9 روش افزایش سرعت سایت وردپرس به سبک NASA X-43

افزایش سرعت سایت وردپرسی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و در صورتی که حرفه ای انجام شود می تواند منجر به افزایش میزان بازدید و جذب مخاطب سایت شما شود. همچنین اگر شما می خواهید وب سایت خودتان را در دستگاه های مختلف نمایش دهید می توانید مقاله ای با عنوان بهترین افزونه های اپلیکیشن ساز موبایل را در وب سایت تجربه ما بررسی نمایید. در روشی که در ابتدای مقاله گفتیم شما فقط می توانستید زمان پاسخ گویی سرور را از محل و اینترنت خودتان بررسی کنید. برای این منظور فقط کافی است که افزونه بالا را نصب کنید و بقیه کارها را خود افزونه به صورت خودکار انجام می دهند. » اگر پاسخ این سؤال مثبت است، احتمالاً به جای دستکاری فایل functions قالب، بهتر است یک پلاگین بنویسید. منظور از فریمورک قالب، مجموعهای از قالبها هستند که برای کار با هم طراحی شدهاند.

این افزونه رایگان است و مشکل leverage browser caching را برطرف میکند. قالب 7 در مارکتهای فارسی از 110 هزار تومان به بالا به فروش رسیده و در مارکتهای خارجی مثل تم فارست قیمت آن 39 دلار است. اگر در بازدید از یک سایت وردپرسی، از تم آن خوشتان آمد میتوانید با وارد کردن آدرس سایت مورد نظر در کادر بالا و سپس کلیک روی دکمه، تم وردپرس سایت را بشناسید. روش دیگر برای کسب درآمد از وردپرس این است که برای مشتریان خود سایت راه اندازی کنید و شروع به کسب درآمد از طریق ین روش بسیار هوشمندانه است و کافیست مدت زمانی را برای معرفی فروشگاه خود در نظر بگیرید و همه نیرو و تلاش خود را برای رسیدن به درآمد به کار بگیرید.

در انتخاب قالب وردپرس باید دقت کافی را داشته باشید و کاربرد هر یک را باید بدانید. طور که می دانید برای راه اندازی یک وب سایت شما باید آموزش نصب قالب وردپرس با روش های مختلف را بدانید و با نصب قالب در وردپرس از طریق هاست آشنا باشید. یک کاربرد مناسب برای این کد زمانی است که یک بخش فروشگاه روی سایت خود دارید و میخواهید تصویر هدر آن متفاوت باشد و یا منوی سفارشیسازیشده در این صفحه داشته باشید. اگر قالبی که روی سایت دارید از یک توسعهدهنده شخص ثالث تأمین شده و میخواهید کد آن را ادیت کنید، باید یک قالب فرزند ایجاد کنید. 4. در نهایت باید قالب فرزند را در سایت خود، فعال کنید. با بیش از 5 میلیون نصب فعال ، 1100 بازدید 5 ستاره و هزینه بسیار کم و تقریباً رایگان این پلاگین ، می توانیم به شما قول دهیم که شما بهتر از این پلاگین در هیچ نقطه ای از وب پیدا نخواهید کرد.

بنابراین پیش از آن که هر نوع تغییری را روی سایت آنلاین بفرستید، از یک ابزار بررسی دسترسپذیری برای تست سایت و اطمینان یافتن از امکان دسترسی همه افراد با هر سطح از توانایی بهره بگیرید. بیش از ۴۳٪ سایتهای سطح جهان از وردپرس برای مدیریت محتواهای خود استفاده میکنند. دارای بخش مدیریت منو داخلی است تا بتوانید به راحتی منوی رستوران خود را در وبسایت نمایش دهید. سیستم کاری این پلاگین به این صورت است که شما برای معرفی سایت خود به زبانهای دیگر باید ترجمه را بهصورت دستی وارد کنید. همچنین باید بدانید که قالب مورد نظر شما باید جوابگوی تمامی نیازها شما باشد.

