22 تکنیک ساده و کاربردی برای افزایش امنیت سایتهای وردپرسی

این حملهها میتواند بهصورت غیرارادی نرمافزارهای مضر و مخرب را توسط کاربر دانلود کند؛ به صفحههای جعلی هدایت شوند و اطلاعات آنها به سرقت برود! مرورگرها برای نمایش دادن یک سایت ابتدا مواردی که در بالای سایت قرار دارند را بارگذاری می کنند و سپس به قسمت پائینی و فوتر سایت هدایت می شوند. پس ویدئوهای بعدی ما را درباره مقایسه افزونههای امنیتی وردپرس مشاهده کنید و سپس تمام افزونهها را با All In One WordPress Security مقایسه کنید. در ادامه ابتدا خصوصیات ویژه این افزونه را بررسی خواهیم کرد و بعد از آن به سراغ آموزش نصب و کار با افزونه All In One WP Security خواهیم رفت. ولی نمیتوان به همه ی آن ها اعتماد کرد چراکه مسایل مهمی همچون آپدیت، پشتیبانی، رعایت حق کپی رایت، عدم وجود کدهای مخرب و رعایت امنیت در ویژگی هایی که به هسته وردپرس اضافه می شود و …

در این آموزش برای شما یکی از قویترین افزونههای جلوگیری از هک شدن وردپرس بی تم را قرار دادهایم. منظور از این کار، حذف داده ها و اطلاعات اضافی از دیتابیس برای سبکتر کردن سایت می باشد. در صفحه جاری می توانید بازبینی ها و پست های حذف شده، همچنین پست های پیش نویس را مشاهده کنید. به همین دلیل لازم است که استراتژیی در پیش بگیرید که بازدیدکنندگان وب سایت خود را به مشتریان و مشترکین دائمی تبدیل کنید. از همین رو افرادی که مایلند اقدام به ساخت پلاگین اختصاصی برای وردپرس نمایند لازم است تا برای افزونه خود در این مسیر، یک پوشه با نام مناسب ایجاد نمایند.

پلاگین وردپرس

اگر فایل style.css به هیچ عنوان پیدا نشد، با طراح قالب یا کسی که پوسته را از او خریداری کردهاید تماس بگیرید. این افزونه تماس با ما فوق العاده سبک، خروجی خود را در HEAD نمایش می دهد. 2. با تعریف یک رنج آی پی دسترسی کاربران را برای مدت زمان مشخصی محدود کنید تا پس گذشت مدت زمان خاصی کاربران از اکانت خود خارج شوند. در نظر داشته باشید که اگر به آی پی شخص مهاجم که میخواهد به سایت شما ورود کند دسترسی دارید؛ میتوانید بهراحتی با قرار دادن کد زیر دسترسی او را برای همیشه به سایتتان مسدود کنید.

فایل wp-config.php یکی از مهمترین بخشهای سایت وردپرس است؛ چراکه اطلاعات مهمی مثل مشخصات دیتا در آن وجود دارد. اگر تا به الان به استفاده از این افزونه ترغیب نشدهاید، نگاهی به ویژگی و بخشهای تحت پوشش این افزونه بیاندازید تا نظرتان تغییر کند! درست است که این روش به عنوان یکی از موارد امنیتی شناخته میشود اما ما استفاده از آن را پیشنهاد نمیکنیم. توجه داشته باشید که استفاده از دو فاکتور تأیید هویت امنیت سایت شما را دو برابر میکند و کار را برای هکر بسیار سخت خواهد کرد بنابراین پیشنهاد میکنیم حتماً از این مورداستفاده کنید.

