WordPress 6.5 Release Candidate 2 – WordPress News

WordPress 6.5 Release Candidate 2 – WordPress News

دومین کاندید انتشار (RC2) برای وردپرس 6.5 آماده است!

این نسخه از نرم افزار وردپرس در حال توسعه است. لطفاً این نسخه از وردپرس را در وب‌سایت‌های تولیدی یا مأموریت‌های حیاتی نصب، اجرا یا آزمایش نکنید. در عوض، توصیه می شود RC2 را در یک سرور و سایت آزمایشی ارزیابی کنید.

در حالی که نامزدهای انتشار آماده برای انتشار در نظر گرفته می شوند، آزمایش برای اطمینان از اینکه همه چیز در وردپرس 6.5 بهترین است، بسیار مهم است.

شما می توانید وردپرس 6.5 RC2 را به چهار روش تست کنید:

پلاگین افزونه WordPress Beta Tester را در نصب وردپرس نصب و فعال کنید. (کانال “Bleeding Edge” و “Beta/RC Only” را انتخاب کنید).
دانلود مستقیم نسخه RC2 (زیپ) را دانلود کنید و آن را در یک وب سایت وردپرس نصب کنید.
خط فرمان از دستور WP-CLI زیر استفاده کنید:
wp core update --version=6.5-RC2
زمین بازی وردپرس از نمونه 6.5 RC2 WordPress Playground (در عرض 35 دقیقه پس از آماده شدن انتشار در دسترس است) برای آزمایش مستقیم نرم افزار در مرورگر خود بدون نیاز به سایت یا راه اندازی جداگانه استفاده کنید.

هدف فعلی برای انتشار وردپرس 6.5 است 26 مارس 2024. این فقط دو هفته دیگر است! یک نمای کلی از چرخه انتشار 6.5 دریافت کنید و برای جزئیات بیشتر، وبلاگ Make WordPress Core را برای پست های مرتبط با 6.5 در هفته های آینده بررسی کنید.

در وردپرس 6.5 RC2 چه انتظاری داریم

به لطف مشارکت‌کنندگان زیادی که تا این لحظه آزمایش کرده‌اند، این نسخه شامل تقریباً 20 رفع اشکال برای ویرایشگر و بیش از 30 بلیط برای هسته وردپرس است. برای اطلاعات فنی بیشتر در رابطه با مسائلی که از RC1 به آن پرداخته شده است، می توانید پیوندهای زیر را مرور کنید:

به‌روزرسانی در مورد لغو محتوا برای الگوهای همگام‌سازی شده

با تکامل و بهبود الگوهای همگام‌سازی شده، هر پیشرفتی باید برای ارائه بهترین تجربه ممکن ادامه یابد. با در نظر گرفتن این موضوع، وردپرس 6.5 قابلیت لغو محتوا در الگوهای همگام‌سازی شده را نخواهد داشت. این به زمان بیشتری برای بازخورد و آزمایش اجازه می دهد تا مطمئن شود که واقعا می تواند بدرخشد. انتظار داشته باشید که این ویژگی در نسخه اصلی بعدی معرفی شود!

در این نسخه مشارکت کنید

وردپرس یک نرم‌افزار متن‌باز است که توسط جامعه‌ای پرشور از افراد با همکاری و مشارکت در توسعه آن امکان‌پذیر شده است. منابع زیر روش‌های مختلفی را بیان می‌کنند که می‌توانید بدون توجه به تخصص فنی‌تان به محبوب‌ترین پلتفرم وب منبع باز جهان کمک کنید.

در آزمایش شرکت کنید

آزمایش مشکلات برای اطمینان از عملکرد و پایداری وردپرس بسیار مهم است. همچنین این یک راه معنادار برای هر کسی برای مشارکت است. این راهنمای دقیق شما را از طریق ویژگی های تست در وردپرس 6.5 راهنمایی می کند. برای کسانی که تازه آزمایش می کنند، برای جزئیات بیشتر در مورد راه اندازی، این راهنمای آزمایش عمومی را دنبال کنید.

اگر با مشکلی مواجه شدید، لطفاً آن را به منطقه آلفا/بتا تالارهای گفتمان پشتیبانی یا مستقیماً به وردپرس Trac گزارش دهید، اگر برای نوشتن یک گزارش اشکال قابل تکرار راحت هستید. شما همچنین می توانید مشکل خود را در برابر لیستی از اشکالات شناخته شده بررسی کنید.

به طور کلی در مورد آزمایش نسخه ها کنجکاو هستید؟ ابتکارات تست را در Make Core دنبال کنید و به کانال #core-test در ساخت وردپرس Slack بپیوندید.

آسیب پذیری ها را جستجو کنید

از هم اکنون تا نسخه نهایی وردپرس 6.5 (برنامه ریزی برای 19 مارس)، پاداش پولی برای گزارش آسیب پذیری های امنیتی جدید و منتشر نشده دو برابر می شود. لطفاً شیوه‌های افشای مسئولانه را که در رویه‌ها و خط‌مشی‌های امنیتی پروژه که در صفحه HackerOne و در کاغذ سفید امنیتی مشخص شده است، دنبال کنید.

تم یا افزونه خود را به روز کنید

برای نویسندگان افزونه و تم، محصولات شما نقش مهمی در گسترش عملکرد و ارزش وردپرس برای همه کاربران دارند.

از اینکه به آزمایش مضامین و افزونه‌های خود با نسخه‌های بتای WordPress 6.5 ادامه می‌دهید، متشکریم. با RC1، می خواهید آزمایش خود را به پایان برسانید و آن را به روز کنید “تست شده تا” نسخه 6.5 در فایل readme افزونه شما.

اگر مشکلات سازگاری پیدا کردید، لطفاً اطلاعات دقیق را در انجمن پشتیبانی ارسال کنید.

به ترجمه وردپرس کمک کنید

آیا به زبان دیگری غیر از انگلیسی صحبت می کنید؟ اسپانیا؟ فرانسه؟ Русский日本 میخوای؟ شما؟ شما می توانید به ترجمه وردپرس به بیش از 100 زبان کمک کنید.

هایکو را رها کنید

RC2، یک پل،
از توسعه تا راه اندازی،
یک قدم دیگر به جلو.
ارسال شده توسط @حذیفعلمصباح

از مشارکت کنندگان زیر برای همکاری در این پست سپاسگزاریم: @dansoschin، @get_dave و @audrasjb.

منبع: https://wordpress.org/news/2024/03/wordpress-6-5-release-candidate-2/