WordPress 6.6 Beta 1 – WordPress News

Inside the Interactivity API – WordPress News

وردپرس 6.6 بتا 1 اینجاست! لطفا دانلود کنید و تست کنید.

این نسخه بتا از نرم افزار وردپرس در حال توسعه است. لطفاً این نسخه از وردپرس را در وب‌سایت‌های تولیدی یا مأموریت‌های حیاتی نصب، اجرا یا آزمایش نکنید، اگر این کار را انجام دهید، نتایج غیرمنتظره‌ای را به خطر می‌اندازید.

در عوض، بتا 1 را در سایت‌های محلی و محیط‌های آزمایشی به یکی از این چهار روش نصب کنید:

پلاگین افزونه WordPress Beta Tester را در نصب وردپرس نصب و فعال کنید. (کانال “Bleeding Edge” و “Beta/RC Only” را انتخاب کنید).
دانلود مستقیم نسخه بتا 1 (زیپ) را دانلود کنید و آن را در یک وب سایت وردپرس نصب کنید.
خط فرمان از این دستور WP-CLI استفاده کنید:
wp core update --version=6.6-beta1
زمین بازی وردپرس از یک نمونه 6.6 بتا 1 وردپرس Playground برای آزمایش مستقیم نرم افزار در مرورگر خود استفاده کنید. این ممکن است ساده ترین راه باشد – بدون سایت های جداگانه، بدون راه اندازی. فقط کلیک کنید و بروید!

تاریخ انتشار نهایی برنامه ریزی شده برای وردپرس 6.6 است 16 جولای 2024. کمک شما برای آزمایش نسخه‌های بتا و RC در شش هفته آینده برای اطمینان از اینکه نسخه نهایی هر چیزی که باید باشد حیاتی است: پایدار، قدرتمند و شهودی.

آزمایش شما چقدر مهم است؟

ویژگی‌های این نسخه بتا ممکن است از هم‌اکنون تا نسخه نهایی تغییر یا حذف شوند. توجه اولیه آزمایش‌کنندگانی مانند شما برای یافتن و گزارش اشکالات احتمالی، مشکلات قابلیت استفاده یا مشکلات سازگاری بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که توسعه‌دهندگان می‌توانند آن‌ها را قبل از انتشار نهایی برطرف کنند. شما به هیچ تجربه مشارکتی نیاز ندارید، و این یک راه فوق العاده برای شروع داستان مشارکت کننده وردپرس شما است!

اگر مشکلی پیدا کردید

اگر با مشکلی مواجه شدید، لطفاً آن را در قسمت آلفا/بتای انجمن پشتیبانی به اشتراک بگذارید. اگر از ارسال یک گزارش اشکال تکرارپذیر راحت هستید، می توانید این کار را از طریق وردپرس Trac انجام دهید. شما همچنین می توانید مشکل خود را در برابر لیستی از اشکالات شناخته شده بررسی کنید.

آیا می خواهید در مورد آزمایش به طور کلی، و چگونه شروع کنید بیشتر بدانید؟ ابتکارات تست را در Make Core دنبال کنید و به کانال #core-test در ساخت وردپرس Slack بپیوندید.

مانند هر نسخه از نسخه 5.0 در سال 2018، وردپرس 6.6 مجموعه ای از ویژگی های جدید را از چندین نسخه اخیر افزونه گوتنبرگ ادغام می کند. در مورد به‌روزرسانی‌های گوتنبرگ از وردپرس 6.5 در پست‌های تازه‌های گوتنبرگ برای نسخه‌های 17.8، 17.9، 18.0، 18.1، 18.2، 18.3 و 18.4 اطلاعات بیشتری کسب کنید. نسخه نهایی نیز شامل گوتنبرگ 18.5 خواهد بود. پست بتا 2 به آن لینک خواهد شد.

WordPress 6.6 Beta 1 شامل 97 پیشرفت و 101 اصلاح برای ویرایشگر است که در مجموع حدود 206 بلیط برای WordPress 6.6 Core است.