این پلاگین برای نمایش دادن کتاب ها، مجلات، بروشور بصورت طبیعی تر در وب سایت بسیار مفید است. برای این کار کد زیر را به htaccess. نصب افزونههای مختلف امنیتی میتواند یک قدم بسیار مفید جهت جلوگیری از این حملات باشد. حتماً خود اطلاع دارید که در صورت دسترسی شخصی به این مشخصات، کل اطلاعات سایت شما در اختیاران فرد قرار خواهد گرفت، و این موضوع میتواند مورد سوءاستفاده هکرها قرار گیرد. برخی مواقع مبتدیانی که بهتازگی با دنیای وردپرس آشنا شدهاند از نامهای کاربری بسیار سادهای مانند Admin،Administrator و Test استفاده میکنند که با این کار درواقع کار هکرها را بسیار ساده میشود و شما با این کار به هکرها یک دسترسی آسان میدهید؛ بنابراین با توجه به مسائلی که ذکر شد اگر از نام کاربری عمومی مانند موارد گفتهشده در سایت خود استفاده میکنید همینالان آن را تغییر دهید. افزونه All In One WP Security میتواند تشخیص دهد که نامهای کاربری مورد استفاده در سایت شما از حالت پیشفرض “admin” استفاده میکنند یا خیر و به راحتی میتوانید نامهای کاربری را به صورت دلخواه تغییر دهید.

افزونه وردپرس

همان طور که شما هم تا به اینجا متوجه شدهاید و تقریبا همه افرادی که در حوزه وب خصوصا طراحی سایت، سئو و در کل فروش اینترنتی فعالیت میکنند و متخصص هستند، بهترین و امنترین سی ام اس (CMS) یا همان سیستم مدیریت محتوا حال حاضر را وردپرس میدانند. در قدم بعدی برای بالا بردن امنیت وردپرس دایرکتوری wp-includes قرار دارد، که همچون فایلهای مهم دیگر دارای اطلاعات بسیار مهم و حیاتی سایت شما است؛ که اگر هکرها به اطلاعات آن دسترسی پیدا کنند میتوانند کل سایتتان را به هم بریزند. شما باید به این نکته دقت کنید که هکرها تمامی کلمات عبور معمولی و ساده را امتحان میکنند تا به نتیجه برسند و بتوانند به سایت شما نفوذ کنند به همین دلیل شدیداً پیشنهاد میکنیم از یک رمز قوی شامل حروف بزرگ, حروف کوچک, اعداد و نشانهها برای سایت خود استفاده کنید تا از ورود افراد دیگر به سایت و دسترسی به اطلاعات جلوگیری کنید.

Elementor پیشنهاد خوبی باشد تا کمترین تاثیر در سرعت سایت بوجود آید. برای مثال خواندن مقاله 15 افزونه برتر، دید خوبی در این رابطه به شما میدهد. بنابراین ووکامرس یک راه اقتصادی برای شروع تأسیس یک فروشگاه آنلاین است. بنابراین رباتها نمیتوانند اطلاعات کاربر را از طریق پیوند دائمی نویسنده کشف کنند. بنابراین پیش بروید و بر روی دکمه فعال سازی کلیک کنید تا از آن افزونه در سایت وردپرس خود استفاده کنید. اگر بهدنبال راهحلهایی هستید که با استفاده بتوانید از نفوذ هکرها به سایت خود جلوگیری کنید. در وردپرس نیز همانطور که شما بهدنبال افزایش سئو و ورودی سایت خود هستید، باید بهدنبال راههایی باشید که از آن محافظت نمایید. افزونه سکیوپرس پرو با بیش از 20000 نصب فعال توانسته 4.5 ستاره در مخزن وردپرس را از آن خود کند. WPFastest Cache: این افزونه نیز همانند W3 Total Cache توانسته است بیش از 1 میلیون نصب را به خود اختصاص دهد و جز بهترین افزونه های افزایش سرعت سایت قرار گیرد.