افزونه وردپرس

بعدازاینکه این پلاگین را روی سایت خود نصب کنید یک قسمت به نام Lite Speed Cache به پنل مدیریت وردپرس شما اضافه میشود که تنظیمات کلی پلاگین در آن قرار دارد. بعدازاینکه این پلاگین را روی وردپرس خود نصب کردید یک قسمت به نام امنیت کامل وردپرس به پیشخوان وردپرسی شما اضافه میشود. همانطور که در آموزش وردپرس هم گفته شده است ، امنیت وردپرس شاخصی است که به امن بودن سایت وردپرسی از لحاظ حفاظت از اطلاعات سایت و جلوگیری از هک و نفوذ اشاره دارد. حتی اگر از ابزار سفارشیسازی استفاده میکنید، بهتر است ابتدا تغییرات مورد نظرتان را روی نسخه لوکال سایت اعمال کنید تا پیش از انتشار این تغییرات آنها را تست کنید و از بوز مشکل روی سایت آنلاین دوری نمایید. زمانی که تغییرات مورد نظر را روی سایت لوکال انجام داده و به طور کامل تست کردید، میتوانید فایل تغییر یافته را روی سایت آنلاین آپلود کنید و یا بهتر این است که از یک «سایت فرعی» (staging site) برای تست کردن استفاده کنید و سپس روی سایت آنلاین بفرستید.

در مقاله ای دیگر بهترین افزونه های امنیتی وردپرس بررسی شده است و این مقاله یکی از مهمترین نکات را به شما یادآور می شود. همانند ایجاد تمپلیتهای خاص صفحه برای سلسله مراتب وردپرس، این امر نیازمند ارائه فایل تمپلیت و سپس لینک کردن آن به هر صفحهای است که قرار است استفاده شود. همان طور که از نام تگ شرطی مشخص است، این تگها برای ایجاد تابعهایی استفاده میشوند که تنها وقتی اجرا خواهند شد که شرط خاصی برقرار باشد.

افزایش سرعت وردپرس اگر قالب شما به طور اختصاصی برای سایتتان طراحی شده است و امکان ادیت کد آن را دارید، میتوانید مستقیماً اقدام به ویرایش کد قالب بکنید. ابزارهای صفحهساز امکان ویرایش «نوشتهها» (Posts) و «برگهها» (Pages) را با بهرهگیری از یک اینترفیس کشیدن و رها کردن ارائه میکنند. ما هیچ وقت توصیه نمیکنیم تلاش کنید این امتیاز GTmetrix را به 100 یا درجه A برسانید، حتی اگر هم موفق به این کار شوید، باز هم در ابزارهای دیگر امتیاز شما بالا نخواهد بود، چون با هم فرق دارند و ما تفاوت هایشان را در این مقاله توضیح داده ایم. در این مقاله به این موضوع پی بردید که قالب وردپرس چیست و چه عملکردی را در سایت ما دارد. تا این جا هر چه در خصوص ویرایش قالبهای وردپرس گفتیم، جنبههای تئوریک موضوع را پوشش میداد.

اگر کد قالب را ادیت میکنید و یا از یک قالب فرزند برای ایجاد تغییر بهره میگیرید، باید کارهای توسعه را روی یک نسخه لوکال از وردپرس اجرا کنید که محتوای آن را نیز از روی سایت آنلاین کپی کردهاید. کسب و کارهای کوچک و یا هنرمندان می توانند به راحتی از نسخه رایگان آن استفاده کرده و فرآیند فروش را بدون مشکلی طی کنند. اگر قصد دارید فایلهای قالب وردپرس خود را ادیت کنید، پیش از آن که دست به کار شوید، باید برخی نکات را مورد توجه قرار دهید تا مطمئن شوید که این کار را به درستی انجام میدهید و سایتتان از کار نخواهد افتاد و یا در برابر حملههای امنیتی آسیبپذیر نشده و کدتان از دست نمیرود. CodeKit تضمین میکند که سایز فایلها تا حد ممکن بدون از دست دادن کیفیت کوچک میشود. برای هدفگیری یک صفحه خاص استفاده میشود. گاهی اوقات ما واقعاً نیازی به ویرایش قالب سایت وردپرسی خود نداریم و کافی است یک پلاگین را نصب کنیم تا به کارکرد مورد نظرمان دسترسی داشته باشیم.