پاداش آسیب پذیری در دوره بتا دو برابر می شود

انجمن وردپرس برای گزارش آسیب‌پذیری‌های امنیتی جدید و منتشر نشده، یک پاداش پولی حمایت می‌کند. این پاداش در طول دوره بین نسخه بتا 1 در 4 ژوئن و نامزد انتشار نهایی (RC) که در 25 ژوئن اتفاق می افتد، دو برابر می شود. لطفاً شیوه های افشای مسئول پروژه را که در این صفحه HackerOne و در این کاغذ سفید امنیتی شرح داده شده است، دنبال کنید.

چه چیزی به وردپرس 6.6 می آید؟

دومین نسخه اصلی امسال درباره جلای و ظرافت است. ویژگی‌هایی که در چند نسخه اخیر ارائه شدند، انعطاف‌پذیری جدید و جریان‌های نرم‌تر و چند ترفند جدید دارند. و البته چند ویژگی کاملاً جدید وجود دارد.

به‌روزرسانی‌های Data Views

بخشی از مقدمات فاز 3، مشاهده داده ها تجربه جدید و بهبود یافته ای از کار با اطلاعات در ویرایشگر سایت کسب می کند. طرح‌بندی جدید الگوها و بخش‌های قالب را ادغام می‌کند، شما را با کلیک‌های کمتر به نماهای مدیریت کلی می‌رساند و طیف وسیعی از اصلاحات را بسته‌بندی می‌کند.

در الگوهای همگام‌سازی شده لغو می‌شود

اگر بتوانید یک الگوی همگام سازی شده را نگه دارید چه می شود نگاه کنید و احساس کنید همه جا ظاهر می شود – با حفظ برند – اما متفاوت است محتوا همه جا ظاهر می شود؟

به عنوان مثال، شاید شما در حال ساختن الگویی برای دستور العمل ها هستید. در حالت ایده‌آل، شما می‌خواهید طراحی کلی کارت دستور غذا را در هر پستی که دستور پخت دارد، ثابت نگه دارید. اما خود دستور پخت – مواد تشکیل دهنده، مراحل، نکات ویژه در مورد تکنیک – هر بار متفاوت خواهد بود.

و شاید در آینده افراد دیگری نیاز به تغییر طرح الگوی دستور غذا داشته باشند. خوب است بدانیم که آنها می توانند این کار را انجام دهند و محتوای موجود در دستور العمل های موجود درست همان جایی که هست باقی می ماند.

در نسخه 6.6، شما می‌توانید همه اینها را انجام دهید، و نادیده گرفتن الگوهای همگام‌سازی شده راهی است که شما انجام می‌دهید.

همه بلوک ها را ببینید

تا به حال، زمانی که یک بلوک را انتخاب کرده بودید و سپس بلوک Inserter را باز می کردید، فقط بلوک هایی را می دیدید که مجاز بودید به بلوک انتخابی خود اضافه کنید. بقیه کجا بودند؟

در 6.6، هنگامی که یک بلوک را انتخاب کرده اید، دو لیست دریافت می کنید. ابتدا لیست بلوک هایی وجود دارد که می توانید در بلوک انتخابی خود وارد کنید. سپس یک لیست با تمام بلوک های دیگر دریافت می کنید. بنابراین می‌توانید ایده‌ای در مورد آنچه می‌توانید در بلوک انتخابی خود استفاده کنید و از چه بلوک‌های دیگری می‌توانید در منطقه دیگری استفاده کنید، به دست آورید. در واقع، اگر یک بلوک را از آن لیست دوم انتخاب کنید، وردپرس 6.6 آن را در زیر بلوک شما اضافه می کند تا در هر چیزی که بعد می سازید استفاده کنید.

جریان انتشار جدید

نسخه 6.6 ویراستاران پست و سایت را بیش از هر زمان دیگری به هم نزدیک می کند. بنابراین چه برای یک پست در ویرایشگر پست بنویسید یا یک صفحه در ویرایشگر سایت، تجربه شما تقریباً یکسان خواهد بود.

