Openverse & Photo Directory – آنها چه هستند و چه تفاوتی با هم دارند؟ – اخبار وردپرس

اواخر سال 2020، در حالی که کار بر روی فهرست عکس در حال انجام بود، مت با من در میان گذاشت که تیم به دنبال خانه پروژه جدید است. هنگامی که من برای اولین بار با آنها ملاقات کردم، آنها یک نمای کلی از محصول را به اشتراک گذاشتند که آن را به عنوان یک موتور جستجوی منبع باز که تصاویر دارای مجوز آشکار را جستجو می کند، خلاصه کردند. ما در حال کار بر روی یک مخزن از تصاویر با مجوز آشکار بودیم، بنابراین به وضوح، همه اینها در ستاره ها نوشته شده بود. و بنابراین ممکن است در این مرحله از خود بپرسید، عالی است، چگونه با هم کار می کند؟

[Josepha Haden Chomphosy 00:00:00]

ویدئوی آن نیز منتشر شده است. من همچنین آن را در یادداشت های نمایش خود به اشتراک خواهم گذاشت.

از زمانی که یادم می‌آید، جامعه وردپرس نیاز به روش‌های اولیه وردپرس برای داشتن و میزبانی عکس‌های سازگار با GPL را برای استفاده در تم‌ها، ساخت‌های سایت و تلاش‌های بازاریابی به طور کلی مطرح کرده است. تا سال 2016، این موضوع هنوز به عنوان یک سوال در رویدادهای مختلف و در میان عکاسان حرفه ای که وقت خود را به وردپرس اختصاص می دهند مطرح بود.

[Josepha Haden Chomphosy 00:04:00]

تدوینگر: داستین هارتزلر
لوگو: خاویر آرس
تولید: سانتانا اینیس
آهنگ: اول بی باک از کوین مک لئود

منابع

در جدول زمانی من، کار بر روی Photo Directory قبل از کار در Openverse شروع شده است، بنابراین از اینجا شروع خواهیم کرد.

[Josepha Haden Chomphosy 00:02:00]

یکی دیگر از تفاوت های کلیدی بین Photo Directory و Openverse این است که برای کمک به دایرکتوری عکس، اکنون که همه آن ساخته شده است، بیشتر با ارسال عکس یا بررسی عکس ها انجام می شود. بنابراین برای پیوستن به آن واقعاً نیازی به توسعه دهنده بودن ندارید.

و بنابراین من به صفحه ساخت وردپرس آنها در یادداشت های نمایش نیز پیوند خواهم داد تا بتوانید از آنجا شروع کنید.

و همانطور که قبلاً اشاره کردم، Openverse یک جمع‌آورنده است، بنابراین خود هیچ رسانه‌ای را میزبانی نمی‌کند، اما همیشه پیشنهادهایی را برای ارائه‌دهندگان رسانه جدید سازگار با GPL می‌پذیرد. منطقه‌ای را که می‌توانید پیشنهادات خود را در یادداشت‌های نمایش بگذارید، پیوند خواهم داد.

امروز، بیایید یک گشت کوتاه از آن دو پروژه و دلیل به وجود آمدن آنها داشته باشیم.

و سپس آخرین مورد این است که اخیراً یک پاتوق راهرو وجود داشت که در مورد ویرایشگر سایت و مضامین مسدود صحبت می کرد.

[Josepha Haden Chomphosy 00:00:00]

من میزبان شما جوزفا هدن چامفوسی هستم. در اینجا ما می رویم!

بنابراین، شما می‌دانید که Openverse چیست و چگونه از فهرست عکس استفاده می‌کند.

بنابراین، اگر با خود فکر کردید، خداییش، این موضوع را در یادداشت های نمایش پیوند خواهم داد. آنجاست که می توانید بروید.

بنابراین در سال‌های 2017 و 2018، زمانی که توجه به بازسازی CMS با استفاده از بلوک‌ها معطوف شد، فهرست موارد اولویت‌دار را کاهش داد. اما هرگز به عنوان چیزی که مردم امیدوار بودند ما بتوانیم برای کل پروژه انجام دهیم، از بین نرفت. بنابراین در سال 2019، مشخص شد که داشتن ابزارهای منبع باز از همه نوع برای افرادی که کسب و کارشان بر اساس نرم افزار ما ساخته شده است، به گسترش دسترسی به آزادی های منبع باز ما کمک می کند.

دایرکتوری عکس ایجاد صفحه
یک عکس به دایرکتوری عکس ارسال کنید
Openverse Make Page
فراخوان Openverse برای مشارکت: ادغام ویرایشگر مسدود
دانلود وردپرس 6.1
پست خلاصه‌نویسی روز مشارکت‌کننده تیم Docs
طرح‌های زمینه بلوک Hangout Hallway (ویدئو)

رونوشت

Openverse یک موتور جستجوی متن باز است که با استفاده از منابعی مانند فهرست عکس وردپرس، رسانه برچسب‌گذاری شده فلیکر، و ویکی‌مدیا، رسانه‌های سمت چپ را از سراسر وب جستجو، فهرست‌بندی و جمع‌آوری می‌کند.