اگر بخواهید فایل functions.php مربوط به قالب را ویرایش کنید، باید ابتدا از خود بپرسید که آیا در صورت تغییر دادن قالب در آینده همچنان به این کارکرد نیاز خواهم داشت؟ هر کدام از فایلهای تمپلیت را که بخواهید ادیت کنید، باید این کار را به طرز درستی انجام دهید. منظور از استایل صفحه طرز چیدمان صفحه ی شما می باشد. چون شما باید افزونه ای را انتخاب کنید که بر امنیت وب سایت شما می افزاید و با خیال راحت شما می توانید به کسب و کارتان ادامه دهید. با کلیک روی گزینه Setting شما میتوانید تنظیم کنید که عملیات هایی که توضیح دادیم به طور دوره ای خودکار اعمال شود. علاوه بر ارائه تمپلیتهایی که وردپرس به صورت خودکار مورد استفاده قرار میدهد، امکان انتساب دستی تمپلیتهای سفارشی نیز به صفحههای خاص وجود دارد. در خصوص هاستینگ نیز مقالاتی در وب سایت تجربه ما آورده شده است و شما می توانید با بررسی این مقالات به این درک برسید که کدام یک از هاستینگ ها مناسب کسب و کار شما می باشد و شما می توانید مزایا و معایب هر کدام از هاستینگ هایی که در مقالات مربوطه آورده شده است را بررسی کنید.

شرطی برای صفحههای بایگانی سایت است. از این رو لازم است همواره سرعت وبسایت خود را آنالیز کرده و مشکلات موجود در این زمینه را برطرف کنید. از این رو هر تغییری که روی قالب خود ایجاد میکنید باید مناسب موبایل باشد و در موارد ممکن با ذهنیت اول-موبایل ایجاد شده باشد. هر تغییری که روی قالب سایت ایجاد میکنید باید برای کاربرانی که دارای معلولیت هستند یا نقصی در حواس خود دارند نیز دسترسپذیر باشند. وردپرس هم بک اند را قدرت می بخشد که همان رابطی است که کاربر وارد آن می شود تا تغییری ایجاد کند یا محتوایی اضافه کند، و هم فرانت اند که بخش قابل مشاهده وبسایت است که کاربران وقتی وارد سایت می شوند، می بینند. بعد از آن که تشخیص داده شد که آیا برای راه اندازی وب سایت، به یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) نیاز است و سیستم مدیریت محتوای مورد نظر انتخاب شد، فاز جدیدی از راه اندازی کسب وکار فضای مجازی شروع می شود.

ساختار url ها از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که به بخش آخر، یک آدرس نامک یا اسلاگ می گویند و از بخش پیوندهای یکتا تشکیل شده است که در قسمت تنظیمات permalink می توانید آن را بهینه کنید . قالبهای مختلف، گزینههای سفارشیسازی مختلفی ارائه میکنند، اما قالبهای جدیدتر به مرور گزینههای هر چه بیشتری را به این بخش اضافه میکنند. بنابراین بهتر است در میزان استفاده از آنها دقت بیشتری به خرج دهیم. JPEG تصاویر را فشردهسازی میکند ولی تا حدودی بر روی کیفیت آن تأثیر دارد؛ اما تصاویری که با فرمت PNG هستند، حجم بیشتری دارند و کیفیت آن بهتر است. اگر بخواهیم یک جمعبندی کلی درباره پوسته وردپرس چیست داشته باشیم این است که قالبها بسیار در شکل و ظاهر سایت و حتی فروش سایت هم تأثیرگذار هستند.