تغییرات سبک

اگر یک تم بلوکی با تغییرات سبک همراه باشد، 6.6 گزینه های طراحی شما را بدون نصب یا پیکربندی یک مورد، به شدت گسترش می دهد. زیرا در نسخه 6.6، تم شما پالت‌های رنگی و مجموعه‌های سبک تایپوگرافی را از تغییرات نصب‌شده خود بیرون می‌کشد تا به شما امکان می‌دهد برای یک دنیای کامل از بیان خلاقانه بسط یافته ترکیب و مطابقت دهید.

سبک های بخش

آیا تم می سازید؟ اکنون می توانید گزینه های سبک را برای بخش های جداگانه بلوک های متعدد، از جمله بلوک های داخلی تعریف کنید.

سپس کاربران شما می‌توانند آن تغییرات سبک بلوک را در کل گروه‌های بلوک اعمال کنند و به طور موثر بخش‌های مارکی ایجاد کنند که می‌توانند در یک سایت مدیریت کنند.

نکته ای در مورد ویژگی CSS

برای اینکه تغییرات شما راحت‌تر از سبک‌های جهانی CSS نادیده گرفته شود، این سبک‌ها اکنون در «:root» پیچیده می‌شوند. که ویژگی آنها را محدود می کند. برای جزئیات، بحث کامل را در GitHub بخوانید.

یک طرح شبکه بومی

Grid یک تغییر جدید برای بلوک گروه است که به شما امکان می دهد بلوک های داخل آن را به عنوان یک شبکه مرتب کنید. اگر از یک افزونه برای این کار استفاده کرده اید، اکنون می توانید شبکه های خود را به صورت بومی بسازید.

مدیریت الگوی بهتر در مضامین کلاسیک

درست شنیدید: با الگوهای موجود در طرح‌های زمینه کلاسیک می‌توانید هر کاری را انجام دهید که در یک طرح زمینه بلوک می‌توانید انجام دهید. شما می توانید تمام الگوهای موجود در دسترس خود را در یک نمای واحد ببینید و یک الگو را در پرواز وارد کنید.

منفی. حاشیه ها.

آنها اینجا هستند: مقادیر حاشیه منفی، بنابراین می توانید اشیا را در طراحی خود همپوشانی کنید. به عنوان یک نرده محافظ، تنها با تایپ یک عدد منفی واقعی، نه با استفاده از نوار لغزنده، می توانید یک حاشیه منفی تعیین کنید. این برای جلوگیری از افزودن ارزش‌های منفی افراد است که قصد نداشتند.

به روز رسانی خودکار برگشتی

اکنون می‌توانید به راحتی همه پلاگین‌های خود را به‌روزرسانی خودکار تنظیم کنید و با دانستن این موضوع که اگر مشکلی پیش بیاید، 6.6 به عقب برمی‌گردد، آرامش درونی به دست می‌آورید. بطور خودکار.

این پست منعکس کننده آخرین تغییرات است از 4 ژوئن 2024.

باز هم، ویژگی‌های این نسخه بتا بر اساس آزمایش‌کنندگانی مانند شما ممکن است تغییر کند.

یک مرور کلی از چرخه انتشار 6.6 دریافت کنید و برای جزئیات بیشتر، وبلاگ Make WordPress Core را برای پست های مرتبط با 6.6 در چند هفته آینده بررسی کنید.

فقط برای شما: یک هایکو بتا 1

حاشیه های منفی
تمام راه های جدید را تزئین کنید
برای طراحی و ساخت

خیلی ممنون از @مهر، @audrasjb @فابیانکایگی، @رنگارنگ، @دیویدباموالد، @دانسوشین، @دسروسج، @آتاچیبانا، @اهتیس، @آدامسیلورستاین، @جودولسون و @webcommsat برای بررسی و همکاری در این پست!

منبع: https://wordpress.org/news/2024/06/wordpress-6-6-beta-1/