برای اینکه بتونید یک هاست مناسب انتخاب کنید میتوانید از مقاله مقایسه هاست های ایرانی استفاده کنید. بنابراین برای اینکه بتوانید این پلاگین را نصب کنید به آموزش افزونه Wordfence Security مراجعه نمایید. ممکن است شما افزونههایی مثل Wordfence و یا iThemes Security را روی وبسایت وردپرسی خود نصب کرده باشید و ببینید که این پلاگینها قابلیتهای بسیار بیشتری دارند. اینجاست که وردپرس مانند یک غول چراغ جادو به کمک شما میآید و بدون اینکه نیاز باشد برنامه نویسی بدانید، کمک میکند تا مطالب، صفحات، ویژگیها و قابلیتهای جدیدی را به سایت خود اضافه کنید. All In One WP Security یک افزونه امنیتی است که امنیت وبسایت شما را وارد سطح جدیدی میکند. All In One WP Security یک افزونه امنیتی تمام عیار است که میتواند همه بخشهای وبسایت شما را تحت پوشش خود قرار دهد.

افزایش سرعت وردپرس

بهترین راهکار فقط و فقط رعایت چند تکنیک ساده و اصولی در سایت میباشد. Ward قالبی زیبا و تمیز برای WordPress است که مخصوص مخصوص مجلات اینترنتی میباشد. تکنیکهای بسیاری وجود دارد که شما میتوانید با استفاده از آنها احتمال نفوذ افراد را به سایت خود کاهش دهید، یکی از این تکنیکها قرار دادن حد تلاش برای ورود افراد میباشد به این صورت که شما مثلاً برای کاربران خود حد 3 بار را در نظر میگیرد و در صورتی که کاربر نتواند در تلاش 3 باره خود به سایت وارد شود نمیتواند تا دقایقی اقدام به ورود کند. این کدها میتواند امنیت سایت شما را تا حد زیادی بالا ببرد (تا حدود 99 درصد). محتمل است هاست شما به دلیل ضعف امنیتی تمامی فایلهایی که رویهاست وجود دارد را در صورت نبود فایل Index.html به کاربر نشان دهد؛ و این میتواند برای سایت شما مضر باشد.

این افزونه بسیار قدرتمند بوده و همانطور که از اسم آن پیدا است تمامی موارد لازم برای تأمین امنیت وردپرس را بهصورت یکجا دارد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ سایتی دارای امنیت کامل نیست؛ و تمامی سایتها ممکن است هک شوند. از طرفی هم تامین امنیت وردپرس یک سایت صرفا محدود به سیستم مدیریت محتوا نبوده و به هاست و سرور شما هم بر میگرده که باید در سطح بالایی از نظر امنیتی قرار داشته باشد. افزونه All In One WP Security میتواند این مشکل امنیتی شما را تشخیص دهد و آن را بهبود ببخشد. وردپرس به خودی خود موارد محدودی از سئو را دربردارد و میتوان با استفاده از پلاگینهای متعددی از جمله yoast seo و All in One SEO تا حد زیادی به رتبه وب سایت کمک کرد. برخی افزونه ها بیش از حد از منابع سرور استفاده میکنند، سعی کنید افزونه دیگری را جایگزین آنها کنید.

قابل دسترسی است. بعد از اینکه نسخه سالم را جایگزین کردید می توانید دوباره ویرایشگر خود را بررسی کرده و در صورتی که مشکل حل شده بود، دکمه ها قابل مشاهده هستند. همچنین به عنوان سرپرست وبسایت میتوانید لیست کاربران مسدود شده را مشاهده کنید تا در صورت لزوم دسترسی را برای آنها آزاد کنید. هک شدن سایت شما ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که در مقالات قبل در مورد آنها برای شما توضیح دادهایم. میتواند ازجمله دلایل مختلف حملات هکرها به شما باشد.

