تجربه پیوندسازی تمیزتر و یکپارچه‌تر خواهید بود که کنترل‌های پیوند را بهبود می‌بخشد و ایجاد و مدیریت پیوندها در بلوک‌های مختلف را آسان‌تر می‌کند.

این نسخه دارای انبوهی از پیشرفت‌های کشیدن و رها کردن است تا تجربه ویرایش شما را بصری‌تر کند. وقتی آنها را برای سازماندهی مجدد به اطراف بکشید، متوجه تنظیمات بصری مفیدی مانند موارد جابجا شده در نمای فهرست خواهید شد. همچنین متوجه خواهید شد که می توانید از ابتدا تا انتهای فضای کاری خود، هر جایی را که می خواهید در ویرایشگر بکشید و رها کنید.

نمایش داده های جدید در ویرایشگر سایت

هر بخش از سایت شما دارای یک کتابخانه اطلاعات و داده است. سازماندهی آن، یافتن آنچه نیاز دارید و ایجاد تغییرات آگاهانه باید به اندازه تجربه ویرایش سایت شما بدون دردسر باشد.

وردپرس 6.5 شامل نمایش داده ها برای صفحات، قالب ها، الگوها و قطعات قالب است. می‌توانید داده‌ها را در نمای جدولی یا شبکه‌ای، با یک رابط کاربری جدید برای جابه‌جایی فیلدها و ایجاد تغییرات انبوه، مشاهده کنید. این یک تجربه با طراوت و با ویژگی های غنی است که راه را برای پروژه آینده Admin Redesign در نقشه راه وردپرس هدایت می کند.

وابستگی افزونه ها تجربه افزونه را بهبود می بخشد

وردپرس 6.5 نحوه مدیریت افزونه هایی را که به افزونه های دیگری نیاز دارند توسط کاربران بهبود می بخشد. نویسندگان افزونه می توانند یک افزونه جدید ارائه کنند Requires Plugins هدر با لیست جدا شده با کاما از Slugs افزونه های مورد نیاز از مخزن WordPress.org Plugins، که لینک هایی را برای نصب و فعال سازی آن افزونه ها در ابتدا به کاربران ارائه می دهد.

افزونه های مورد نیاز باید تا زمانی که افزونه هایی که به آنها نیاز دارند فعال و نصب شده اند فعال و نصب شوند. اگر افزونه های مورد نیاز غیرفعال یا حذف نصب شوند، افزونه هایی که به آنها نیاز دارند به طور خودکار غیرفعال می شوند.

دستاوردهای عملکردی بزرگ در تجربه ویرایش و موارد دیگر

وردپرس 6.5 حاوی بیش از 110 به روز رسانی مرتبط با عملکرد، از جمله افزایش چشمگیر در سرعت و کارایی در هر دو ویرایشگر پست و ویرایشگر سایت است. بارگیری بیش از دو برابر سریعتر از نسخه 6.4 است و سرعت پردازش ورودی به تقریباً چهار برابر سریعتر از نسخه قبلی افزایش می یابد. همچنین متوجه خواهید شد که شش برابر سریعتر از قبل در ویرایشگر سایت پیمایش می کنید.

زمان بارگذاری سایت های ترجمه شده به دلیل ادغام Performant Translations در Core افزایش می یابد. این امر زمان بارگذاری سایت های ترجمه شده را در سراسر صفحه با بارگیری چندین منطقه به طور همزمان بهبود می بخشد و تغییر بین آنها را به تجربه ای سریع تر و لذت بخش تر تبدیل می کند.

نکات قابل دسترسی

اطمینان از اینکه وردپرس بسیار در دسترس باقی می ماند برای موفقیت آن و انجام ماموریت دموکراتیک کردن انتشار بسیار مهم است. با در نظر گرفتن این موضوع، 6.5 بیش از 65 به روز رسانی را برای بهبود دسترسی در سراسر پلتفرم ارسال می کند. این به روز رسانی ها شامل اصلاح تنظیمات کنتراست، فوکوس مکان نما، منوهای فرعی، موقعیت یابی عناصر و موارد دیگر است. برای اطلاعات بیشتر در مورد بلیط های خاص و بهبودها، لطفاً از WordPress Trac و GitHub برای گوتنبرگ دیدن کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که ویژگی های برجسته شده در این پست قبل از انتشار نهایی ممکن است تغییر کند.

فقط برای شما: یک هایکو بتا 1

آزادی انتشار
بلوک ها، فونت ها، الگوها در اطراف
همانطور که می خواهید طراحی کنید

از مشارکت کنندگان زیر برای همکاری در این پست سپاسگزاریم: @dansoschin, @راجین شروار، @وب کامست، @courane01، @هلوساتیا، @bph @سایه سبز، @ریچتابور، @کشیش، @آنزازو، @جودولسون، @سانتوسگویلاموت، @cwhitmore، @costdev، @اهتیس، @حذیفالمصباح، @audrasjb @get_dave، @ellatrix

منبع: https://wordpress.org/news/2024/02/wordpress-6-5-beta-1/