عناصر استایلهای خود را از عناصر دیگری که در سلسله مراتب استایلدهی، بالاتر از آنها قرار دارند، به ارث میبرند؛ مگر این که استایلبندی را که خاصتر است به عنصر پایینتر نسبت دهید. امکان استفاده از ابزار فوق برای نوشتن CSS جدید برای هدفگیری عناصر منفرد از میان طیفی از عناصر یا کلاسهای روی صفحه وجود دارد. اگر میخواهید یک فونت جدید به سایت اضافه کنید، باید از این استایلشیت استفاده کرده و آن را وی عناصر مختلف مانند متن اصلی سایت و عنوانها داخلی اِعمال کنید. اگر تغییرهایی که میخواهید روی سایت ایجاد کنید، بیشتر معطوف به کارکرد هستند تا طراحی، باید اقدام به نصب پلاگین بکنید. 3. فایلهایی که میخواهید ادیت کنید را به پوشه قالب فرزند کپی کنید تا در آنجا آنها را ادیت کنید. برای استفاده از افزونه وردپرس اتوماتیک باید از طریق دادن اطلاعاتی به آن دستور کپی مطالب سایت های مختلف را بدهید.

برای این که کوئری های ایجاد شده در وردپرس را دیباگ کنید. البته امکان ایجاد سفارشیسازیهای بزرگ با استفاده از گزارههای شرطی زیاد به صورت پشت سر هم نیز وجود دارد. این تگهای شرطی به ما امکان میدهند که تغییراتی را روی سایت اعمال کنید که تنها محدود به صفحه اصلی، صفحه فرانت، صفحه بلاگ و یا هر صفحه خاص دیگر سایت باشد. در زمان کدنویسی هر تغییری، کامنتهای مرتبط را به کد قالب خود اضافه کنید تا افراد دیگر و یا حتی خودتان وقتی پس از سپری شدن مدتی آن را مطالعه میکنید با تغییراتی که ایجاد کردهاید بیگانه نباشید. اگر میخواهید کد یک قالب شخص ثالث را ویرایش کنید، باید یک «قالب فرزند» ایجاد کنید. برای نمونه اگر میخواهید رنگهای قالب را تغییر دهید، باید این استایلشیت را ویرایش کنید. اگر مشغول ویرایش قالبی که خود ساختهاید هستید که مختص سایت شما است و به طور خاص برای شما توسعه یافته است، در این صورت امکان ویرایش مستقیم کدهای قالب برایتان وجود دارد.

این نکته با توجه به این واقعیت که به دلایل امنیتی همواره باید قالب را بهروز نگه داشت موجب بروز مشکلاتی برای شما خواهد شد. به فرمت فایل آپلود شده توجه کنید. این ابزار امکان دسترسی به فایلهای قالب را فراهم میسازد، یعنی میتوانید مستقیماً آنها را ویرایش کنید. زمانی که یک استایلشیت را ویرایش میکنید، توجه داشته باشید که «سطح خصوصیت» (specificity) به معنی این است که کد یک عنصر همواره از جایی که شما فکر میکنید نمیآید. اگر از یک قالب وردپرس استفاده میکنید که فکر میکنید چندان مناسب نیست، جای نگرانی وجود ندارد، چون گزینههای زیادی وجود دارند که با استفاده از آنها میتوانید قالب وردپرس را ادیت کنید. ممکن است فکر کنید که هرگز تغییراتی را که در کد ایجاد میکنید، فراموش نخواهید کرد، اما تجربه نشان داده فقط پس از گذشت چند ماه، از دیدن این که چرا یک خط کد را ادیت کردهاید، شگفتزده میشوید.

همانطور که می دانید در وردپرس 5 ویرایشگر قدیمی وردپرس با عنوان TinyMCE جای خود را به بی تم ویرایشگر گوتنبرگ داد. یکی از این روش ها اینست که دیگر وب سایت به جای آپلود عکس مطلب شما در سایت خود، آدرس عکس سایت شما را در وب سایت خود قرار می دهند و به عبارتی از پهنای باند شما برای بارگذاری عکس استفاده می کنند. به زودی آموزش کامل این افزونه در سایت قرار میگیرد. امنیت فرم ها در وردپرس و کار با افزونه کپچا به دوره اضافه شد. اگر همه این صحبتها در مورد عناصر، کلاسها و سطح خصوصیت برای شما تازگی دارد، احتمالاً باید از دستکاری مستقیم CSS قالب احتراز کنید و پیشنهاد میکنیم شروع به مطالعه راهنمای جامع آموزش CSS مجله فرادرس بکنید.

پلاگین وردپرس