در صورتی که آن را از دست دادید، وردپرس 6.1 اکنون در دسترس است. در 1 نوامبر راه اندازی شد. دیر، دیر، اواخر روز، و بنابراین اگر عادت به دیدن آن در یک زمان خاص داشته باشید، راحت از دست می‌دهید. حدودا شش ساعت دیرتر از همیشه بودیم. اما اگر به wordpress.org/download بروید، می توانید نسخه خود را در آنجا دریافت کنید.

سلام به همه، و به پادکست خلاصه وردپرس خوش آمدید، که در آن می‌توانید توضیحات سریعی درباره ایده‌های پروژه منبع باز وردپرس، اطلاعاتی در مورد جامعه‌ای که از آن پشتیبانی می‌کند، دریافت کنید، و فهرست کوچکی از چیزهای بزرگی را که در آینده ارائه می‌شوند، دریافت کنید. دو هفته.

دومین چیز در لیست کوچک ما از چیزهای بزرگ این است که تیم Docs یک روز مشارکت داشت. عالی بود. یک پست خلاصه وجود دارد. من آن را در یادداشت های نمایش گنجانده ام.

من پیوندی به دستورالعمل‌های ارسال را در یادداشت‌های نمایش زیر قرار می‌دهم، و همانطور که اشاره کردم، این یک راه بدون کد برای بازگرداندن پروژه وردپرس است. بنابراین نیازی به کد، محیط های توسعه و مهارت های تست نیست. تیم دایرکتوری عکس همیشه می‌تواند از مشارکت‌کنندگان بیشتری برای کمک به تعدیل عکس‌های ارسالی استفاده کند.

این ما را به لیست کوچکی از چیزهای بزرگ هدایت می کند.

اما چون من هرگز نمی‌دانم کدام یک از شما می‌خواهید در مورد منبع باز در آسانسور گفتگو کنید، من نسخه elevator pitch را هم دارم.

در چهل و سومین قسمت از جلسه توجیهی وردپرس، جوزف هادن چامفوسی دو منبع برای رسانه های دارای مجوز آزاد در پروژه وردپرس – Openverse و Photo Directory – و تفاوت آنها با یکدیگر را بررسی می کند!

Openverse نه تنها یک فرصت مشارکت توسعه‌دهنده محور است، بلکه از پشته فناوری متفاوتی نسبت به وردپرس به عنوان یک کل استفاده می‌کند. بنابراین اگر مردم به دنبال گسترش افق های خود هستند، مکان خوبی برای رفتن است.

[Josepha Haden Chomphosy 00:06:00]

سوالی دارید که دوست دارید پاسخ داده شود؟ می توانید آنها را به آدرس wpbriefing@wordpress.org ارسال کنید، چه به صورت مکتوب و چه به صورت ضبط صدا.

وام

از سوی دیگر، Openverse به عنوان CC Search در سال 2019 با دستور قابل ستایش برای افزایش قابلیت کشف و دسترسی رسانه های دسترسی باز راه اندازی شد.

از آن زمان، ما شاهد رشد تیم هایی بوده ایم که از هر دوی این طرح ها حمایت می کنند. اما اگر درگیر امور روزمره نیستید، دانستن اینکه چگونه این دو چیز با هم تطابق دارند یا اصلاً با هم تناسب دارند دشوار است.

من فکر می کنم برای اکثر ما، جدول زمانی آنجا به نوعی این سؤال را پوشش می دهد که تفاوت بین این دو چیز چیست.

[Josepha Haden Chomphosy 00:05:00]

و اگر تمایل بیشتری به کد دارید، در حال حاضر یک مشکل باز برای افزودن مرور Openverse به ویرایشگر بلوک وجود دارد.

و این، دوستان من، لیست کوچک شما از چیزهای بزرگ است. با تشکر از شما برای تنظیم امروز برای جلسه وردپرس. من میزبان شما جوزفا هدن چامفوسی هستم و تا چند هفته دیگر دوباره شما را می بینم.


منبع: https://wordpress.org/news/2022/11/episode-43-openverse-photo-directory-what-are-they-and-how-are-they-different/

این کار بر روی Photo Directory با هدف ارائه یک مخزن GPL پسند و جامعه محور از تصاویر آغاز شد. از آن زمان راه اندازی شده است و اکنون عکس هایی در آن داریم. ما یک تیم کامل در اطراف آن داریم. فوق العاده است. اما اینگونه شد که همه چیز به وجود آمد.

حدود 18 ماه پیش، پروژه Openverse بخشی از پروژه متن باز وردپرس شد و تقریباً در همان زمان، ما نیز از Photo Directory استقبال کردیم.

[Josepha Haden Chomphosy 00:01:00]

[Josepha Haden Chomphosy 00:03:00]

شما چند راه دارید که می توانید با این دو پروژه درگیر شوید. برای دایرکتوری عکس، همانطور که در ابتدا اشاره کردم، همیشه می‌توانید عکس‌ها را مشارکت دهید، و آنها همیشه می‌توانند از مشارکت‌های عکس بیشتری استفاده کنند.

[Josepha Haden Chomphosy 00:05:12]