چراکه این اجازه را در اختیار کاربر میگذارد که همه محدرات یک دایرکتوری را مشاهده کند. این نکته را به یاد داشته باشید که انتخاب یکهاست معتبر در خصوص این موضوع کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد، هاستهای بااعتبار بالا بهصورت روزانه از سایت شما بکآپ گیری میکنند و خیال شما را از این بابت راحت میکنند. بهاینترتیب در صورت بروز مشکل میتوانید این فایل را بازگردانی کنید، و دیگر جای نگرانی از این بابت ندارید. برای رفع این مشکل میتوانید کد زیر را در فایل htaccess قرار دهید. برای رفع این مشکل بزرگ برای طراحان سایت و هم چنین مدیران سایت چه باید کرد؟ به زودی مقایسهای از این افزونه و سایر افزونههای امنیتی وردپرس در همین صفحه منتشر خواهیم کرد. چرا که چنین چیزی هرگز پیدا نخواهید کرد.

البته خود ما مدتزمانی است که از سرویس VaultPress بهعنوان پشتیبانی خود استفاده میکنیم که باید درازای استفاده از آن هزینه پرداخت کنید؛ البته اگر مایل به پرداخت هزینه بهصورت ماهیانه نیستید توصیه میکنیم از پلاگین UpdraftPlus استفاده کنید. حتی هر روز ممکن است یک پلاگین جدید با قابلیتهای بسیار بهتر ارائه شود. یکی دیگر از قابلیتهای این افزونه توقف شمارش کاربران است. این پلاگین مجموعهای از قابلیتهای عالی با امکان استفاده آسان را در اختیار شما قرار می دهد. پلاگین All In One WP Security توسط افراد متخصص طراحی و نوشته شده است و در عین حال قدرتمند بودن، کار با آن بسیار آسان است.

این نکته را نیز بهیاد داشته باشید که شما برای اینکه همیشه اطلاعات سایت خود را حفظ کنید، لازم است که حتماً از سایت خود بهصورت مداوم پشتیبان تهیه کنید. شما برای اینکه بتوانید فعالیت سایت خود را ادامه دهید باید حتماً امنیت آن را در نظر داشته باشید. اگر شخصی یا رباتی برای ورود به سیستم تلاشهای زیادی انجام دهد، توسط افزونه All In One WP Security بلاک یا قفل خواهد شد. بلکه آموزش کامل نصب و راهاندازی افزونه All In One WP Security & Firewall است. افزونه امنیت فراگیر وردپرس(All In One WordPress Security) است. یعنی All In One Security را باید بهعنوان یک پلاگین مرجع در نظر بگیریم. ” در این مقاله میخواهیم به این سوالات پاسخ دهیم و در انتها بهترین پلاگین امنیتی وردپرس برای افزایش امنیت سایتهای وردپرسی معرفی کنیم تا بتوانید تمام فاکتورهایی که امنیت سایت شما را بالا میبرد را یکجا ببینید. همچنین امیدواریم که لغتنامه ای از کلمات مربوط به امنیت را به شما یاد دهیم تا بتوانید بصورت موثرتر با دیگر مدیران سایت و یا متخصصین امنیت ارتباط برقرار کنید.

ما به اهمیت طراحی و تجربه کاربری یک وب سایت واقفیم و میتونیم با یک هزینه معقول کار شما را انجام دهیم. تنها دلیلی که موجب شده است برخی افراد از وردپرس برای طراحی سایت خودشان استفاده نکنند، عدم امنیت آن است. همین موجب افزایش سرعت بارگزاری سایت وردپرس شما میگردد. این کار هک شدن شما را تا 50 درصد آسانتر میکند، چرا که هکرها از قبل نام ورود شما را میدانند. حتی امروزه ممکن است خبر هک شدن سایتهای بزرگی مانند گوگل، ای بی و… شهرت شرکت شما میتواند ضربه بزرگی بخورد. Directory browsing میتواند توسط هکرها مورد استفاده قرار گرفته. پلاگینهای بسیاری وجود دارند که میتوانند از سایت شما در برابر هکرها محافظت کنند که یکی از بهترین این افزونههای امنیتی Sucuri نام دارد که به شما توصیه میکنیم حتماً از این افزونه برای تأمین سایت خود استفاده کنید.